poniedziałek, 4 marca, 2024

Ostatnie posty

Box Office: 'Super Mario Bros.’ zdobywa rekordowe $204.6M w USA i $377M na całym świecie

Mówimy o biznesie na najwyższym poziomie.

Film Illumination i Universal, adaptacja gry wideo Nintendo The Super Mario Bros. Movie , pobił wszelkie oczekiwania i liczne rekordy w swoim debiucie kasowym podczas długiego weekendu świątecznego. Według ostatecznych danych film uzyskał najlepsze otwarcie w historii dla filmu animowanego z 375,6 milionami dolarów w sprzedaży biletów na całym świecie. Pięciodniowy krajowy wynik to 204,6 miliona dolarów, z czego 146,4 miliona przypada na trzydniowy weekend, podczas gdy za granicą, według ostatecznych danych opublikowanych w poniedziałek, wyniósł 171 milionów dolarów z 70 rynków (w niedzielę międzynarodowy wynik był nieco wyższy i wyniósł 173 miliony dolarów).

Mario, który tworzy natychmiast nową franczyzę filmową, pobił wiele innych rekordów, w tym wylądował na najwyższym otwarciu w historii dla filmu opartego na grze wideo i najlepszym otwarciu 2023 roku do tej pory na wszystkich frontach po przewyższeniu Ant-Man i Osa: Quantumania.

Sekretny sos – PG pic przyciąga zarówno rodziny, jak i publiczność, odzwierciedlając atrakcyjność dziko popularnej, wielopokoleniowej gry. Po stronie ogólnej widowni, aż 60 procent kupujących bilety było w wieku 18-34 lat.

Mega otwarcie nie było jedynym znaczącym akcentem Wielkiego Weekendu. Amazon Studios, które testuje wydawanie swoich filmów w tradycyjnym kinie, zobaczyło swój debiutancki tytuł, dramat dla dorosłych Bena Afflecka Air, otwarty z lepszym niż oczekiwano wynikiem 20,2 miliona dolarów za pięć dni (więcej o Air później). Oba filmy otworzyły się w środę, aby uzyskać skok na wiosenne wakacje.

W Ameryce Północnej trzydniowy weekend Super Mario Bros. uczynił go drugim najlepszym startem w historii dla tytułu animowanego, za Incredibles 2 po wyprzedzeniu Finding Dory. W skali globalnej, film pobił wynik 358 milionów dolarów uzyskany przez Frozen II.

Rekordy nie kończą się na tym. Wylądował na największym pięciodniowym starcie w historii po pokonaniu Transformers: Zemsta upadłych (200 milionów dolarów); i jest najlepszym w historii otwarciem dla Illumination Chrisa Meledandri, domu Despicable Me i Minionki.

Tłumy odwiedzające komediową przygodę – która podąża za brooklyńskimi braćmi i hydraulikami Mario (Chris Pratt) i Luigi (Charlie Day), którzy zostają przeniesieni do magicznego świata Mushroom Kingdom – nie wydawały się przejmować słabymi recenzjami. Zamiast tego, widzowie przyznali filmowi ocenę A CinemaScore.

Czytaj również:  recenzja "Thelmy": June Squibb przejmuje inicjatywę w słodkim, porywającym filmie akcji dla seniorów

„To jeden z największych over-performances box office w ostatniej pamięci i absolutnie burzy wszystkie przedpremierowe prognozy” – mówi analityk Comscore Paul Dergarabedian. „Mario oficjalnie mówi 'game over’ klątwie adaptacji filmowych gier wideo”.

Do tej pory jedynym innym wielkim sukcesem wśród wielkoekranowych adaptacji gier wideo była seria Sonic the Hedgehog firmy Paramount. Pod względem otwarcia, Sonic the Hedgehog 2 był poprzednim posiadaczem korony otwarcia z debiutem w wysokości 72 milionów dolarów.

Paramount i eOne nie miały takiego szczęścia z adaptacją gry Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves, pomimo świetnych recenzji i oceny A CinemaScore. W swoim drugim wydaniu, film spadł o 61% w ciągu trzydniowego weekendu wielkanocnego do 14,5 miliona dolarów, co dało sumę 62,2 miliona dolarów. Za oceanem film zarobił 15,5 miliona dolarów z 61 rynków, co dało skromną sumę 124,1 miliona dolarów.

Film Bena Afflecka Air zarobił niecałe 14,5 miliona dolarów w trzydniowy weekend i 20,2 miliona dolarów w ciągu pięciu dni, co jest wynikiem lepszym od oczekiwanego, biorąc pod uwagę, że tytuły dla dorosłych mają problemy w erze pandemii.

Dramat biograficzny o wczesnych, zmieniających grę dniach Nike, kiedy to próbowała podpisać młodego Michaela Jordana, zawiera gwiazdorską obsadę, w skład której wchodzą Matt Damon i Viola Davis.

Air jest historyczny w tym sensie, że jest pierwszym filmem z Amazon Studios, który otrzymał ekskluzywną premierę kinową w tysiącach kin na całym świecie, a następnie zostanie udostępniony na Prime Video w zapowiedzianym terminie. Film może pochwalić się znakomitymi recenzjami i pożądaną oceną krytyków Rotten Tomatoes na poziomie 94 procent. A od widzów otrzymał ocenę A CinemaScore.

Film, którego produkcja przed marketingiem kosztuje 90 milionów dolarów, jest wspierany przez Amazon Studios, Skydance Sports i Mandalay Pictures. Jest to również inauguracyjny projekt z Artists Equity Afflecka i Matta Damona, który duet współzałożył w zeszłym roku z RedBird Capital, i jest to pierwszy raz, kiedy Affleck reżyseruje Damona w jednym ze swoich filmów.

Czytaj również:  Joe Rogan's Comedy Club Mothership ląduje w Austin: recenzja z wieczoru otwarcia

Air jest również otwierany na wielu rynkach za granicą, gdzie Warner Bros. International zajmuje się dystrybucją. Film otworzył się na 10,5 miliona dolarów na pierwszych 59 rynkach, co daje globalny start na poziomie 30,7 miliona dolarów.

John Wick: Rozdział 4 Lionsgate’a również cieszył się przełomowym weekendem, przekraczając granicę 300 milionów dolarów na całym świecie. W kraju zarobił szacunkowo 14,6 mln dolarów, w Ameryce Północnej 147,1 mln dolarów, a na świecie 304,6 mln dolarów.

Paramount i Spyglass również mogą pochwalić się kamieniem milowym, ponieważ Krzyk VI osiągnął 103,8 miliona dolarów w Ameryce Północnej, co stanowi rekord franczyzy, bez uwzględnienia inflacji. Na całym świecie film zarobił już 161,6 miliona dolarów.

Film MGM Creed III, który w zeszłym tygodniu trafił na rynek premium VOD, przekroczył granicę 150 milionów dolarów w Ameryce Północnej, kończąc niedzielę z wynikiem 153,3 miliona dolarów i imponującą sumą 268 milionów dolarów na całym świecie.

9 kwietnia, godz. 12:19: Poprzednia wersja tej historii zawierała nieprawidłową wartość brutto dla Krzyku VI.
10 kwietnia, godz. 10:00: Zaktualizowano ostateczne liczby weekendowe dla Super Mario i Air.

Ta historia została opublikowana po raz pierwszy 9 kwietnia o godzinie 7:56.

Latest Posts

Nie przegap