niedziela, 26 maja, 2024

Ostatnie posty

Arden Cho mówi, że odrzuciła film o „Teen Wolfie” z powodu nierówności w wynagrodzeniu, ma nadzieję na „więcej równości w przyszłości”

Arden Cho wypowiada się na temat swojej decyzji, by nie występować w nadchodzącym filmie Paramount+ Teen Wolf.

Platforma streamingowa ogłosiła w lutym, że oryginalna seria MTV, która zakończyła się w 2017 roku po sześciu sezonach, zostanie wznowiona w filmie sequelowym, który przywróci większość głównej obsady. Cho i Dylan O’Brien nie powrócą do filmu, a Deadline donosił wtedy, że Cho, jedyna kolorowa kobieta wśród czterech stałych bohaterek serialu, odrzuciła propozycję udziału w filmie, ponieważ zaoferowano jej połowę wynagrodzenia za odcinek, które otrzymywały trzy pozostałe aktorki.

Podczas wywiadu z The Cut, który ukazał się w poniedziałek, Cho po raz pierwszy publicznie odniosła się do tej sytuacji. Zapytana o doniesienia dotyczące jej wynagrodzenia, Cho powiedziała: „Myślę, że w rzeczywistości zaoferowano mi nawet mniej.” Dodała, że wyciekła informacja o wynagrodzeniu nie pochodzi od jej zespołu: „Prawdopodobnie nigdy bym się tym nie podzieliła”.

36-letnia aktorka, która zagra główną rolę w nadchodzącym serialu prawniczym Netflixa Partner Track, powiedziała, że wie, iż nie jest jedynym aktorem kolorowym, który boryka się z frustracją związaną z nierównością płac. „Mogę wymienić ponad 10 znanych mi azjatycko-amerykańskich aktorów, którzy otrzymywali znacznie niższe wynagrodzenie niż ich koledzy” – mówi Cho. „Czasami nie masz wyboru, by powiedzieć 'nie’ Czasami po prostu tego potrzebujesz. Masz rachunki do zapłacenia.”

Cho powiedziała, że ma nadzieję, iż jej decyzje mogą przyczynić się do zmiany sytuacji innych wykonawców. „Nie mówiłam 'nie’ koniecznie dla siebie czy dlatego, że byłam zła” – powiedziała Cho. „Mówiłam 'nie’, ponieważ mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej równości”.

Cho grała kitsune Kirę Yukimurę, miłosne zainteresowanie głównego bohatera Scotta McCalla (Tyler Posey), w trzech sezonach Teen Wolf, zanim jej postać została usunięta po piątym sezonie. Po otrzymaniu informacji, że Kira nie powróci w szóstym sezonie, wspomina: „Byłam w szoku. Nie mogłam w to uwierzyć.” Powiedziała, że doszła do wniosku, że „nie było miejsca dla Kiry”.

Czytaj również:  Niemieckie dramaty zdobywają nagrody Locarno Pro Industry Awards

O’Brien, który grał Stilesa Stilinskiego, również nie powróci na plan filmu, który napisze i wyreżyseruje wieloletni showrunner serialu Teen Wolf Jeff Davis. Żaden z pozostałych członków obsady serialu, w tym O’Brien, nie wypowiedział się na temat tej sytuacji, ale gwiazda Maze Runner wcześniej polubiła tweet wspierający Cho. „Zawsze był bardzo, bardzo pomocny” – powiedział Cho o O’Brienie.

MTV Entertainment Studios i MGM’s Orion Television stoją za filmem, który nie ma jeszcze daty premiery.

Przedstawiciele Paramount+, MTV i Orion nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

Latest Posts

Nie przegap