środa, 24 lipca, 2024

Ostatnie posty

aktorka „Baby Reindeer” Jessica Gunning: „Myślę, że nie będzie innej roli takiej jak Martha”

Jessica Gunning przeżywa właśnie swój moment. Weteranka aktorstwa zebrała entuzjastyczne recenzje za rolę niezrównoważonej prześladowczyni Marthy w uznanym przez krytyków serialu limitowanym Netflixa Baby Reindeer. Jest to rola, którą traktuje jako rolę życia, ale pochodząca z West Yorkshire 38-latka gra od czasu ukończenia szkoły teatralnej w londyńskim Rose Bruford College. Jej długa lista zasług obejmuje Doctor Who, White Heat, The Outlaws i Pride.

Baby Reindeer został stworzony i napisany przez Richarda Gadda, zainspirowanego jego prawdziwymi doświadczeniami życiowymi, a on sam wciela się w rolę Donny’ego Dunna, zmagającego się z trudnościami komika, który spotyka samotną kobietę w barze, w którym pracuje. Przypadkowe spotkanie, podczas którego oferuje jej darmową filiżankę herbaty, przeradza się w kilkumiesięczną spiralę, gdy okazuje się, że Martha jest niebezpiecznym seryjnym prześladowcą. Gunning niedawno zatrzymała się w biurze THR w Los Angeles, aby udzielić wywiadu na temat tego, co trzeba było zrobić, aby zdobyć rolę śliwki, emocjonalnej więzi, jaką utrzymuje z Gaddem i dlaczego zignorowała całą tę awanturę wokół prawdziwych tożsamości postaci Gadda.

Ciekawie było zobaczyć niektóre posty w mediach społecznościowych od widzów zakładających, że jesteś sensacją z dnia na dzień, podczas gdy pracujesz od dłuższego czasu.

Tak, około 16 lat.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałeś o Baby Reindeer?

Widziałem [przedstawienie] Richarda Monkey See Monkey Do, które było tak potężne. Myślałem o nim przez wiele dni. To przedstawienie, które zrobił w oparciu o wydarzenia, które miały miejsce w odcinku czwartym. Podczas spektaklu przez cały czas biegał na bieżni i pamiętam, jak myślałem: „Boże, co za odważny facet i niesamowity gawędziarz” Kiedy usłyszałem o kolejnym przedstawieniu, Baby Reindeer, próbowałem zdobyć bilety, ale były wyprzedane. Kupiłem tekst sztuki i przekonałem się, że to niesamowita historia. Kiedy cztery lata później przyszła wiadomość o projekcie, spojrzałem na temat i dostałem gęsiej skórki.

Co stało się później?

Odbyła się seria przesłuchań, która trwała około czterech miesięcy. Netflix chciał się upewnić, że jestem odpowiednią osobą, co jest całkowicie zrozumiałe. Odbyliśmy kilka rund, w których uczestniczyliśmy tylko ja i Richard, by sprawdzić chemię. Było trochę wątpliwości co do różnicy wieku, ponieważ w prawdziwym życiu nie mamy dużej różnicy, ale postacie tak. Chcieli się upewnić, że mógłbym mieć 42, 43 lata.

Moja dobra przyjaciółka postarzyła mnie, aby pokazać, że mogę wyglądać nieco starzej. Jest niesamowitą projektantką makijażu o imieniu Nadia Stacey, która właśnie zdobyła Oscara za Poor Thing. Zadzwoniłam do niej, a ona powiedziała, że może to zrobić, zakładając mi perukę i makijaż. Zrobiłem serię scen, w tym końcową pocztę głosową, w tym wyglądzie i wysłałem taśmę. Z perspektywy czasu wyglądało to na pospieszne i trochę niedorzeczne, ale to był tylko sposób na wyobrażenie sobie. Kiedy przeczytałem scenariusz, wyraźnie zrozumiałem Marthę i wiedziałem, jak to zrobić, więc pomyślałem, że wystarczy trochę nieszablonowego myślenia, aby zaufali komuś takiemu jak ja.

Czytaj również:  Wywiad z księciem Harrym w ITV ogląda średnio 4,1 mln widzów

Czy kiedykolwiek wcześniej zadałeś sobie tyle trudu?

