niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Annie Awards: „Spider-Man: Across the Spider-Verse” prowadzi z 7 zwycięstwami, w tym dla najlepszego filmu fabularnego

Spider-Man: Across the Spider-Verse został wielkim zwycięzcą Annie Awards 2024.

Film Sony Pictures Animation zdobył siedem nagród podczas sobotniego wieczoru Annies, w tym główną nagrodę za najlepszą fabułę.

Inne filmy, które zdobyły wiele nagród przyznawanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Filmu Animowanego ASIFA-Hollywood, które przyznaje nagrody za najlepsze animacje roku, obejmują dwukrotnych zwycięzców Nimona i The Boy and the Heron , które były nominowane odpowiednio do dziewięciu i siedmiu nagród.

Across the Spider-Verse, Nimona i The Boy and the Heron są nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film animowany, obok Elemental i Robot Dreams, które zdobyły nagrodę dla najlepszego filmu niezależnego. Film Pixara Elemental wrócił do domu z pustymi rękami, mimo że był nominowany do sześciu nagród.

Nominowany do Oscara krótkometrażowy film animowany War Is Over! Inspired by the Music of John and Yoko zdobył nagrodę Annie dla najlepszego krótkometrażowego filmu tematycznego. Guardians of the Galaxy Vol. 3, nominowany do Oscara za najlepsze efekty wizualne, zdobył nagrodę Annie dla najlepszej animacji postaci – akcja na żywo.

Po stronie telewizyjnej, Blue Eye Samurai był głównym zwycięzcą z sześcioma nagrodami, a następnie Moon Girl and Devil Dinosaur, który zdobył trzy nagrody i Star Wars: Visions, który zabrał do domu dwie.

51. gala rozdania nagród Annie Awards odbyła się w Royce Hall w UCLA. Nagrody Winsor McCay za osiągnięcia w karierze zostały wręczone animatorce-reżyserce Charlotte „Lotte” Reiniger (pośmiertnie), kompozytorowi Studio Ghibli Joe Hisaishi oraz animatorce i producentce National Film Board Marcy Page.

Ponadto artyści Walt Disney Animation zostali uhonorowani specjalną nagrodą za osiągnięcia; nagrodę June Foray Award za wpływ charytatywny otrzymały współzałożycielki BRIC Foundation Alison Mann i Nicole Hendrix; nagrodę Ub lwerks Award za osiągnięcia techniczne otrzymał John Oxberry (pośmiertnie).

Pełna lista tegorocznych zwycięzców znajduje się poniżej.

Najlepszy film fabularny

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix
Spider-Man: Across the Spider-Verse – Sony Pictures Animation (WINNER)
Suzume – CoMix Wave Films Inc. i STORY inc.
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem – Paramount Pictures i Nickelodeon Movies
The Boy and the Heron – Studio Ghibli / Distributed by GKIDS

Najlepszy film fabularny – niezależny

Ernest i Celestyna: A Trip to Gibberitia -Folivari, Mélusine Productions, Studio Canal / Distributed by GKIDS
Four Souls of Coyote -Cinemon Entertainment
Robot Dreams -Arcadia Motion Pictures (WINNER)
The Inventor -Curiosity Studios
White Plastic Sky -SALTO Films & Artichoke

Najlepsza produkcja specjalna

Invincible: Atom Eve
Amazon MGM Studios, Skybound Entertainment

Shape Island: The Winter Blues
Bix Pix Entertainment we współpracy z Apple

Snoopy Presents: Jedyna w swoim rodzaju Marcie (ZWYCIĘZCA)
WildBrain Studios we współpracy z Apple

The Smeds and The Smoos
Magic Light Pictures

The Velveteen Rabbit
Magic Light Pictures we współpracy z Apple

Najlepszy krótki temat

Carne de Dios
Ojo Raro & Fedora Productions

Daffy in Wackyland
Warner Bros. Animation

HUMO
Outik Animation, 3rd Street Video, Mindsoup Entertainment, IMCINE

PINA
PUNCHLINE CINEMA / NEXT DAYS FILMS

WOJNA SIĘ SKOŃCZYŁA! Inspired by the Music of John & Yoko (WINNER)
ElectroLeague

Najlepszy sponsor

„Video Games” Tenacious D (ZWYCIĘZCA)
Pinreel Inc.

