sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Austin Butler zdobywa nagrodę za zbyt daleko posuniętą metodę Daniela Day-Lewisa i więcej nagród THR Awards Season

Najwięcej wrogów kierowniczych zrobionych w monologu

Jerrod Carmichael

Jerrod Carmichael

Jerrod CarmichaelRich Polk/NBC/Getty Images

Nowe kalifornijskie prawo dotyczące przejrzystości wynagrodzeń weszło w życie 1 stycznia, a gospodarz Złotych Globów świętował to, rugając swoich szefów i informując świat, że za swoje usługi otrzymał 500 000 dolarów. Deklaracja ta nie tylko wywołała zdziwienie – to 30-krotność typowego wynagrodzenia za prowadzenie gali rozdania Oscarów – ale bez wątpienia rozzłościła wszystkich zaangażowanych w utrzymanie tych drogich transmisji w obliczu gwałtownego spadku oglądalności. Przedstawiciele komedii będą cytować rzekome wynagrodzenie Carmichaela w negocjacjach dotyczących hostingu przez następne lata.

Save Your Tears Award

Brendan Fraser i Ke Huy Quan

Brendan Fraser and Key Huy Quan

Brendan Fraser i Key Huy QuanKevin Winter/Getty Images (2)

Co było w wodzie na planie Encino Man? W cyklu nagród, gdzie przemówienia akceptacyjne wahały się od szczerych, przez głupie, aż po żenujące, te niegdysiejsze gwiazdy trzymały się kursu z mokrą, mokrą wdzięcznością. I to nie jest tak, że nikt im tego nie żałuje! Powrót Frasera w The Whale i powrót Quana w Everything Everywhere All at Once to narracje tego sezonu. Jednak, jako liderzy kategorii, istnieją realne obawy, że mogą zostać wysuszeni przed nocą oscarową.

Daniel Day-Lewis – nagroda „Metoda za daleko”

Austin Butler

Austin Butler

Austin ButlerGilbert Flores/Variety/Getty Images

Tabloidy przy kasach w supermarketach miały cały czas rację. Elvis Presley wciąż żyje, wygodnie ukrywając się w 31-letnim aktorze, który przeniósł go na duży ekran w filmie Baza Luhrmanna o życiu legendarnego piosenkarza. Niezdolność Butlera do zrzucenia głębokiego głosu, który przyjął, by zagrać Króla, zaczęła się jako uroczy fragment sezonu nagrodowego i od tego czasu stała się nużącym powodem do niepokoju, ale być może prawdziwym powodem, dla którego pozostaje on zachrypnięty dwa lata po zakończeniu zdjęć, jest to, że wciąż jest zmuszany do mówienia o tym.

Czytaj również:  Bryan Cranston i Annette Bening w "Jerry & Marge Go Large": Recenzja filmu | Tribeca 2022

Wybitne osiągnięcie w dziedzinie sieci społecznościowych

Mary McCormack

Mary McCormack

Mary McCormackJon Kopaloff/Getty Images

Od czasu, gdy Jesse Eisenberg wcisnął się w klapki Marka Zuckerberga „fuck-you”, internet nie zrobił więcej dla kampanii oscarowej. Nominacja Andrei Riseborough do tytułu najlepszej aktorki za mało widoczny film To Leslie uczyniła z niej osobę, o której mówiło się najwięcej w każdym wyścigu. I choć Jennifer Aniston i Charlize Theron zaplątały się w te węzłowe korzenie, to McCormack (To Leslie żona reżysera Michaela Morrisa) naprawdę zjednoczyła oddziały wyborców. Może mieć przyszłość jako strateg.

Nagroda za samosabotującą mizoginię

Andrew Dominik

Andrew Dominik

Andrew DominikDaniele Venturelli/Getty Images

Mówcie, co chcecie o Blondynce, jego bardzo źle ocenianym filmie o Marilyn Monroe, ale zawsze był w rozmowach o nagrodach. Film mógł być lepszy od jedynej nominacji do Oscara dla gwiazdy Any de Armas. Ale Dominik, który nie okazał zbyt wiele współczucia dla swojej tragicznej bohaterki ani w filmie, ani podczas tournée prasowego – posuwając się do nazwania Monroe „dobrze ubraną dziwką” w jednym z wywiadów – strzelał sobie w stopę za każdym razem, gdy miał okazję. Życzę powodzenia kolejnemu studiu, które sfinansuje ten film.

Nagroda Jamesa Cordena za Zmęczenie Dziecka Teatralnego

Ariana DeBose

Ariana DeBose

Ariana DeBoseStuart Wilson/BAFTA/Getty Images

Poza nowojorskim August Wilson Theatre, gdzie Lea Michele może właśnie śpiewać „Don’t Rain on My Parade”, nigdzie nie znajdziecie lepszego przykładu niekontrolowanego entuzjazmu dzieciaków z teatru niż dziwaczny rap DeBose’a otwierający galę BAFTA. Odbiór był grzecznie mieszany – z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, gdzie numer wywołał rzadkie odchylenie w manierach – ale jest to przypomnienie dla wszystkich, że nigdy nie powinniście przebijać się do oryginalnej piosenki, chyba że wasze teksty zostały rygorystycznie pogrupowane.

Czytaj również:  Mark Ronson o "I'm Just Ken" Nominacja do Oscara, Margot Robbie i Greta Gerwig odrzucone: "Ich duch jest w każdym kawałku"

Nagroda za nadmierne eksponowanie zwierząt

Donkeys

Donkeys

DonkeysAdobe Stock

Lobbyści na rzecz Wielkiego Osła zarobili na swoje utrzymanie w 2022 roku. Filmowcy obsadzali te małe koniki w rolach głównych, jakby wyginęły – pojawiły się w nominowanych do nagrody za najlepszy film The Banshees of Inisherin i Triangle of Sadness, a także wystąpiły w nominowanym do nagrody za najlepszą fabułę polskim filmie międzynarodowym EO. Teraz, zamiast w fabryce kleju, ci weterani ekranu będą walczyć o kombinezony w Netflixie.

Zwycięzca Sezonu Nagród Ostatecznych

Will Smith

Will Smith

Will SmithKevin Mazur/WireImage

Wyjaśnijmy to sobie: w następstwie „policzka” i wynikającego z niego dziesięcioletniego zakazu przyznawania Oscarów, Will Smith pojawił się publicznie tylko trzy razy w ciągu roku, ledwie prowadził kampanię do swojej głównej roli w Emancypacji i mimo to zdobył dwie nagrody – NAACP Image Award i AAFCA Beacon Award. Większość ludzi miesiącami walczy o chodnik i gladiatorów za znacznie mniej, więc uznajcie to za najbardziej nieprawdopodobną klasę mistrzowską sezonu.

Ta historia po raz pierwszy pojawiła się w wydaniu z 8 marca magazynu The Hollywood Reporter. Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Latest Posts

Nie przegap