poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

aktorka 'Atypical’ Tal Anderson o współpracy z EIF w ramach kampanii Delivering Jobs, mającej na celu zatrudnianie osób z neurodivergentami

W 2020 roku Entertainment Industry Foundation uruchomiła Delivering Jobs, kampanię mającą na celu stworzenie możliwości zatrudnienia dla osób z autyzmem, różnicami intelektualnymi i/lub rozwojowymi. W 80. rocznicę powstania EFI, aktorka i filmowiec Tal Anderson, która ma autyzm, rozmawiała z THR o inicjatywie.

Co zmotywowało Cię do zaangażowania się w Delivering Jobs?

Zostałem pierwotnie poproszony jako aktor o udział w oryginalnej kampanii Delivering Jobs w 2019 roku. To była duża kampania, która obejmowała PSA, reklamę drukowaną i cyfrowy wybuch billboardowy na Times Square. Grałem główną rolę jako właściciel galerii sztuki, ale także wykonałem narrację głosową zarówno dla PSA w 2019 r., jak i 2020 r. Od tego czasu jestem zmotywowany do dalszego promowania pracy EFI i tej kampanii na własną rękę, ponieważ wierzę, że sytuacja zatrudnienia osób niepełnosprawnych w tym kraju musi się zmienić. Ostatnio oficjalnie zaangażowałem się w ciągłą promocję tego ruchu i jestem bardzo zaszczycony, że mogę być ambasadorem tej sprawy.

Ta kampania i praca ma szczególne miejsce w moim sercu. Jestem autystką i musiałam zmierzyć się z niepewnością zatrudnienia, mimo że mam dyplom ukończenia studiów i jestem doskonale wyszkolona w swojej dziedzinie. Zmagałam się z apraksją słowną, niepokojem i opóźnionym językiem ekspresyjnym, co bardzo utrudniało mi proces rozmowy kwalifikacyjnej w zawodach, do których zostałam wyszkolona. Zmagałam się również z decyzją, czy ujawnić swoją niepełnosprawność w obawie przed dyskryminacją, ponieważ ludzie nie rozumieją, że moja niepełnosprawność nie przeszkadza mi być wartościowym pracownikiem.

Na szczęście znalazłem swoje miejsce w przemyśle rozrywkowym, a moja kariera jako aktora daje mi głos do wspierania spraw ważnych dla społeczności osób niepełnosprawnych. Możliwość wzięcia udziału w kampanii promującej zatrudnienie osób niepełnosprawnych, a w szczególności osób z autyzmem i neurodywergencją, jest dla mnie szansą na udział w zmianach, które mogą pomóc wielu osobom takim jak ja i jestem dumny, że mogę być małą częścią dostarczania tak potrzebnego przesłania.

Czytaj również:  Najlepsze damskie sneakersy w stylu retro na wiosnę w dobrym stylu

Co uważasz za najważniejsze osiągnięcia organizacji?

Myślę, że samo nawiązanie współpracy z tak wieloma organizacjami i uzgodnienie, że należy skupić się na promowaniu zatrudnienia osób niepełnosprawnych, jest dużym osiągnięciem samym w sobie. Poza tym uważam, że bardzo ważnym osiągnięciem jest ilość informacji, jakie EFI udało się uzyskać dzięki kampanii Delivering Jobs. Wszystkie te działania mają na celu zaangażowanie społeczeństwa w działania na rzecz integracji i równości, a dla mnie, jako osoby niepełnosprawnej, jest to bardzo obiecujące.

Wersja tej historii po raz pierwszy pojawiła się w wydaniu z 22 czerwca magazynu The Hollywood Reporter. Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Latest Posts

Nie przegap