Alzheimer’s Research UK „Change The Ending”
Passion Pictures

Laugh Track – The National (featuring Phoebe Bridgers)
Bernard Derriman

Up in smoke
NOMINT

Najlepsza telewizja/media – przedszkole

Batwheels Odcinek: Za Batmobil! – Warner Bros. Animation

Ghee Happy Odcinek: Navagraha – Ghee Happy Studio (WINNER)

Playdate with Winnie the Pooh Episode: Prosiaczek, Tygrysek i Tekturowe Pudełko -Oddbot Inc.

StoryBots: Czas odpowiedzi Odcinek: Fractions -JibJab Bros. Studios for Netflix

The Creature Cases Odcinek: The Forest Food Bandit -Silvergate Media/Team TO/Choice/Provisions/Netflix

Najlepsza telewizja/media – dzieci

CURSES! Odcinek: Świątynia pawianów – DreamWorks Animation

Hilda Episode: Chapter 8: The Fairy Isle -Hilda Productions Limited, a Silvergate Media Company, Netflix Inc. and Mercury Filmworks (ZWYCIĘZCA)

Marvel’s Moon Girl and Devil Dinosaur Odcinek: The Beyonder -Flying Bark Productions / Disney Television Animation

My Dad the Bounty Hunter Odcinek: Bizarre Ride -A Netflix Series

Shape Island Odcinek: 105B Square’s Special Place -Bix Pix Entertainment we współpracy z Apple

Najlepsza telewizja/media – dla dorosłych

Big Mouth Odcinek: The International Show – Netflix

Blue Eye Samurai Odcinek: Pilot: Hammerscale – A Netflix Series / 3 Arts Entertainment and Blue Spirit Productions (ZWYCIĘZCA)

Bob’s Burgers Odcinek: Amelia – 20th Television Animation

Scavengers Reign Odcinek: The Signal -Max we współpracy z Titmouse Animation i Green Street

Tomato Kitchen Odcinek: Produkcja specjalna – Bilibili / Studio Reflection

Czytaj również:  gwiazdy "True Detective" Jodie Foster i Kali Reis wyjaśniają premierowe napięcie: "Absolutnie się nienawidzą"

Najlepszy serial telewizyjny/medialny – serial limitowany

Kizazi Moto: Generation Fire Odcinek: Enkai – Triggerfish Animation Studio & Blinkink (WINNER)

Only You: Kolekcja animowanych filmów krótkometrażowych Odcinek: Yellowbird – produkcja Afterman we współpracy z Max/Warner Bros. Discovery

Pokémon: Path to the Peak Odcinek: 1 – The Pokémon Company International

Najlepszy film studencki

From The Top
Reżyseria studencka: Rich Farris
Producent studencki: Martina Buendia Silva
Szkoła: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Telewizyjna

Kolaj
Student Director: Besen Dilek
Uczeń Producent: Besen Dilek
School: Filmakademie Baden-Württemberg GmbH

La quête de l’humain
Zespół studentów: Mélina IENCO, Lucie JURIC, Caroline LEIBEL, Faustine MERLE, Claire PELLET
Szkoła: Gobelins, l’école de l’image

Quem Salva
Zespół studentów: Laure Devin, Maxime Bourstin, Nathan Medam, Charles Hechinger, Titouan Jouent
Szkoła: Supinfocom Rubika

The Little Poet (WINNER)
Student Director: Justine King
Producent Uczniowski: Justine King
School: California Institute of the Arts

Najlepszy FX – TV/Media

Blue Eye Samurai Odcinek: All Evil Dreams and Angry Words – Firma producencka: A Netflix Series / 3 Arts Entertainment i Blue Spirit Productions – Firma produkcyjna FX: Blue Spirit Thomas Decaens, Karl Burtin, Laurent Bretonniere (ZWYCIĘZCA)

Kizazi Moto: Generation Fire Odcinek: Moremi – Firma produkcyjna: Triggerfish for Disney+ – FX Production Company: Lucan Matthew Dunwoody, Dmitry Sarkisov, Podchasha Yuri Anatolyevich, Richard Bothma, Emile Van Straaten

