poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

43-letnia Olivia Munn, u której zdiagnozowano raka piersi, ujawnia, że przeszła podwójną mastektomię

Olivia Munn ogłosiła w środę, że w kwietniu 2023 roku zdiagnozowano u niej raka piersi i wkrótce potem przeszła podwójną mastektomię.

Absolwentka „Newsroomu”, lat 43, wyjaśniła, że ona i jej siostra Sara Potts uzyskały negatywny wynik testu na obecność genu BRCA – najbardziej znanego genu powodującego raka – a jej mammografia była czysta, ale jej lekarz postanowił na wszelki wypadek obliczyć jej wynik oceny ryzyka raka piersi.

„Fakt, że to zrobiła, uratował mi życie” – napisała Munn w długim oświadczeniu udostępnionym na Instagramie, zauważając, że jej życiowe ryzyko wynosiło 37 procent.

Olivia Munn ujawniła, że zdiagnozowano u niej raka piersi. oliviamunn/Instagram
Przeszła podwójną mastektomię. oliviamunn/Instagram
Aktorka podzieliła się informacją, że w ciągu 10 miesięcy przeszła 4 operacje. oliviamunn/Instagram

Lekarz skłonił aktorkę do poddania się rezonansowi magnetycznemu, następnie badaniu ultrasonograficznemu i wreszcie biopsji, która potwierdziła, że ma raka luminalnego B w obu piersiach, który jest „agresywnym, szybko postępującym nowotworem”

Munn przeszła podwójną mastektomię 30 dni później i w sumie przeszła cztery operacje w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

„Jednego dnia czułam się zupełnie dobrze, a następnego obudziłam się w szpitalnym łóżku po 10-godzinnej operacji” – napisała.

„Jednego dnia czułam się zupełnie dobrze, a następnego obudziłam się w szpitalnym łóżku po 10-godzinnej operacji” – napisała na Instagramie. oliviamunn/Instagram
Jej dokładną diagnozą był rak Luminal B w obu piersiach, który jest agresywną formą choroby. oliviamunn/Instagram
Za wsparcie podziękowała swojemu partnerowi, Johnowi Mulaneyowi. oliviamunn/Instagram
„Za bycie przy mnie przed każdą operacją i bycie przy mnie, gdy się obudziłam, zawsze umieszczając oprawione zdjęcia naszego małego synka Malcolma, aby była to pierwsza rzecz, którą zobaczyłam, gdy otworzyłam oczy” oliviamunn/Instagram

„Mam szczęście. Złapaliśmy go na tyle wcześnie, że miałem opcje.”

Gwiazda „X-Men: Apocalypse” podziękowała swojej rodzinie, przyjaciołom i partnerowi, Johnowi Mulaneyowi, za wsparcie podczas jej podróży z rakiem.

„Jestem bardzo wdzięczna Johnowi za noce, które spędził badając, co oznacza każda operacja i lek oraz jakich skutków ubocznych i powrotu do zdrowia mogę się spodziewać” – kontynuowała.

„Za to, że był przy mnie przed każdą operacją i był przy mnie, gdy się obudziłam, zawsze umieszczając oprawione zdjęcia naszego małego synka Malcolma, aby była to pierwsza rzecz, którą zobaczyłam, gdy otworzyłam oczy.”

Komik i Munn są razem od trzech lat. Oliviamunn/Instagram
W niedzielę razem uczestniczyli w imprezie rozdania Oscarów Vanity Fair. FilmMagic

Munn zakończyła swoją wiadomość, dziękując swoim lekarzom, personelowi Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles i Providence Saint John’s Health Center w Santa Monica w Kalifornii, nazywając swojego położnika, dr Thaïsa Aliabadiego, swoim „aniołem stróżem”

Czytaj również:  Andy Cohen przytula się z nowo narodzoną córką i więcej zdjęć gwiazd

Gwiazda „Attack of the Show!” i absolwentka „Saturday Night Live”, 41, są razem od trzech lat po rozstaniu z byłą żoną Anną Marie Tendler.

Munn i Mulaney w końcu zadebiutowali na czerwonym dywanie w styczniu, a ostatnio wzięli udział w niedzielnej imprezie rozdania Oscarów Vanity Fair.

Latest Posts

Nie przegap