3 sierpnia 2022 | 4:27am

BTS może nadal mieć prawo do występów podczas odbywania obowiązkowej służby wojskowej w Korei Południowej, powiedział minister obrony tego kraju.

W wyniku trwającej od dziesięcioleci wojny kraju z Koreą Północną, wszyscy zdolni do pracy mężczyźni z Korei Południowej muszą odbyć służbę wojskową przez minimum 18 miesięcy przed swoimi 28 urodzinami.

W 2020 roku zrobiono wyjątki dla członków BTS, aby opóźnić ich służbę do 30 roku życia, co oznacza, że najstarszy członek BTS, 29-letni Jin, normalnie oczekiwałby zaciągnięcia się jeszcze w tym roku.

Przemawiając na sesji parlamentarnej w poniedziałek, minister obrony Korei Południowej Lee Jong-sup powiedział, że badanych jest wiele opcji alternatywnej służby wojskowej dla BTS.

„[The BTS members] powinni przyjść do wojska i wierzę, że znajdzie się sposób, abyśmy dali im możliwość ćwiczenia, jak również pozwolili im opuścić kraj i wystąpić w każdej chwili, jeśli mają zaplanowane zagraniczne koncerty” – powiedział.

„Ponieważ wielu ludzi wysoko ceni [artists serving] w wojsku, to może pomóc zwiększyć ich popularność jeszcze bardziej.”

In 2020, exceptions were made for BTS members to delay their service until they were 30.
W 2020 roku zrobiono wyjątki dla członków BTS, aby opóźnić ich służbę do 30 roku życia.
Getty Images

W maju minister kultury, sportu i turystyki Hwang Hee wezwał do zwolnienia siedmiu członków zespołu – Jung Kook, V, Jimin, SUGA, J-Hope, Jin i RM – z obowiązkowej służby wojskowej w Korei Południowej.

„Nadszedł czas, aby stworzyć system włączania postaci kultury popularnej jako personelu artystycznego”, powiedział Yonhap News Agency.

The two-time Grammy-nominated band is by far Korea's biggest music act of current years.
Dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy zespół jest zdecydowanie największym koreańskim aktem muzycznym obecnych lat.
Getty Images

„System [exemption] działa sensownie, aby dać tym, którzy podnieśli status narodowy w oparciu o ich doskonałe umiejętności, więcej szans na wniesienie wkładu do kraju, i nie ma powodu, aby obszar popularnej sztuki-kultury był z tego wyłączony.”

Dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy zespół jest zdecydowanie największym koreańskim aktem muzycznym obecnych lat, sprzedając muzykę wartą miliony dolarów.

Czytaj również:  Najlepsze tusze do rzęs według celebrytów

Zespół K-pop w zeszłym miesiącu ogłosił, że robi sobie przerwę jako grupa, aby realizować solowe projekty.

Piosenkarze wydali wideo w języku koreańskim, aby ogłosić kolejny etap swojej kariery, kiedy to podobno powiedzieli, że udadzą się na „tymczasową przerwę”, ale obiecali, że „kiedyś wrócą”

With Post wires