niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Billie Eilish, Finneas O’Connell wygrywają Grammy za piosenkę roku i dziękują reżyserce „Barbie” Grecie Gerwig za nakręcenie „najlepszego filmu roku”

Billie Eilish i jej brat oraz główny współpracownik Finneas O’Connell zdobyli nagrodę za piosenkę roku na rozdaniu nagród Grammy w 2024 roku za „What Was I Made For?” ze ścieżki dźwiękowej Barbie .

Po tym, jak Lionel Richie ogłosił zwycięzcę, Eilish była wyraźnie zszokowana. „Yikes… Cholera, to głupie chłopaki”, powiedziała piosenkarka wchodząc na scenę.

Eilish powiedziała, że była pewna, że „nie ma szans” na wygraną. „Chcę tylko powiedzieć, że wszyscy w tej kategorii – to była szalona lista niesamowitych ludzi! Niesamowitych artystów. Szaleństwo w tej chwili” – dodała, odnosząc się do innych nominowanych, w tym SZA, Taylor Swift i Miley Cyrus.

Następnie podziękowała członkom Akademii Nagraniowej i O’Connellowi, którego nazwała „najlepszym przyjacielem na świecie i dzięki któremu jestem osobą, którą jestem dzisiaj”

Eilish złożyła również specjalne podziękowania dla reżyserki Barbie Grety Gerwig za „stworzenie najlepszego filmu roku”, co było wyrazem uznania dla Gerwig za reżyserię i Margot Robbie za najlepszą aktorkę.

„Mamy wielkie szczęście – nadal jesteśmy głęboko, głęboko uprzywilejowanymi, szczęśliwymi ludźmi” – powiedział O’Connell. „Trudno jest czuć się zasłużonym, ale z pewnością nie czujemy się tak teraz. Czujemy się bardzo pokorni i wdzięczni”

Ballada Eilish zdobyła pięć nominacji podczas tegorocznej ceremonii, w tym za płytę roku, najlepszy popowy występ solowy i najlepszy teledysk. Eilish i O’Connell wyszli na scenę wcześniej, aby wykonać ten emocjonalny utwór. Przed występem zdobyli już nagrodę Grammy za najlepszą piosenkę napisaną dla mediów wizualnych.

Eilish zdobyła w sumie 7 nagród Grammy z 25 nominacjami. Ta nagroda Grammy była trzecią dla Eilish i O’Connella w kategorii piosenki roku.

„What Was I Made For” był również nominowany do Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną. Eilish i O’Connell wcześniej zdobyli Oscara za oryginalną piosenkę w 2022 roku za tytułowy utwór do filmu o Jamesie Bondzie No Time to Die.

Za kulisami Eilish przyznała, że przed napisaniem piosenki dla Barbie „nie pisali absolutnie nic” „Pracowaliśmy trzy dni w tygodniu i nie wymyślaliśmy nic, a nawet jeśli coś wymyślaliśmy, to po prostu nie czułam się dobrze, nie czułam się dobrze, nie czułam się prawdziwa” – powiedziała. „I naprawdę się martwiłam, denerwowałam, czułam, że to się trochę skończy. Byłam w naprawdę ciemnym miejscu, naprawdę, naprawdę ciemnym miejscu, trudno mi o tym myśleć”

Czytaj również:  Donald Trump odszedł z SAG-AFTRA dwa lata temu - ale nadal pobiera 6-cyfrową emeryturę

Eilish podziękowała Gerwig za zaoferowanie „zmieniającej życie” okazji, zauważając również, że ona i O’Connell napisali piosenkę w ciągu 24 godzin po obejrzeniu filmu. „Napisaliśmy ją w ciągu dwóch godzin, jeśli nie jednej, i szczerze mówiąc od tego momentu znów byliśmy kreatywni. Nie wiem, to po prostu nas obudziło i sprawiło, że zaczęliśmy działać i to było naprawdę wyjątkowe i potężne i trzymam to głęboko i drogo w moim sercu i klatce piersiowej” – powiedziała Eilish

Inne piosenki nominowane w tej kategorii to: „A&W” (Jack Antonoff, Lana Del Rey & Sam Dew), „Anti-Hero” (Jack Antonoff & Taylor Swift), „Butterfly” (Jon Batiste & Dan Wilson), „Dance The Night” (From Barbie The Album, Caroline Ailin, Dua Lipa, Mark Ronson & Andrew Wyatt), „Flowers” (Miley Cyrus, Gregory Aldae Hein & Michael Pollack), „Kill Bill” (Rob Bisel, Carter Lang & Solána Rowe) i „vampire” (Daniel Nigro & Olivia Rodrigo).

W tegorocznej edycji Grammy, żeńskie zespoły stanowią siedem z ośmiu nominowanych w trzech najważniejszych kategoriach – z SZA na czele z dziewięcioma nominacjami, a za nią Taylor Swift, Olivia Rodrigo, Eilish, Miley Cyrus i boygenius z sześcioma nominacjami.

Nagrody Grammy były transmitowane na żywo z Los Angeles w niedzielę w sieci telewizyjnej CBS. Transmisja była również transmitowana na żywo i na żądanie w Paramount+. Gospodarzem był Trevor Noah.

Latest Posts

Nie przegap