czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

Box Office: „Inside Out 2” osiąga rekordowe 100 milionów dolarów w drugi weekend w USA i 724 miliony dolarów na całym świecie

Radosny? Ekstatyczny? Podniecony? Wybieraj.

Film Pixara Inside Out 2 płonie w światowym box office, gdzie zarobił rekordowe 100 milionów dolarów w kraju i 164,4 miliona dolarów za granicą w drugi weekend, kończąc niedzielę z 724,4 miliona dolarów w sprzedaży biletów, stając się najlepiej zarabiającym filmem roku po wyprzedzeniu Dune: Część druga (711 milionów dolarów).

Animowany tentpole – opowiadający o emocjach zamieszkujących 13-letnią dziewczynkę – znalazł się w elitarnym gronie filmów, które zarobiły 90 milionów dolarów lub więcej w drugi weekend wyświetlania w krajowej kasie. Inside Out 2 cieszył się największym drugim wynikiem spośród wszystkich filmów animowanych w kraju i siódmym największym spośród wszystkich filmów za takimi behemotami jak części z serii Avengers, Star Wars i Jurassic World. Zarobił nawet więcej niż Barbie, która zarobiła 93 miliony dolarów w swojej drugiej odsłonie.

Inside Out 2 osiągnął wynik 355,2 miliona dolarów w Ameryce Północnej, gdzie spadł o zaledwie 35 procent, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich filmów w historii, które osiągnęły 150 milionów dolarów lub więcej. Na poziomie 40 procent, Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy poprzednio posiadał to wyróżnienie. Za granicą Inside Out 2 zebrał 369,4 miliona dolarów i wciąż ma główne rynki do otwarcia. Wśród nowych terytoriów, na których pojawił się w weekend, zdobył drugie co do wielkości otwarcie wszechczasów zarówno w Brazylii, jak i Hiszpanii. Pokazał nawet oznaki życia w Chinach, gdzie otworzył się z wynikiem 10,3 miliona dolarów (ogólnie rzecz biorąc, studia nie liczą już na duże liczby w Chinach).

Inny duży animowany tentpole tego lata, Despicable Me 4 wytwórni Universal i Illumination, osiągnął najlepsze wyniki w swojej serii na pierwszych czterech rynkach międzynarodowych przed krajowym debiutem w święto 4 lipca, chociaż nadal nie był w stanie pokonać Inside Out 2 w Australii, gdzie został otwarty z wynikiem 4,3 miliona dolarów, ani w Hiszpanii.

Czytaj również:  recenzja filmu "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia": Harrison Ford po raz ostatni łamie bat w ostatnim rozdziale, w którym brakuje zarówno emocji, jak i zabawy

Inside Out 2 oznacza zwycięstwo imperium filmowego Disneya i wielki powrót Pixara, i jest prawie pewne, że stanie się pierwszym tytułem od Barbie, który dołączy do klubu 1 miliarda dolarów w globalnej kasie.

Dzięki Inside Out 2 , a także Bad Boys Sony: Jedź lub giń, w którym ponownie wystąpili Will Smith i Martin Lawrence, po raz pierwszy w tym roku nastąpiło odbicie w kasie po dramatycznym spowolnieniu. Całkowite przychody krajowe wzrosły po raz pierwszy w porównaniu z ubiegłym rokiem przez dwa kolejne weekendy z rzędu.

Bad Boys 4 z łatwością utrzymał się na drugim miejscu w Ameryce Północnej z szacunkowym zyskiem 18,8 miliona dolarów w trzeci weekend, osiągając do niedzieli prawie 150 milionów dolarów, czyli 146,9 miliona dolarów. Spadek wyniósł zaledwie 44 procent. Za granicą komedia akcji zarobiła kolejne 24 miliony dolarów, co dało łączną kwotę 142 milionów dolarów i 289,1 miliona dolarów na całym świecie.

Wśród nowych propozycji, Focus Features i New Regency’s The Bikeriders otworzyły się na trzecim miejscu z 10 milionami dolarów, co jest wynikiem powyżej oczekiwań. Wyreżyserowany przez Jeffa Nicholsa film opowiada o powstaniu i upadku gangu motocyklowego w latach sześćdziesiątych, a w rolach głównych występują Austin Butler, Jodie Comer i Tom Hardy. Zespołowi marketingowemu Focusa udało się dotrzeć do starszych mężczyzn, szczególnie w środkowej części kraju.

Film z Russellem Crowe w roli głównej The Exorcism również został otwarty w całym kraju, ale nie udało mu się przyciągnąć zbyt wielu widzów. Film wytwórni Miramax osiągnął szacunkowo 2,4 miliona dolarów, co jest jednym z najgorszych wyników w karierze Crowe’a. W filmie, który otrzymał ocenę D CinemaScore, Crowe wciela się w rolę aktora, który zaczyna zachowywać się irracjonalnie na planie swojego najnowszego horroru, co skłania jego córkę do zbadania, czy nie dzieje się coś bardziej złowieszczego. Vertical zajmuje się dystrybucją i marketingiem Exorcism na rynku krajowym.

Czytaj również:  Jak oglądać występy Bad Bunny, Blink-182 i Blackpink na Coachella 2023?

Trafalgar Releasing informuje o udanej premierze filmu koncertowo-narracyjnego Ghost: Rite Here Rite Now, który zarobił 1,5 miliona dolarów w kraju, a jego łączna wartość wyniosła 2,6 miliona dolarów (obraz został otwarty 20 czerwca). Na całym świecie Rite Here Rite Now zarobił łącznie 5 milionów dolarów na 49 rynkach. Oprócz materiału filmowego z trasy koncertowej Ghost w 2023 roku, film zawiera również opowieść czerpiącą z długoletniej serii Chapters zespołu, wyreżyserowanej przez Tobiasa Forge’a i Alexa Rossa Perry’ego (Her Smell).

Specjalny box office również trafił na pierwsze strony gazet.

Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa, Kinds of Kindness, został otwarty w pięciu lokalizacjach w Nowym Jorku i Los Angeles. W filmie, który miał swoją premierę na festiwalu w Cannes, występują Jesse Plemons, Emma Stone, Willem Dafoe, Margaret Qualley, Joe Alwyn, Hong Chau i Mamoudou Athie. Kinds of Kindness osiąga średnią w kinach na poziomie 70 000 dolarów, co jest najlepszą średnią w tym roku dla limitowanej wersji.

Film Josha Margolina Thelma również został otwarty, ale zdecydował się na szeroką dystrybucję. Ten specjalistyczny film zarobił solidne 2,2 miliona dolarów. Magnolia nabyła północnoamerykańskie prawa do komedii June Squibb z tegorocznego festiwalu filmowego Sundance. Squibb występuje w niej u boku Freda Hechingera i nieżyjącego już Richarda Roundtree.

24 czerwca, 11:30 p.m.: Zaktualizowano o weekendowe kwoty brutto dla Ghost: Rite Here Rite Now.

Latest Posts

Nie przegap