czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

Box Office: prequel „A Quiet Place” głośno wkracza na ekrany kin z najlepszym wynikiem we franczyzie na poziomie 6,8 mln dolarów, „Horizon” zarabia 800 tys. dolarów

Prequel Paramount A Quiet Place: Dzień pierwszy głośno wkroczył na krajowe podboje kasowe, osiągając w czwartkowych przedpremierowych pokazach najlepszy wynik we franczyzie – 6,8 miliona dolarów

To imponujący start, biorąc pod uwagę, że jest to pierwszy film, który nie został wyreżyserowany przez twórcę serii Johna Krasinskiego ani z udziałem Emily Blunt (Krasinski zagrał także w pierwszym filmie).

Zamiast tego Michael Sarnoski (Pig) wyreżyserował Day One, na podstawie historii, którą wymyślił wspólnie z Krasińskim. Lupita Nyong’o i Joseph Quinn zagrali główne role w horrorze science-fiction. Produkcja filmu kosztowała 70 milionów dolarów przed marketingiem.

Przed weekendem śledzenie sugerowało, że trzecia część otworzy się z wynikiem ponad 40 milionów dolarów. Jest dużo miejsca na wzrost, biorąc pod uwagę dobre recenzje i wyniki oglądalności, a także biorąc pod uwagę, że czerwcowa kasa była w trybie poważnego odbicia, odkąd Bad Boys: Jedź lub giń i Inside Out 2 pojawiły się na początku miesiąca.

Wśród innych letnich filmów z 2024 roku, liczba przedpremierowa była wyższa niż 6,6 miliona dolarów zarobionych w zwiastunach przez Królestwo małp , które zostało otwarte z wynikiem 58 milionów dolarów, oraz 5,7 miliona dolarów za Bad Boys: Ride or Die, który zadebiutował z wynikiem 56,5 miliona dolarów.

A Quiet Place, zarabiając 4,3 miliona dolarów na pokazach przedpremierowych, był hitem kasowym w 2018 roku, otwierając się na 50 milionów dolarów pomimo praktycznie żadnego dialogu. A Quiet Place: Część II, trafiając do kin w Dniu Pamięci w 2022 roku, gdy kasa wciąż była w trybie odbudowy po pandemii, odnotowała czterodniowy świąteczny dochód w wysokości 57 milionów dolarów, w tym 47 milionów dolarów w trzydniowy weekend. Kontynuacja zarobiła 4,8 miliona dolarów na pokazach przedpremierowych.

Perspektywy dla kosztującego 100 milionów dolarów westernu Kevina Costnera Horizon: An American Saga – Chapter One są jeszcze bardziej niepewne. Film nie zdołał przekroczyć 1 miliona dolarów w kinach przedpremierowych, zamiast tego odnotowując sprzedaż biletów na poziomie 800 000 dolarów. Jednocześnie starsi widzowie – docelowa grupa docelowa filmu – nie spieszą się, aby zobaczyć film.

Czytaj również:  Jamie Lee Curtis świętuje 25 lat trzeźwości: "Jeden dzień na raz"

Horizon jest bez wątpienia największą ciekawostką weekendu, biorąc pod uwagę, że Costner porzucił lukratywny występ w hitowym serialu Taylora Sheridana Yellowstone i wyłożył dziesiątki milionów własnych pieniędzy, aby zrealizować swój wieloletni projekt pasji w postaci czterech westernów.

Film Costnera otworzy się w przedziale od 10 do 12 milionów dolarów, co jest niepokojącym początkiem dla trzygodzinnego filmu kosztującego 100 milionów dolarów. Wielu ekspertów uważa, że film osiągnie lepsze wyniki w sercu Ameryki i osiągnie wyższy poziom.

Firma Warners zgodziła się dystrybuować i sprzedawać film za opłatą w Stanach Zjednoczonych. Costner – który niestrudzenie promował film – zainwestował 38 milionów dolarów z własnych pieniędzy, podczas gdy dwóch tajemniczych inwestorów również wyłożyło kapitał. Reszta budżetu pochodziła ze sprzedaży zagranicznych praw do filmu z pomocą firmy K5 International, która zaprezentowała film na festiwalu w Cannes. (Horizon wchodzi na wiele rynków w ten weekend).

Horizon: An American Saga: Chapter Two wejdzie na ekrany kin 16 sierpnia w ramach jednego z najbardziej nietypowych programów dystrybucji w historii Hollywood. Costner wyłożył również większość pieniędzy na marketing filmu Horizon.

Nawet Quiet Place: Day One wydaje się mieć szansę na skradzenie korony kasowej z Inside Out 2 Pixara i Disneya, który przygotowuje się do zostania pierwszym filmem od Barbie prawie rok temu, aby dołączyć do klubu miliarda dolarów w globalnej kasie. Oczekuje się, że osiągnie ten wynik w niedzielę lub poniedziałek, gdy zakończy swój trzeci weekend, osiągając ten cel szybciej niż jakikolwiek film animowany w historii.

Frozen II , z siostrzanego oddziału Pixara, Walt Disney Animation Studios, jest najlepiej zarabiającym filmem animowanym wszechczasów, z 1,45 miliarda dolarów na całym świecie. Ostatnim filmem animowanym, który przekroczył 1 miliard dolarów, był The Super Mario Bros. Movie Illumination i Universal w 2023 roku, podczas gdy ostatnim tytułem Pixara, który to zrobił, były Iniemamocni 2 w 2019 roku.

Czytaj również:  klepsydra z 'Czarnoksiężnika z Oz' sprzedaje się za 495 000 dolarów na aukcji

28 czerwca, 8:25 rano: Zaktualizowano o Horizon przedpremierowe wartości brutto.

Latest Posts

Nie przegap