Star Wars: Visions Odcinek: Sith -Production Company: Lucasfilm Ltd.- FX Production Company: El Guiri Studios Jonatan Catalán, Alberto Sánchez, Phoebe Arjona, Virginia Cantaro, Rubén Hinarejos

The Bad Guys: A Very Bad Holiday Odcinek: The Bad Guys: A Very Bad Holiday – Firma producencka: DreamWorks Animation – Wytwórnia FX: DreamWorks Animation i 88 Pictures Sateesh Malla, Russell Richardson Jr, Akash Gopal, Basavaraj P, Kevin Rumold

What If…? Odcinek 206, „What If… Kahhori Reshaped the World?” Odcinek: 206 – Firma produkcyjna: Marvel Studios – FX Production Company: SDFX Studios Ryan Barringer, Rajkumar Gurudu, Bipin Kumar Patra, Pranil Ravindra Mahajan

Najlepszy efekt FX – film fabularny

Chicken Run: Dawn of the Nugget – Firma producencka: Netflix Presents An Aardman Production – FX Production Company: Aardman Production Charles Copping, Jon Biggins, Jim Lewis, Rich Spence, Martin Lipmann

Elemental – Firma produkcyjna: Pixar Animation Studios- Firma produkująca FX: Pixar Animation Studios Chris Chapman, Tim Speltz, Krzysztof Rost, Amit Baadkar, Ravindra Dwivedi

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Firma produkcyjna: Sony Pictures Animation – Firma produkująca FX: Sony Pictures Imageworks Pav Grochola, Filippo Maccari, Naoki Kato, Nicola Finizio, Edmond Boulet-Gilly (ZWYCIĘZCA)

Suzume – Firma produkcyjna: CoMix Wave Films Inc. i STORY inc. – FX Production Company: CoMix Wave Films Inc. i STORY inc. Yoshitaka Takeuchi, Hiroyuki Seshita

The Peasants – Firma produkcyjna: Breakthru Films – FX Production Company: Breakthru Productions Łukasz Mackiewicz, Kamil Polak

Najlepsza animacja postaci – TV/Media

Pora na przygodę: Fionna i Cake Odcinek: The Winter King – Cartoon Network Studios Alex Small-Butera

Blue Eye Samurai Odcinek: Episodes 101, 104 and 106 – A Netflix Series / 3 Arts Entertainment and Blue Spirit Productions Alex Bard (WINNER)

Kizazi Moto: Generation Fire Odcinek: Moremi, Surf Sangoma, Stardust – Triggerfish Animation for Disney+ Andre DeVilliers

Star Wars: Visions Episode: I Am Your Mother – Lucasfilm Ltd. Laurie Sitzia

The Amazing Digital Circus Odcinek pilotażowy: 1 – Glitch Productions Kevin Temmer

Najlepsza pełnometrażowa animacja postaci

Elemental – Pixar Animation Studios Jessica Torres

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix Toby Seale

Ruby Gillman, Teenage Kraken – DreamWorks Animation Prashanth Cavale

Suzume – CoMix Wave Films Inc. i STORY inc. Kenichi Tsuchiya

The Boy and the Heron – Studio Ghibli / Distributed by GKIDS Takeshi Honda (WINNER)

Najlepsza animacja postaci – akcja na żywo

Ahsoka – Firma produkcyjna: Lucasfilm – Firma produkująca FX: Industrial Light & Magic Rick O’Connor, Mike Beaulieu, Stewart Alves, Kevin Reuter, Wai Kit Wan

Cocaine Bear– Firma produkcyjna: Wētā FX- FX Production Company: Wētā FX Carmelo Leggiero, Steve Braggs, Kevin Kelm, Cedric Enriquez Canlas, Kane Elferink

Guardians of the Galaxy Vol. 3 – Production Company: Marvel Studios – Producent FX: Framestore Fernando Herrera, Chris Hurtt, Nathan McConnel, Daniel Cabral, Chris McGaw (ZWYCIĘZCA)

