wtorek, 16 lipca, 2024

Ostatnie posty

Cannes: Aktor „Gry o tron” Pilou Asbæk występuje w duńskim dramacie o II wojnie światowej „Befrielsen”

Game of Thrones i Borgen gwiazda Pilou Asbæk będzie można zobaczyć w duńskim dramacie historycznym Befrielsen od I Kill Giants reżysera Andersa Waltera.

Akcja dramatu, który TrustNordisk pozyskał do międzynarodowej sprzedaży i będzie prezentowany nabywcom na targach filmowych w Cannes, rozgrywa się w 1945 roku tuż po wyzwoleniu Danii spod okupacji nazistowskiej. Około 250 000 niemieckich uchodźców, którzy przybyli do Danii tuż przed wyzwoleniem, zostaje umieszczonych w obozach internowania, w tym w miejscowej szkole średniej. Asbæk gra dyrektora szkoły, który wraz z żoną i dziećmi musi zdecydować, czy wspierać antyniemieckie nastroje Duńczyków, czy spróbować pomóc uchodźcom.

Duński tytuł filmu w przybliżeniu tłumaczy się na „wyzwolenie”, ale film nie ma jeszcze oficjalnego angielskiego tytułu.

Walter napisał scenariusz do Befrielsen, który Miriam Nørgaard, Mette Høst Hansen i Tomas Radoor wyprodukowali dla Nordisk Film we współpracy z Growing Studios. Budżet filmu wynosi 4,3 miliona dolarów (4,1 miliona euro), a zdjęcia do niego zostały już zakończone i planowane są na 23 września 2023 roku.

TrustNordisk będzie sprzedawał film w Cannes poza obsadą i anglojęzycznym scenariuszem i spodziewa się wyświetlić materiał dla kupujących na AFM jeszcze w tym roku.

Debiut fabularny Waltera z 2017 roku I Kill Giants miał premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto, a jego krótkometrażowy Helium z 2013 roku zdobył Oscara za najlepszy krótkometrażowy film live-action.

Czytaj również:  Carlos Alcaraz przygotowuje serial dokumentalny Netflix, obiecując "wszystko, czego nie widać na korcie tenisowym"

Latest Posts

Nie przegap