piątek, 14 czerwca, 2024

Ostatnie posty

A24 nabywa amerykańskie prawa do filmu „The Entertainment System Is Down” w reżyserii Rubena Östlunda

A24 nabyło w ten weekend amerykańskie prawa do filmu Rubena Östlunda The Entertainment System Is Down.

Ośmiocyfrowa umowa daje A24 amerykańskie prawa do dystrybucji tego, co będzie drugim anglojęzycznym filmem szwedzkiego reżysera, po Triangle of Sadness z 2022 roku. Ten ostatni zdobył Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2022 roku, co oznaczało, że Östlund po raz drugi odebrał nagrodę po The Square z 2017 roku.

Podobnie jak jego ostatni film, The Entertainment System Is Down jest również satyrą społeczną, tym razem rozgrywającą się podczas długodystansowego lotu, w którym system rozrywki ulega awarii, a pasażerowie muszą wymyślić, jak inaczej wypełnić swój czas. Östlund i jego producent, Erik Hemmendorff, zakupili na potrzeby filmu prawdziwego Boeinga 747.

W obsadzie filmu znaleźli się Keanu Reeves, Kirsten Dunst, Daniel Brühl, Nicholas Braun i Samantha Morton, a Dunst i Brühl zagrają parę małżeńską.

Östlund planuje zadebiutować w Cannes w 2026 roku. Film będzie siódmym filmem reżysera, po nieanglojęzycznych pozycjach The Guitar Mongoloid z 2004 roku, Involuntary z 2008 roku, Play z 2011 roku, Force Majeure z 2014 roku i The Square z 2017 roku.

Trójkąt smutku zdobył trzy nominacje do Oscara podczas 95. ceremonii wręczenia Nagród Akademii Filmowej – za najlepszy scenariusz oryginalny, reżyserię i zdjęcia. W filmie wystąpili między innymi Harris Dickinson, Charlbi Dean i Woody Harrelson.

Czytaj również:  Penske Media Corporation uruchamia The Hollywood Reporter Roma z Brainstore Media

Latest Posts

Nie przegap