sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Box Office Preview: jurassic World Dominion” ma nadzieję na 125 milionów dolarów na otwarcie w USA

Dinozaury powracają na ekrany kin w ten weekend, kiedy to Jurassic World Dominion wytwórni Universal i Amblin wchodzi do ponad 4,600 kin w całej Ameryce Północnej.

Letni tentpol nie powinien mieć problemów z odebraniem czołowej pozycji panującemu mistrzowi Top Gun: Maverick, ale sequel Top Gun w trzeci weekend będzie nadal groźnym rywalem i może odebrać dinozaurom pewną część biznesu.

Niezależnie od wyniku, powinien to być jeden z największych weekendów od początku kryzysu związanego z COVID-19, a także kluczowy test tego, czy w erze pandemii rynek jest w stanie rozwinąć się na tyle, by utrzymać wiele tytułów. W czasach przed pandemią w sezonie letnim można było oglądać jeden hollywoodzki hit za drugim.

Bardziej optymistyczni eksperci uważają, że Jurassic World Dominion otworzy się grubo powyżej 125 milionów dolarów, biorąc pod uwagę, że Jurassic World: Upadłe królestwo w czerwcu 2018 roku otworzył się z wynikiem 148 milionów dolarów. A w 2015 roku, Jurassic World zadebiutował z kwotą 208,8 miliona dolarów.

Jedna zaleta: Dominion zabierze Imax i ekrany wielkoformatowe premium z Top Gun 2. Kolejna zaleta: aktorzy Laura Dern, Jeff Goldblum, Sam Neill i BD Wong spotykają się ponownie po raz pierwszy od czasu zagrania w pierwszym Parku Jurajskim (1993) reżysera Stevena Spielberga.

Reżyser i architekt Jurassic World, Colin Trevorrow, po tym jak opuścił Upadłe królestwo, powraca, by poprowadzić Jurassic World Dominion, ostatni tytuł w trylogii, której bohaterami są aktorzy Chris Pratt i Bryce Dallas Howard.

Tym razem dinozaury żyją – i polują – razem z ludźmi na całym świecie. Jurassic World Dominion może pochwalić się nigdy niewidzianymi dinozaurami i nowymi efektami wizualnymi.

Film zarobił już ponad 55 milionów dolarów na 15 rynkach międzynarodowych, z dobrymi wynikami w Korei Południowej i Ameryce Łacińskiej, w tym w Meksyku i Brazylii. W ten weekend film pojawi się na wielu innych rynkach, w tym w Chinach, gdzie jest jednym z niewielu hollywoodzkich tentpooli, które doczekały się premiery (Top Gun 2 nie jest grany w Państwie Środka.)

Czytaj również:  Akcje kinowe rosną pod wpływem doniesień, że Amazon planuje przeznaczyć 1 mld dolarów na kino

Latest Posts

Nie przegap