Nigdy. Jest taka niesamowita rada, której Bryan Cranston udzielił podczas przesłuchania do Breaking Bad. Zdał sobie sprawę, że będzie przesłuchiwany, aby dostać pracę, a nie o to chodzi w byciu aktorem. Celem bycia aktorem jest pokazanie wersji postaci, którą zrobiłbyś dla roli. Jeśli jestem dla ciebie odpowiedni, to weź to lub zostaw. To był mój etos: jeśli mam rację, to mam rację. To było ryzyko, ponieważ nie jestem zbyt dobrze znany, a Richard nie jest zbyt dobrze znany. W innym świecie ludzie mogliby naciskać na obsadzenie nazwiska, ale ja wciąż myślałem: „Wiem, jak to zrobić” Gdyby dostał się w ręce kogoś, kto postrzegałby Marthę jako czarny charakter lub wariatkę, byłaby to wielka szkoda i zepsucie niuansów pisarstwa Richarda.

How so?

To skomplikowane, a ona nie jest zła. Jej intencje mogły być postrzegane w ten sposób, ale nigdy nie chciała zrobić niczego celowo szkodliwego. Połączyłam się z tą stroną jej charakteru – przypuszczam, że tą, która być może została przeoczona w przeszłości. Naprawdę pomyślałem: To jest kobieta, która czuje, że nie jest zbyt często widziana, a on też nie jest. Sam mówi o tym w scenariuszu. Czuł się, jakby był nieodkryty, a potem nagle ta kobieta widzi go i mówi: „Coś ci się stało, prawda?” Widzi go bardziej niż większość i oboje są w pewnym sensie niewidzialnymi ludźmi, dopóki się nie spotkają.

Czy kiedykolwiek czułeś się w ten sposób?

Tak, być może. Można bardzo szczęśliwie radzić sobie w życiu i w tej branży. Móc powiedzieć, że pracuję 17 lat, to wielka przyjemność. Wiele osób z mojego roku w szkole teatralnej nie pracuje teraz jako aktorzy. Nigdy nie czułem się pominięty w zły sposób, ale może byłem typowany. Ponadto, ze względu na mój rozmiar, ludzie czasami myślą o mnie tylko w określonych rolach. To była naprawdę odświeżająca rola, w której Martha nie jest definiowana przez swój rozmiar. To było wspaniałe, że zaryzykowali ze mną.

Richard Gadd i Jessica Gunning jako Donny Dunn i Martha w Baby Reindeer Netflixa.Ed Miller/Netflix

Tak, jej wygląd nie jest w ogóle brany pod uwagę.

Czytaj również:  Bob Iger powraca jako bohater, który czeka, by uratować poobijanego Disneya

Czytałem artykuł Stephena Kinga [w The Times of London] i wspomniał on o rozmiarze w interesujący sposób, mówiąc, że potrafi szybko biegać, gdy jest zła. Zainteresowało mnie to, ponieważ czasami zapominam, że jestem większy. Naprawdę cieszę się, że nie poruszyliśmy tego tematu zbyt mocno. To jedna z rzeczy, które uwielbiałam w tej postaci: Nie jest świadoma siebie w żaden sposób. Jest zdobyczą i uważa, że on ma szczęście, że ją ma. Uwielbiam scenę, w której mówi: „Mężczyźni, którzy mnie nie lubią, są albo gejami, albo ślepcami”

Czy zwróciłeś uwagę na jakieś inne dyskusje na temat serialu?

Nie korzystam z mediów społecznościowych, więc nie widziałem wielu komentarzy. Moja siostra i przyjaciele przechwytywali te miłe i wysyłali mi je. Kilka recenzji widziałem tylko w ramach przygotowań do wywiadów. Ale z tego co wiem, wszyscy reagują na nią naprawdę dobrze. Nawet jeśli są negatywne reakcje, myślę, że to też jest interesujące. To rodzaj serialu, który pokazuje, że ludzie są gotowi na mięsiste, wymagające, niezwykłe historie. Wszystko nie musi być zamknięte w ładnej, zgrabnej kokardce. To skomplikowane, jak życie, i popełniono błędy, jak szczerze mówi Richard. To bardzo ważne, że opowiedział swoją historię ze swojego punktu widzenia.

