niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Allison Janney i Leslie Bibb o „Palm Royale”, cierpieniu z powodu wyglądu z lat 60. i grze w Wordle z Carol Burnett

Palm Royale z pieczołowicie dobranym wystrojem i kostiumami z epoki jest prawdziwym zanurzeniem w kulturze Palm Beach z końca lat 60-tych. Podczas oglądania serialu na Apple TV+ nie sposób nie dostrzec powiązań między tematami, które w tamtych czasach stawały się narodowymi problemami, a największymi kwestiami społecznymi obecnie.

„Fajnie jest pomyśleć o tym, jak daleko zaszliśmy jako kobiety i że mamy dziś tak wiele możliwości, ale 1969 rok nie był tak dawno temu” – mówi Leslie Bibb, która występuje w komedii z Kristen Wiig w roli Dinah, kobiety zdesperowanej, by utrzymać swój zamożny status po ślubie dla pieniędzy, a nie miłości. „Nie tak dawno temu prawa kobiet nie były problemem”

Dla kobiet z wiejskiego klubu Palm Royale, wokół którego kręci się serial, w tym nowicjuszki Maxine (Wiig), nadal nie stanowią one problemu – nawet w obliczu ostrzeżeń Lindy (Laura Dern), organizatorki grupy kobiet „poświęconej podnoszeniu zbiorowej świadomości globalnego siostrzeństwa”, że zmiany są na horyzoncie.

Ta rozmowa zniknęła z ekranu, gdy podczas produkcji serialu Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił Roe przeciwko Wade 24 czerwca 2022 r.

„Aborcja zmieniła się, gdy kręciliśmy ten serial i to było takie interesujące, być jak:” O mój Boże, jesteśmy w czasach, gdy aborcja nie była legalna „w 1969 roku, a potem:” Och, wow, to się właśnie zmieniło „- mówi Bibb THR w poniższej rozmowie, rozmawiając z Allison Janney, która portretuje Evelyn, doświadczoną członkinię wewnętrznego kręgu Palm Beach, walczącą o najwyższą pozycję społeczną Normy (Carol Burnett). „Jest wiele osób, w szczególności tych kobiet, które chcą trzymać się przeszłości i nie chcą iść w przyszłość. I to jest temat, który jest obecnie bardzo obecny w naszym świecie”, powiedziała Janney THR.

Poniżej Bibb i Janney opowiadają o odzwierciedleniu kwestii z lat 60. w dzisiejszym serialu, pracy ze swoimi idolami Wiig i Burnett (i graniu w Wordle) oraz siostrzeństwie, które można znaleźć w wyższych sferach Palm Beach.

Tate Taylor powiedział, że zadzwonił do ciebie, Allison Janney, w sprawie tej roli, gdy tylko wszedł na pokład. Co takiego powiedział w tej rozmowie, że się zgodziłaś?

Czytaj również:  Meksykańskie nagrody Platino ujawniają listę wykonawców

ALLISON JANNEY Powiedział: „Kowbojko, wystąpisz w tym programie” A ja na to: „W porządku” Tate zwykle po prostu dzwoni do mnie i mówi: „Zrobisz to” Powiedział mi też, kto jest zaangażowany, a ja zawsze chciałam pracować z Kristen Wiig. Potem rozmawiałam przez telefon z Abe’em Sylvią, showrunnerem, który stworzył serial, i po prostu zakochałam się w nim, pokochałam jego pomysły i rzeczy, które powiedział mi o postaci Evelyn. Pomyślałem: „Och, co za zabawa. Będzie naprawdę świetna do zagrania” A potem, gdy dowiedziałem się o innych członkach obsady, którzy do nas dołączyli, Leslie i ja zawsze chcieliśmy razem pracować, uwielbiamy się od dawna, i oczywiście Laura Dern i Carol Burnett.

LESLIE BIBB Ktoś właśnie powiedział do Allison: „Czy wiesz, że cztery lata temu byłaś w programie Jimmy’ego Kimmela i powiedziałaś, że Carol Burnett jest twoją idolką i „pewnego dnia będziemy razem pracować”?” A ona nie pamięta, że to powiedziała. Ona widziała przyszłość; jesteś Nostradamusem.

Jak to było być z nią na planie?

JANNEY Ciągle się szczypię, że stałam obok niej. To było cudowne.

BIBB Codziennie grają razem w Wordle.

JANNEY Codziennie pisze do mnie SMS-y i jest to najbardziej ekscytujący tekst, jaki dostaję przez cały dzień. Przepraszam wszystkich innych. Najczęściej mnie bije, ale nie obchodzi mnie to. Carol może mnie pokonać w każdej chwili. Fajnie jest być z nią połączonym w ten sposób. Naprawdę podobało mi się w niej to, że była tak profesjonalna, jak miałem nadzieję. Pojawia się, nawet jeśli nie ma kwestii, jest tam. I jest tam dla ciebie jako innego aktora. Jest boska.

