czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Box Office: „Dune 2” spełnia obietnicę z 81,5 mln dolarów na otwarciu w kraju

Film Warner Bros. i Legendary Dune: Część druga spełnił swoją obietnicę ożywienia box office’u po fatalnym początku zimy.

Kontynuacja Denisa Villeneuve’a – z gwiazdorską obsadą na czele z Timothée Chalametem i Zendayą – osiągnęła w ten weekend 82,5 miliona dolarów w Ameryce Północnej, podwajając wynik pierwszego filmu i osiągając największy jak dotąd wynik w tym roku. To duża wygrana dla Legendary w poszerzaniu grona odbiorców swojej serii Dune i jest to największe dotychczasowe otwarcie dla Villeneuve’a i Chalameta. Ostateczna liczba wzrosła w porównaniu z niedzielnymi szacunkami wynoszącymi 81,5 miliona dolarów.

Dune 2 również wywołuje burzę piaskową za granicą, gdzie otworzył się z wynikiem 100 dolarów na 71 rynkach, a jego globalny start wyniósł 182,5 miliona dolarów (ostateczne wyniki za granicą również wyprzedziły niedzielne szacunki na poziomie 72 milionów dolarów). W Chinach, gdzie pierwszy film zarobił prawie 40 milionów dolarów, film pojawi się dopiero w następny weekend, a w Japonii tydzień później. Filmy science-fiction mogą być trudne do sprzedania w niektórych regionach, w tym na niektórych rynkach Ameryki Łacińskiej, ale Europa i inne obszary z nawiązką nadrobiły wszelkie braki. Wielka Brytania była liderem z 11,5 miliona dolarów, a następnie Francja (9,3 miliona dolarów) i Niemcy (8,4 miliona dolarów).

Film zrobił również ogromny interes w kinach Imax, które przyniosły 32,2 miliona dolarów całkowitego globalnego dochodu brutto, czyli 18 procent. Na 10 rynkach Imax cieszył się największym otwarciem w historii. Podobnie jak jego przyjaciel Christopher Nolan z Oppenheimerem , Villeneuve nakręcił część filmu kamerami Imax

Przez cały weekend Warner Bros. starał się zarządzać oczekiwaniami i sugerował, że Dune 2 zadebiutuje w przedziale od 72 do 75 milionów dolarów. Gatunek sci-fi może być trudny do sprzedania, a film Villeneuve’a trwa dwie godziny i 46 minut. Ponadto wiele osób chciało zobaczyć Dune w Imax i innych formatach premium.

Czytaj również:  podcast "Awards Chatter": Ava DuVernay o walce o "Origin", szalonej historii "13." i o tym, jak zmieniły się jej poglądy 10 lat po "Selmie

Sekretny sos Dune 2? Świecące A CinemaScore, w porównaniu do A- dla pierwszej części, i znakomite recenzje.

Przed rozpoczęciem weekendu, według Dune 2 osiągnie na krajowym rynku 74 miliony dolarów. Warner Bros. pozostało jednak bardziej konserwatywne, trzymając się 65 milionów dolarów w kraju i 75 milionów dolarów za granicą.

Po przetrwaniu jednej z najgorszych wczesnych zim od lat (poza pandemią), kina liczą na to, że film wprowadzi stały strumień wydarzeń, który został opóźniony przez zeszłoroczne strajki pracownicze.

Kina były niezadowolone, gdy Legendary, kierowane przez CEO Josha Grode’a, zdecydowało się opóźnić premierę filmu z jesieni ubiegłego roku do teraz, aby Chalamet i Zendaya byli dostępni, aby rozreklamować film i pomóc poszerzyć publiczność (oboje mają wpływ na młodszych widzów, o czym świadczy sukces Wonki Chalameta pod koniec ubiegłego roku). Okazało się to słusznym posunięciem.