Mała Syrenka – Firma produkcyjna: Walt Disney Studios Motion Pictures – Firma produkująca FX: Framestore Pablo Grillo, Kayn Garcia, Ferran Casas, Stuart Ellis, Joseph Lewis

Czytaj również:  Emmy: gwiazda "The Bear" Ebon Moss-Bachrach całuje Matty'ego Mathesona po zwycięstwie w kategorii najlepszy serial komediowy

Transformers: Rise of the Beasts – Firma producencka: Wētā FX – FX Production Company: Wētā FX Kevin Estey, Kai-Hua Lan, Blaine Toderian Toderian, Richard John Moore, Joseph C.K Leong

Najlepsza animacja postaci – gra wideo

Atomic Heart – Mundfish
Mundfish Animation Team

Hogwarts Legacy – Avalanche Software Tara Edwards

Let’s! Revolution! – BUCK
BUCK Animation Team

Marvel’s Spider-Man 2 – Insomniac Games (ZWYCIĘZCA)
Insomniac Games Animation Team

Teslagrad 2 – Rain Games Aslak Helgesen

Najlepszy projekt postaci – TV/Media

Odcinek Clone High: Let’s Try This Again – Max we współpracy z Lordem Millerem, Doozerem, ShadowMachine i MTV Entertainment Tara Billinger

Jessica’s Big Little World Odcinek: Bedtime Routine- Cartoon Network Studios Nick Winn

Kizazi Moto: Generation Fire Odcinek: You Give Me Heart- Triggerfish for Disney+ Lesego Vorester

Moon Girl and Devil Dinosaur Odcinek: 515M-106 (The Beyonder) – Disney Television Animation / Cinema Gypsy Productions Jose Lopez (ZWYCIĘZCA)

Spirit Rangers Odcinek: Water Protectors – Laughing Wild / Netflix Marie Delmas

Najlepszy projekt postaci – fabuła

Elemental – Pixar Animation Studios Maria Yi

Merry Little Batman – Amazon MGM Studios, Warner Bros. Animation, DC Entertainment Nikolas Ilic

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix Aidan Sugano

Robot Dreams – Arcadia Motion Pictures Daniel Fernandez Casas

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Sony Pictures Animation Jesús Alonso Iglesias (ZWYCIĘZCA)

Najlepsza reżyseria – TV/Media

Kizazi Moto: Generation Fire Odcinek: Moremi- Triggerfish Animation Studio & Lucan Studio Shofela Coker, Andrew McNally

My Dad the Bounty Hunter Odcinek: Bizarre Ride – A Netflix Series Kenji Ono, Kai Akira, Patrick Harpin

Pokémon Concierge Odcinek: #2 What’s on Your Mind, Psyduck? – krasnoludzkie studia dla Netflix Iku Ogawa

Scavengers Reign Odcinek: The Fall – Max we współpracy z Titmouse Animation i Green Street Diego Porral

Star Wars: Visions Odcinek: Screecher’s Reach – Lucasfilm Ltd. Paul Young (ZWYCIĘZCA)

Najlepsza reżyseria – film fabularny

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix Nick Bruno, Troy Quane

Robot Dreams – Arcadia Motion Pictures Pablo Berger, Benoît Feroumont

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Sony Pictures Animation Joaquim Dos Santos, Kemp Powers, Justin K. Thompson (ZWYCIĘZCA)

Wojownicze Żółwie Ninja: Mutant Mayhem – Paramount Pictures i Nickelodeon Movies Jeff Rowe, Kyler Spears

The Boy and the Heron – Studio Ghibli / Distributed by GKIDS Hayao Miyazaki

Najlepsza muzyka – TV/Media

Animaniacs Odcinek: Talladega Mice – Warner Brothers Animation/Amblin Entertainment/Hulu Originals Steven Bernstein, Julie Bernstein

Babylon 5: The Road Home Special Production– Warner Bros. Animation Michael McCuistion, Kristopher Carter, Lolita Ritmanis

Pacemaker Short Film – A Running Commentary Christopher Lennertz

Star Wars: Visions Episode: Aau’s Song – Lucasfilm Ltd. Markus Wormstorm, Nadia Darries, Dineo du Toit (ZWYCIĘZCA)

