poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Alan Horn pomoże ukształtować studio filmowe Warner Bros. w okresie przejściowym

To już oficjalne: Weteran studia filmowego Alan Horn pomaga nowej ekipie w Warner Bros. Discovery.

Nowo powstała firma, która powstała po wykupieniu Warnera przez AT&T, zatrudniła Horna jako konsultanta w okresie przejściowym. Wśród innych obowiązków, będzie on pomagał Michaelowi De Luca i Pameli Abdy, którzy zostali wybrani przez szefa Warner Bros. Discovery Davida Zaslava do prowadzenia studia filmowego (duet zastępuje Toby’ego Emmericha).

Zaslav był w rozmowach z Hornem od miesięcy, zgodnie z notatką pracowników rozpowszechnioną w czwartek. Wysoko postawione zatrudnienie jest swego rodzaju zjazdem dla Horna, który przed dołączeniem do Disneya pełnił długą funkcję współprzewodniczącego Warner Bros. Odszedł z Disneya pod koniec zeszłego roku.

Oto notatka Zaslava do pracowników w całości:

Wszystkie,

Jestem zachwycony mogąc podzielić się z wami tym, że Alan Horn, jeden z najbardziej szanowanych szefów studia w branży, zgodził się pomóc mi w roli konsultanta w tym okresie przejściowym, od 1 sierpnia.

Nikt nie zna tego biznesu lepiej niż Alan. Jego niezwykła kariera trwa już prawie pół wieku. Ostatnio pełnił funkcję prezesa, a później współprzewodniczącego i dyrektora kreatywnego The Walt Disney Studios, gdzie przez okres prawie 10 lat nadzorował produkcję wszystkich filmów oraz integrację Lucasfilm i studia filmowego Fox, a także ekspansję w zakresie produkcji treści dla serwisów streamingowych Disneya.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy miałem szczęście spędzać czas z Alanem. Był hojny i bardzo pomocny, a dzięki naszym rozmowom nauczyłem się wiele o biznesie. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany możliwością dalszego korzystania z jego przemyśleń, wiedzy i doskonałego instynktu podczas przekształcania naszego biznesu filmowego i dopracowywania naszej strategii na przyszłość. Wiem, że Mike i Pam są równie podekscytowani tym, że mogą słuchać Alana i korzystać z jego bogatego doświadczenia zdobytego w tak znakomitym okresie.

Pod wieloma względami jest to powrót do domu. Alan rozpoczął swoją karierę u boku legendarnego Normana Leara i partnerów Jerry’ego Perenchio i Buda Yorkina, a następnie współzałożył i kierował Castle Rock Entertainment, zanim przez 12 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora operacyjnego Warner Bros. Zna tajniki działania tego studia i pomógł zbudować je w potęgę, jaką jest dzisiaj. Ma również szerokie kontakty z talentami oraz wielki szacunek i uznanie dla naszej niezrównanej kolekcji IP, dzięki czemu będzie w stanie zapewnić unikalną i wartościową perspektywę dla całego procesu twórczego. Cieszymy się, że dołączył do nas.

David

Czytaj również:  Bryce Dallas Howard reżyseruje 3 odcinek 'The Mandalorian' (Exclusive)

Latest Posts

Nie przegap