niedziela, 26 maja, 2024

Ostatnie posty

Cannes obdarza „Trójkąt smutku” ciepłym uściskiem i 7-minutową owacją na stojąco

Triangle of Sadness, nowa satyra społeczna reżysera The Square Rubena Östlunda, zadebiutowała w sobotę na Festiwalu Filmowym w Cannes z gorącym przyjęciem.

Film, z Harrisem Dickinsonem, Charlbi Dean i Woodym Harrelsonem w rolach głównych, zdobył owację na stojąco, która trwała ponad 7 minut, z jednym z największych okrzyków radości dla aktorki Dolly De Leon.

Dickinson i Dean występują jako para modowych modeli/influencerów, którzy po katastrofie na luksusowym rejsie zostają pozostawieni na bezludnej wyspie z grupą miliarderów i sprzątaczką. W walce o przetrwanie społeczne i finansowe hierarchie zostają wywrócone do góry nogami. Harrelson występuje jako kapitan statku.

Film ubiega się o Złotą Palmę na tegorocznej 75. edycji festiwalu, podobnie jak 20 innych tytułów w konkursie. W Europie prawie wyprzedał się przed festiwalem. Szwedzki Östlund zdobył Palmę w 2017 roku satyrą na świat sztuki The Square.

Jury decydującemu o zwycięzcy z 2022 roku przewodzi francuski aktor Vincent Lindon, współgwiazda zdobywcy Złotej Palmy w Cannes z 2021 roku Titane, jako przewodniczący. Dołączają do niego w jury aktorka-reżyserka Rebecca Hall (The Town), urodzona w Danii gwiazda Bollywood Deepika Padukone (Chennai Express), Szwedka Noomi Rapace (Lamb) i włoska aktorka-reżyserka Jasmine Trinca (The Gunman) a także reżyserzy Asghar Farhadi (A Hero), Ladj Ly (Les Misérables), Jeff Nichols (Take Shelter) i Joachim Trier (The Worst Person in the World).

Czytaj również:  Berlin: Entertainment Squad nabywa komedię LGBTQ Horror "Summoning Sylvia" (Exclusive)

Latest Posts

Nie przegap