środa, 21 lutego, 2024

Ostatnie posty

CBS News, lokalne stacje przestają tweetować, ponieważ sieci „monitorują sytuację” na Twitterze

CBS News powrócił do pisania na Twitterze w niedzielę rano po krótkiej przerwie nad „niepewnością” wokół platformy, ale powtarza, że będzie nadal monitorować sytuację.

„Po wstrzymaniu przez dużą część weekendu, aby ocenić obawy związane z bezpieczeństwem, CBS News and Stations wznawia swoją aktywność na Twitterze, ponieważ nadal monitorujemy sytuację” – powiedziała sieć w oświadczeniu zatweetowanym przez konto CBS New PR

CBS News i jej posiadane i obsługiwane stacje lokalne tymczasowo zawiesiły aktywność na platformie mediów społecznościowych, obecnie prowadzonej przez Elona Muska, rzecznik CBS News powiedział The Hollywood Reporter w sobotę

„W świetle niepewności wokół Twittera i z dużej ostrożności, @cbsnews tymczasowo wstrzymuje swoją aktywność na platformie mediów społecznościowych, ponieważ nadal monitoruje sytuację. Mamy nadzieję, że wznowimy aktywność bardzo szybko” – napisała firma w oświadczeniu.

Korespondent krajowy CBS News Jonathan Vigliotti podzielił się tym samym oświadczeniem w piątek podczas reportażu telewizyjnego.

Decyzja firmy medialnej o wstrzymaniu swojej aktywności na platformie przychodzi, gdy setki pracowników Twittera zrezygnowały w tym tygodniu po tym, jak Musk wysłał ultimatum do pracowników: „bądźcie niezwykle hard core” i przygotujcie się na pracę „długie godziny przy dużej intensywności” dla jego wizji rzekomego „Twittera 2.0”, albo opuście Twittera. Ultimatum pojawiło się po tym, jak dyrektor wykonawczy, krótko po swoim przejęciu, zwolnił już prawie połowę wszystkich pracowników firmy, a później zwolnił pracowników, którzy wypowiadali się przeciwko jego przywództwu zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

W ostatnich tygodniach z firmy odeszli również kluczowi członkowie zarządu, w tym Yoel Roth, były szef działu zaufania i bezpieczeństwa Twittera.

W piątek, Twitter przywrócił również konta należące do Kathy Griffin, Jordan Peterson i konserwatywnej strony satyrycznej The Babylon Bee bez większej jasności, dlaczego lub jak firma doszła do tych decyzji. Musk wcześniej, w październiku, powiedział, że zwoła radę moderacji treści z „szeroko zróżnicowanymi punktami widzenia”, aby określić przywrócenia kont i decyzje dotyczące treści, ale nie wydaje się, że ta rada została kiedykolwiek utworzona.

Czytaj również:  Indyjska adaptacja "Raya Donovana" Netflixa znajduje globalną publiczność

Co do ewentualnego przywrócenia konta Donalda Trumpa? Musk opublikował na Twitterze ankietę.

20 listopada, godz. 8:00 Historia została zaktualizowana o najnowsze oświadczenie CBS News

Latest Posts

Nie przegap