poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Bill Maher mówi, że sport to jedna z ostatnich branż, która nie „popadła w nepotyzm”

Bill Maher nie powstrzymuje się przed wypowiedzeniem się na temat debaty o dzieciach nepo.

Podczas Real Time w piątek wieczorem, komik podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wysoce dyskutowanego tematu w mediach społecznościowych, z gwiazdami takimi jak Jamie Lee Curtis, Tom Hanks, Maude Apatow, Gwyneth Paltrow i O’Shea Jackson Jr. wcześniej ważącymi się w tej sprawie.

„Ciesz się dobrym życiem, nepos. Tylko nie mówcie, że nie mieliście ogromnej przewagi, albo że nie miało to aż takiego znaczenia, kim byli wasi rodzice, albo że po prostu dostałem stopę w drzwiach” – powiedział Maher, pokazując montaż celebrytów. „To jest pieprzony show-biznes, dostawanie stopy w drzwiach to 80 procent tego”

Gospodarz przeszedł do wymienienia wielu branż, które są „pełne nepo babies”, w tym Hollywood, polityka i modeling. Twierdził jednak, że świat sportu jest jedną z niewielu dziedzin rozrywki, która nie „upadła na nepotyzm”.

Powiedział: „To jeden z powodów, dla których spośród najwyżej ocenianych telecastów w telewizji, sport w zeszłym roku stanowił 94 z pierwszych 100, ponieważ jest ostatnią ostoją merytokracji w Ameryce.”

Wyjaśnił, że są sportowcy-gwiazdy, którzy są dziećmi byłych graczy, ale to nie jest powód, dla którego grają – to z powodu ich umiejętności i talentu. „Laila Ali (była zawodowa bokserka) nie znokautowała 21 przeciwników, tłukąc ich swoim aktem urodzenia” – zażartował.

„Sport to ostatnie miejsce, gdzie nie ma znaczenia kim jesteś lub skąd pochodzisz, tylko co robisz” – kontynuował, wymieniając podmioty, firmy i ludzi, którym nie ufa, „ale ufam, że 450 graczy w NBA to absolutnie najlepszych 450 graczy, jakich drużyny mogły znaleźć gdziekolwiek na świecie.”

Maher kwestionował, dlaczego Ameryka ma „wzajemny szacunek i miłość” w sporcie, ale nigdzie indziej. Wziął nawet szturchnięcie na szkolnictwie wyższym, twierdząc, że „42 procent prywatnych uczelni przyznaje wnioskodawcom oparte prawie całkowicie na fakcie, że ich rodzice są absolwentami. Dostaniesz się, jeśli ciężko pracujesz, a twój tata kupił budynek. To są tak zwane legacy admissions.”

Czytaj również:  recenzja "Apples Never Fall": Annette Bening prowadzi dobrze zagrany, ale rozczarowujący rodzinny kryminał Peacocka

Latest Posts

Nie przegap