BIBB Jest boska. Wiele moich scen było z Kristen, a Kristen jest moim bohaterem. Opuściłem tę pracę jako lepszy aktor, mając szczęście być na tych planach z tymi kobietami; obserwując ich pracę i będąc prowadzonym przez Kristen, Laurę i Jayme [Lemons], ponieważ naprawdę wiedzą, jak prowadzić program. Abe Sylvia i nasz zespół scenarzystów piszą najsmaczniejsze słowa. Nie ma się takiego szczęścia. Nigdy tak naprawdę nie myślałem: „O Boże, muszę iść do pracy” To było jak: „Muszę iść do pracy!” Nawet siedząc tam z perukami, włosami i makijażem – to był długi czas – i siedzisz tam, a ubrania, choć piękne, powiem tylko, że staniki nie były wtedy tak wygodne. Kostiumy kąpielowe nie miały dużo luzu. Lycra nie była rzeczą. Więc mogło być niewygodnie, ale po prostu trzymało cię w pewien sposób.

Czytaj również:  Netflix: Filmy i seriale wychodzące w marcu 2023 r

JANNEY Warto było przejść przez ból tego, co musiałam zrobić z pięcioma perukami na głowie, całym makijażem i kostiumami, które czasami też dużo ważyły, ponieważ wiedziałam, jak świetnie to wyglądało. Byłam gotowa przejść przez wszystko, cierpieć wszystko, by wyglądać tak, jak wyglądałam.

Kobiety z Palm Royale odzwierciedlają ideologie bardzo konkretnego miejsca w konkretnym momencie. Co widzowie powinni o nich wiedzieć? Czy zależy im na czymś więcej niż pieniądze i status?

BIBB Cóż, na tym polega sztuczka, prawda? To, co Laura, Jayme i Abe zrobili, to wzięli książkę i otoczyli ten świat wszystkimi tymi rzeczami, które dzieją się w szerszym świecie. Martin Luther King właśnie został zabity, lecimy na księżyc, wojna w Wietnamie, prawa kobiet są ważną kwestią. Wszystkie te rzeczy dzieją się w społeczeństwie wokół tej małej enklawy kobiet, które nie chcą się zmieniać, a ty masz głos Laury i Amber [Chardae Robinson], które nieustannie mówią, że świat się zmienia, zapnij pasy. I powoli to robią. Jednocześnie masz to, co dzieje się w dzisiejszym świecie, który wydaje się być tak inny, ale nie wiem, czy tak jest. To było fascynujące. Aborcja zmieniła się w czasie, gdy kręciliśmy ten film i to było bardzo interesujące: „O mój Boże, jesteśmy w czasach, gdy aborcja nie była legalna” w 1969 roku, a potem: „Och, wow, to się właśnie zmieniło”

JANNEY Jest wiele osób, w szczególności te kobiety, które chcą trzymać się przeszłości i nie chcą iść w przyszłość. I to jest temat, który jest obecnie bardzo obecny w naszym świecie, z krajami, które nie chcą iść naprzód i innymi, które to robią. To, co powoduje wiele tarć, to ludzie, którzy nie chcą, którzy chcą trzymać się przeszłości.

BIBB I to, co zrobili tak genialnie, to umieścili to w tym owiniętym watą cukrową świecie, w którym się gubisz, odchodzisz i myślisz o świecie, a potem nagle mówisz: „Och, czekaj, to właśnie mówiła” „Och, to właśnie mówił on” Myślę, że na tym poziomie jest to prowokujące. Tematy pojawiają się z boku. Nie walą cię po głowie ani nie machają do ciebie palcem. Przynajmniej mam nadzieję, że to właśnie robimy.

Czytaj również:  'Lynch/Oz': Recenzja filmu | Tribeca 2022

Jak ten opór przed zmianami wpływa na ich relacje z innymi kobietami w ich kręgu społecznym? Nie sądzę, abyśmy mogli uważać je za przyjaciółki.

JANNEY Cóż, przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej, prawda? Wszystkie konkurują ze sobą, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy dla swoich organizacji charytatywnych, aby znaleźć się na pierwszej stronie Shiny Sheet . To bardzo ważne dla tych kobiet, ich miejsce w społeczeństwie. I tak naprawdę tylko to się dla nich liczy. Bo jeśli tego nie mają, nie mają nic i rozpaczliwie się trzymają. Stawka dla tych kobiet jest wysoka.

BIBB Fajnie jest myśleć o tym, jak daleko zaszłyśmy jako kobiety i że mamy teraz tak wiele możliwości. Ale rok 1969 nie był tak dawno temu. Nie tak dawno temu prawa kobiet nie stanowiły problemu. Myślisz więc, że wszystkie się kłócą, ale pod koniec zaczynasz widzieć, jak ta grupa kobiet zdaje sobie sprawę, że potrzebują poczucia wspólnoty. Potrzebują tego siostrzeństwa, aby iść naprzód. Jedynym sposobem na przetrwanie tego czasu jest bycie razem. I to jest coś, co mam nadzieję, że ludzie odbierają jako kobiety – że jesteśmy silniejsi razem niż walcząc ze sobą.

Palm Royale publikuje nowe odcinki w środy o północy czasu PT na Apple TV+

Latest Posts

Nie przegap