środa, 21 lutego, 2024

Ostatnie posty

Adaptacja „High Noon” na Broadwayu

Sceniczna adaptacja amerykańskiego filmu westernowego High Noon planuje uruchomić Broadway w 2023 roku.

Eric Roth, który napisał scenariusze do Forrest Gump, The Curious Case of Benjamin Button, Dune i więcej, napisze adaptację. Michael Arden, który ostatnio reżyserował odrodzenie Once on This Island na Broadwayu, będzie kierował produkcją

Film z 1952 roku to amerykański western skoncentrowany na szeryfie miejskim, który musi zdecydować, czy samotnie stawić czoła gangowi, czy opuścić miasto wraz z żoną. Film, wyprodukowany przez Stanleya Kramera, zagrał Gary’ego Coopera i Grace Kelly i zdobył cztery nagrody Akademii, w tym za montaż filmowy i za muzykę. W 1989 roku Biblioteka Kongresu wybrała High Noon do zachowania w National Film Registry ze względu na jego wpływ na przemysł

Główni producenci Paula Wagner (która niedawno wprowadziła na Broadway muzyczną adaptację Pretty Woman) i Hunter Arnold twierdzą, że będzie to pierwsza zachodnia sztuka, która będzie miała premierę na Broadwayu od ponad 85 lat.

„Kiedy Eric Roth przedstawił swoją wizję scenicznej adaptacji High Noon, natychmiast dostrzegłem potencjał teatralnej prezentacji kultowej opowieści o robieniu tego, co słuszne, wbrew opinii publicznej i zewnętrznej presji. Bardziej aktualny dziś niż kiedykolwiek, film Stanleya Kramera nadal urzeka widzów klasycznym westernem przedstawiającym człowieka stającego w obronie tego, co słuszne w obliczu apatii i odrzucenia” – powiedział Wagner w oświadczeniu.

Podobnie jak film, produkcja na Broadwayu będzie odbywać się w czasie rzeczywistym przez dwie godziny. Casting, dokładne daty i inne szczegóły zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

27 lipca, godz. 15:55 PST Zaktualizowano, aby poprawić liczbę Oscarów, które High Noon zdobył na 25. gali Nagród Akademii.

Czytaj również:  Roy Wood Jr. gospodarzem nagród Stowarzyszenia Afroamerykańskich Krytyków Filmowych

Latest Posts

Nie przegap