Powiedziałeś, że Martha była dla ciebie najtrudniejszą postacią do pozbycia się i zajęło ci to około tygodnia.

Kiedy słyszysz, jak aktorzy mówią: „Żyłem z tą postacią tak długo”, czasami myślisz: „O Boże, ogarnij się” Ale tak naprawdę to prawda

Program zainspirował niektórych do odnalezienia prawdziwej Marthy, która odpowiedziała i zaangażowała się online. Co o tym sądzisz? [Ten wywiad został przeprowadzony przed wywiadem Fiony Harvey z Piersem Morganem.]

Szczerze mówiąc, starałam się unikać takich sytuacji, ponieważ nie wiem zbyt wiele o prawdziwych osobach. Starałem się wiedzieć jak najmniej o prawdziwych ludziach, tylko dlatego, że nie chciałem, aby rozmyło to mój obraz. Widziałem postać tak wyraźnie w mojej głowie, że nie chciałem, aby cokolwiek to komplikowało, ponieważ nie podszywam się pod nią. Robię swoją interpretację jej postaci. Jak powiedział Richard, kiedy opublikował tę wiadomość w mediach społecznościowych, nie o to chodzi w naszym programie. Ma pełne prawo opowiedzieć swoją historię i zrobił to swoimi oczami. To była jedna z najodważniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem. Całkowicie rozumiem ten impuls. W dzisiejszych czasach istnieje fascynacja prawdziwymi historiami kryminalnymi, nie mówiąc już o czymś, co stało się tak duże jak ten program. Ale to wstyd. To nie jest esencja naszego programu.

Czytaj również:  Brad Falchuk w końcu działa solo

Jak wyglądają teraz twoje relacje z Richardem?

Bardzo się wzruszam, gdy mówię o Richardzie, ponieważ nie sądzę, bym kiedykolwiek znała kogoś w ten sam sposób. Znam go jako Marthę. Kiedyś studiowałam jego twarz i sposób bycia, by wyczuć jego nastrój. Potrafię go odczytać lepiej niż nawet niektórzy z moich najbliższych przyjaciół. Co dziwne, nie wydaje mi się, żebym do kogokolwiek czuła to, co czuję do Richarda. Mamy to wyjątkowe wspólne doświadczenie, przez które nie sądzę, by ktokolwiek ponownie przeszedł w taki sam sposób, jak my.

Jak Baby Reindeer wpłynął na to, co chcesz robić dalej?

Ta część pojawiła się dopiero po 17 latach i nie sądzę, by pojawiła się kolejna podobna. Nie traktuję tego jako trampoliny do czegokolwiek, ani do czegoś większego. Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić. Nie przyszły żadne oferty, tylko wiele pięknych komplementów. Myślę, że mogę po prostu powiedzieć, obserwuj to miejsce. Pisałam także do filmu The Outlaws, który wkrótce wyjdzie, a także mam inny film, który wkrótce wejdzie do produkcji, ale nie wiem, czy mogę o nim mówić. Produkuje go Cate Blanchett, z którą grałem w sztuce. Wkrótce zostanie ogłoszony. To bardzo lekka komedia akcji.

Jak to było pracować z Cate?

Niesamowite. Gdybym mógł, pracowałbym dla Cate Blanchett jako pokojówka przez cały dzień w filmie. Jestem jej wielką fanką. Nagle zagrała w sztuce [When We Have Sufficiently Tortured Each Other] i dostałam w niej rolę. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział kogoś, kto pracuje tak jak ona. Jest taka obecna i każdego wieczoru robi na scenie coś innego. Jest tak skupiona na chwili, że nawet jej oczy słuchają. Jest niesamowitą i genialną osobą. Jest asem.

Czy widziała Baby Reindeer?

Myślę, że tak, albo ma zamiar. Powiedziała mi, że jej przyjaciele piszą do niej o tym, pytając: „Widziałaś to już?” – co naprawdę mnie rozśmieszyło.

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy w czerwcowym wydaniu magazynu The Hollywood Reporter. Kliknij tutaj, aby zaprenumerować.

Latest Posts

Nie przegap