The Smeds and The Smoos Special Production– Magic Light Pictures René Aubry

Najlepsza muzyka – film fabularny

Elemental – Pixar Animation Studios Thomas Newman, Ari „LAUV” Leff

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Sony Pictures Animation Daniel Pemberton, Metro Boomin (ZWYCIĘZCA)

Suzume – CoMix Wave Films Inc. i STORY inc. Kazuma Jinnouchi, RADWIMPS

Wojownicze Żółwie Ninja: Mutant Mayhem – Paramount Pictures i Nickelodeon Movies Trent Reznor, Atticus Ross

The Boy and the Heron – Studio Ghibli / Distributed by GKIDS Joe Hisaishi

Najlepszy projekt produkcji – TV/Media

Blue Eye Samurai Odcinek: Hammerscale – Netflix Animation Jason Scheier (ZWYCIĘZCA)

Blue Eye Samurai Odcinek: The Great Fire of 1657 – A Netflix Series / 3 Arts Entertainment and Blue Spirit Productions Toby Wilson, James Wilson, Emil Mitev

Scavengers Reign Odcinek: The Storm – Max we współpracy z Titmouse Animation i Green Street Charles Huettner, Jonathan Djob Nkondo, Pauline Mauvière, Hugo Moreno, Jon Juarez

Star Wars: Visions Episode: Sith – Lucasfilm Ltd. Carlos Salgado

What If…? Odcinek: Co by było gdyby… Nebula dołączyła do Nova Corps? – Marvel Studios Paul Lasaine, Kristina Vardazaryan, Cynthia Halley, Ryan Magno, Simon Dunsdon

Najlepsza scenografia – film fabularny

Elemental – Pixar Animation Studios Don Shank, Maria Yi, Dan Holland, Jennifer Chang, Laura Meyer

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix Aidan Sugano, Jeff Turley

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Sony Pictures Animation Patrick O’Keefe, Dean Gordon (ZWYCIĘZCA)

Wojownicze Żółwie Ninja: Mutant Mayhem – Paramount Pictures i Nickelodeon Movies Yashar Kassai, Arthur, Tiffany Lam

Czytaj również:  "Strażnicy 3", "Maestro" na czele konkursu fabularnego o nagrody Gildii Artystów Makijażu i Stylistów Fryzur

The Boy and the Heron – Studio Ghibli / Distributed by GKIDS Yoji Takeshige

Najlepszy Storyboarding – TV/Media

Craig Before The Creek Odcinek: Craig Before The Creek – Cartoon Network Studios Erik Fountain

Odcinek Fright Krewe: The Blood Awakening, Part 1 – DreamWorks Animation Leah Artwick

Gremliny: Secrets of the Mogwai Odcinek: Never Give Up- Warner Bros. Animation and Amblin Television Kristine Lee

Kung Fu Panda: Smoczy rycerz Odcinek: Apok-ta-pokalipsa teraz, część II – DreamWorks Animation Grace Liu

Moon Girl and Devil Dinosaur Odcinek: 515M-107 „Run the Rink” – Disney Television Animation / Cinema Gypsy Productions Ben Juwono (ZWYCIĘZCA)

Najlepszy scenariusz – film fabularny

Chicken Run: Dawn of the Nugget – Netflix Presents An Aardman Production Richard Phelan

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix Esteban Bravo

Robot Dreams – Arcadia Motion Pictures Maca Gil

Suzume – CoMix Wave Films Inc. i STORY inc. Makoto Shinkai

Chłopiec i czapla – Studio Ghibli / Dystrybucja GKIDS Hayao Miyazaki (ZWYCIĘZCA)

Najlepszy aktor głosowy – TV/Media

Archer Odcinek: Keys Open Doors – FX Productions Aisha Tyler (Postać: Lana Kane)

Craig Before The Creek Odcinek: Craig Before The Creek – Cartoon Network Studios Vico Ortiz (Postać: Serena)

Marvel’s Moon Girl and Devil Dinosaur Odcinek: Moon Girl Landing – Flying Bark Productions / Disney Television Animation Diamond White (Postać: Lunella Lafayette / Moon Girl) (ZWYCIĘZCA)

