czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Alice Walker, obsada „Kolorowej purpury” świętuje romans Shug-Celie w remake’u: „Naprawdę musieliśmy zobaczyć, że miłość to miłość”

W pełnometrażowej adaptacji The Color Purple Stevena Spielberga z 1985 roku, postacie Celie i Shug dzielą się czystym pocałunkiem, ale niewiele więcej wskazuje na romans, który był integralną częścią powieści Alice Walker, na podstawie której powstał film.

Nowa musicalowa adaptacja The Color Purple Blitza Bazawule’a, wydana w Boże Narodzenie, zmienia to, ponieważ Shug (Taraji P. Henson) i Celie (Fantasia Barrino) dzielą coś więcej niż pocałunek, a film wyraźnie pokazuje, że para łączy przyjaźń, a także romans.

Walker jest szczęśliwa, że związek Shug i Celie został w końcu przedstawiony tak, jak zamierzała. „Naprawdę podoba mi się to, że [widzowie] muszą oderwać się od rzeczywistości, w której Shug i Celie zostają kochankami, ponieważ myślę, że naprawdę potrzebowaliśmy tam pomocy. Naprawdę potrzebowaliśmy zobaczyć, że miłość to miłość. Wiesz, że ludzie kochają kogokolwiek kochają i mają do tego prawo”, powiedziała The Hollywood Reporter w niedawnym wywiadzie.

Oprah Winfrey, producentka nowego filmu i nominowana do Oscara za rolę Sofii w filmie z 1985 roku, mówi, że tylko krótki pocałunek, jaki dwoje bohaterów miało w pierwszym filmie, był jak na tamte czasy bardzo duży.

„Boże, tyle się mówiło o tym pocałunku w 1985 roku, a to nawet nie był pocałunek w 1985 roku. To było jak dziobnięcie. To nie było nawet dziobnięcie, to było p”, zażartowała Winfrey w wywiadzie dla THR dla niedawnej okładki filmu. „Pomyśleliśmy, że z pewnością teraz można wyrazić naturę ich związku.”

Walker powiedział, że producenci pierwszego filmu, Steven Spielberg i Quincy Jones, którzy również wyprodukowali nową wersję, starali się jak najlepiej przedstawić związek w czasach, gdy homofobia była jeszcze bardziej rozpowszechniona niż obecnie.

„Błogosławię Stephena i Quincy’ego, starali się jak mogli; to znaczy, bardzo się bali, ponieważ znasz homofobiczną kulturę” – powiedziała.

Czytaj również:  Jodie Comer mówi o "The End We Start From", opóźnieniu "Bikeriders" i internetowych plotkach castingowych

Mimo to niektóre rzeczy niewiele się zmieniły. Henson spodziewa się, że znajdą się tacy, którzy nie będą chcieli oglądać przedstawionego związku osób tej samej płci, a ona sama widziała już kilka komentarzy na ten temat na swoich kontach w mediach społecznościowych.

„Ktoś pod moim komentarzem napisał: 'Mam nadzieję, że nie będą eksplorować tego lesbijskiego związku’ A ja na to: „Kochanie, czytałeś książkę?” Nie wymyśliliśmy tego. To jest to, co napisała. To jest prawdziwe”, powiedziała THR.

Danielle Brooks, która gra Sofię w nowym filmie, dodała, że jej zdaniem na ekranie musi być więcej przedstawień związków osób tej samej płci, szczególnie dla Afroamerykanów.

„Ludzie powinni zobaczyć siebie, myślę, że czarna społeczność tak bardzo ukrywa i wstydzi się swojej seksualności i nie pozwala ludziom być wolnymi i być tym, kim są” – powiedziała. „Potrzebujemy więcej historii czarnych kobiet, które widzą siebie i kochają inne czarne kobiety, jeśli to właśnie chcą robić. Myślę, że to piękna rzecz.”

Kolor purpury osiągnął w poniedziałek 18,1 miliona dolarów w 3 142 kinach, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii filmów otwieranych w Boże Narodzenie i najlepszym od 2009 roku.

Latest Posts

Nie przegap