wtorek, 25 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Cannes: horror „The Substance” zachwyca na festiwalu, otrzymując dziewięciominutową owację na stojąco

The Substance, makabryczny body-horror, miał swoją światową premierę w niedzielę wieczorem w konkursie na Festiwalu Filmowym w Cannes i został powitany dziewięciominutową owacją na stojąco przez tłum w Grand Lumiere Theatre.

W drugim reżyserskim i anglojęzycznym debiucie francuskiej reżyserki Coralie Fargeat – która napisała, wyprodukowała i zmontowała film – wystąpili Demi Moore, Dennis Quaid i Margaret Qualley (Qualley pojawia się również w innym tytule konkursowym na tegorocznym festiwalu, Kinds of Kindness), z których wszyscy byli obecni na pokazie.

Krwawa fantazja, która jest pokręconym skrzyżowaniem klasycznych filmów Sunset Boulevard i Freaks , jest jednym z najbardziej odjechanych filmów konkursowych w Cannes od czasu Titane – i przy odpowiednim doborze jurorów może podążyć za tym filmem do głównej nagrody festiwalowej, jeśli nie za film, to być może za Moore’a.

Film, wyprodukowany przez Tima Bevana i Erica Fellnera z Working Title, pierwotnie miał być dystrybuowany przez Universal, ale teraz zostanie wydany w USA za pośrednictwem MUBI. Inne terytoria zostały sprzedane innym dystrybutorom podczas festiwalu.

Oprócz obsady na widowni zasiedli Rosie Huntington-Whiteley, Abel Ferrara i Carla Bruni.

Czytaj również:  Specjalna wersja opaski Airwrap firmy Dyson powraca - w sam raz na prezent z okazji Dnia Matki

Latest Posts

Nie przegap