W obsadzie serialu znaleźli się również Austin Butler, Florence Pugh i Christopher Walken, którzy dołączyli do Rebecci Ferguson, Javiera Bardema, Josha Brolina, Stellana Skarsgarda, Dave’a Bautisty i Charlotte Rampling.

Długa gra, a nie weekend otwarcia, będzie prawdziwym testem dla Villeneuve’a. Chce on nakręcić jeszcze jeden film, Dune: Messiah, podczas gdy Warners ma w planach spinoff, Dune: Prophecy, który ukaże się na Max jeszcze w tym roku.

Dune zarobił ponad 402 miliony dolarów w kasie na całym świecie w 2021 roku – solidna i obiecująca liczba, biorąc pod uwagę presję pandemii i dzień i datę premiery filmu – ale twórcy mają znacznie większe oczekiwania co do kontynuacji.

Dune 2 , którego czwartkowa przedpremierowa liczba 12 milionów dolarów była również ponad dwukrotnie wyższa niż 5,1 miliona dolarów zarobionych na przedpremierowych pokazach Dune w 2021 roku. Ogólnie rzecz biorąc, film był najsilniejszym pokazem przedpremierowym od czasu Barbie , który zebrał 22.3 miliona dolarów w lipcu 2023 roku. W ten sam weekend Oppenheimer zaczął od 10.5 miliona dolarów w przedpremierowych pokazach w drodze do krajowego debiutu w wysokości 82.5 miliona dolarów ( Barbie osiągnął 162 miliony dolarów). Kwota brutto z pokazów przedpremierowych obejmuje 1 milion dolarów z wcześniejszego wydarzenia dla fanów Imax.

Czytaj również:  "Lawman: Bass Reeves" i jego autentyczna rodzima opowieść

Podczas gdy Diuna 2 przyciągnęła większość uwagi, były też inne interesy do zrobienia.

Gdzie indziej, film biograficzny Paramount Bob Marley: One Love spadł zaledwie o 45 procent w drugi weekend do 7,4 miliona dolarów, osiągając wczesną krajową sumę 82,8 miliona dolarów. Za granicą również głośno śpiewa, zarabiając do tej pory 63,3 miliona dolarów, a na całym świecie 146,1 miliona dolarów.

Oparty na wierze obraz Lionsgate Ordinary Angels zajął trzecie miejsce z 3,8 miliona dolarów, a jego 10-dniowa krajowa suma wyniosła 12,6 miliona dolarów. Inna oferta oparta na wierze, serial telewizyjny The Chosen , również nadal imponowała. Fathom prezentuje sezon 5 w kinach, zanim zostanie wyemitowany w domu, a w ten weekend odcinki 7 i 8 przyniosły 3,15 miliona dolarów, co daje łączną kwotę 23 milionów dolarów.

Skazany na porażkę Madame Web Sony zarobił 3,2 miliona dolarów, remisując z The Chosen . Krajowa wartość brutto tego superbohaterskiego filmu wynosi nieco ponad 44 miliony dolarów; za granicą zarobił szacunkowo 50.6 miliona dolarów, a jego globalny wynik to 91 milionów dolarów.

W kasie specjalistycznej, pretendent do Oscara Searchlight Poor Things świętował przekroczenie granicy 100 milionów dolarów w globalnej kasie, co nie jest łatwym wyczynem w przestrzeni artystycznej. Do niedzieli łączna wartość filmu na całym świecie szacowana jest na 104,6 miliona dolarów, w tym 33,6 miliona dolarów w kraju i 71 milionów dolarów za granicą.

1 marca, 12:55 . Zaktualizowano o poprawione szacunki weekendowe.
2 marca, 7:30 rano. Zaktualizowano o poprawione szacunki weekendowe.
3 marca, 8 rano. Zaktualizowano o poprawione szacunki weekendowe.
3 marca, 12:00 Zaktualizowano o wpływy brutto z Poor Things.
4 marca, 11:30 Zaktualizowano o ostateczne wpływy brutto z Dune: Część druga.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 1 marca o 8:48

Latest Posts

Nie przegap