Solar Opposites Odcinek: The Re-Visibility Bouillabaisse – 20th Television Animation Dan Stevens (postać: Korvo)

The Velveteen Rabbit Odcinek: The Velveteen Rabbit- Magic Light Pictures we współpracy z Apple Alex Lawther (Postać: Aksamitny Królik)

Najlepszy aktor głosowy – film fabularny

Merry Little Batman – Amazon MGM Studios, Warner Bros. Animation, DC Entertainment David Hornsby (postać: Joker)

Migration – Illumination Tresi Gazal (postać: Gwen)

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix Chloë Grace Moretz (postać: Nimona) (ZWYCIĘZCA)

Suzume – CoMix Wave Films Inc. i STORY inc. Hokuto Matsumura (postać: Souta Munakata)

The Super Mario Bros. Movie – Illumination Jack Black (postać: Bowser)

Najlepszy scenariusz – TV/Media

Blue Eye Samurai Odcinek: Odcinek 105: The Tale of the Ronin and the Bride- A Netflix Series / 3 Arts Entertainment and Blue Spirit Productions Amber Noizumi (ZWYCIĘZCA)

Only You: Kolekcja animowanych filmów krótkometrażowych Odcinek: Yellowbird – produkcja Afterman we współpracy z Max/Warner Bros. Discovery Tsvetelina Zdraveva, Jerred North

Rock Paper Scissors Odcinek: Birthday Police- Nickelodeon Animation Studios Josh Lehrman, Kyle Stegina, Aram Spencer Porter, Julia Prescott, Mike Trapp

Rosie’s Rules Odcinek: Time Trouble- 9 Story Media Group, Brown Bag Films Leyani Diaz, Maria Escobedo

Scavengers Reign Episode: The Reunion- Max we współpracy z Titmouse Animation i Green Street Sean Buckelew

Najlepszy tekst – felieton

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix Robert L. Baird, Lloyd Taylor (ZWYCIĘZCA)

Robot Dreams – Arcadia Motion Pictures Pablo Berger

Suzume – CoMix Wave Films Inc. i STORY inc. Makoto Shinkai

Wojownicze Żółwie Ninja: Mutant Mayhem – Paramount Pictures i Nickelodeon Movies
Seth Rogen, Evan Goldberg, Jeff Rowe, Dan Hernandez, Benji Samit

The Boy and the Heron – Studio Ghibli / Distributed by GKIDS Hayao Miyazaki

Najlepsza redakcja – TV/Media

Blue Eye Samurai Odcinek: Episode 105: The Tale of the Ronin and the Bride – A Netflix Series / 3 Arts Entertainment and Blue Spirit Productions Yuka Shirasuna (WINNER)

Hilda Odcinek: Rozdział 6: Zapomniane jezioro – Hilda Productions Limited, a Silvergate Media Company, Netflix Inc. i Mercury Filmworks John Mckinnon, Mike Stefanelli

I Am Groot Odcinek: Groot’s Snow Day – Marvel Studios Dan Urrutia

Star Wars: Visions Episode: Screecher’s Reach – Lucasfilm Ltd. Richie Cody, ACE, BFE

The Legend of Vox Machina Odcinek: The Sunken Tomb – Amazon MGM Studios, Critical Role Productions, Titmouse Todd Raleigh, Joelle Kristy

Najlepszy artykuł redakcyjny – felieton

Elemental – Pixar Animation Studios Stephen Schaffer, Amera Rizk, Gregory Snyder, Jen Jew, Kevin Rose-Williams

Leo – Happy Madison for Netflix Patrick Voetberg, Joseph Titone, Darrian M. James, Danny Miller, Brian Robinson

Nimona – Annapurna Animation dla Netflix Randy Trager, Erin Crackel, Stephen Schwartz, Ashley Calle

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Sony Pictures Animation Spider-Man: Across the Spider-Verse Redakcja (ZWYCIĘZCA)

Wojownicze Żółwie Ninja: Mutant Mayhem – Paramount Pictures i Nickelodeon Movies Greg Levitan, Illya Quinteros, David Croomes, Myra Owyang

Latest Posts

Nie przegap