6 marca 2023 r. |20:16

Chaka Khan nie chciała „sprawić bólu ani nikogo zdenerwować” po tym, jak według „Rolling Stone” uderzyła w „największych piosenkarzy świata”.

„Ostatnio zapytano mnie o listę 'największych piosenkarzy wszech czasów’ i zamiast kwestionować potrzebę takiej listy, zostałam zestawiona z innymi artystami i wzięłam przynętę” – napisała legenda muzyki w niedzielę na Instagramie.

„Jako artyści, jesteśmy niesprawiedliwie umieszczani w 'pudełkach’, 'kategoriach’ lub na 'listach’ Bycie artystą czy muzykiem to nie jest konkurencja. To dar, za który jestem naprawdę wdzięczny.”

69-latka „szczerze przeprosiła” każdego, kto poczuł się urażony jej uwagami, mówiąc, że pozostaje oddana „wzmacnianiu innych.”

Chaka Khan singing.
„Bycie artystą czy muzykiem nie jest konkurencją,” przyznała ikona.
Getty Images dla Gabrielle’s Ang

Dla więcej Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar

„Wzmocnienie pozycji wszystkich artystów jest najważniejsze, ponieważ naprawdę jesteśmy architektami zmian… a zmiana zaczyna się w sercu” – zakończyła post. „Kocham was wszystkich i niech Bóg was błogosławi – Chaka”.

Przeprosiny pojawiły się prawie tydzień po tym, jak piosenkarka „Ain’t Nobody” nazwała redaktorów magazynu „ślepymi sukami”, które „potrzebują aparatów słuchowych” za umieszczenie jej na pozycji nr 29 na liście „200 największych piosenkarzy wszech czasów”.

„Są ślepi jak skurwysyński nietoperz!” powiedziała Andrew Goldmanowi na jego podcaście „Originals”. „Potrzebują aparatów słuchowych … To muszą być dzieci Helen Keller!”

Khan – która uplasowała się poniżej takich artystów jak Adele, Mary J. Blige i Mariah Carey – przeszła do krytyki artystów uznanych za lepszych od niej.

Mariah Carey in white being carried.
Piosenkarka zażartowała, że Mariah Carey musiała przekupić magazyn, aby uzyskać wyższy ranking.
Jeff Kravitz

W odpowiedzi na pojawienie się Carey na pozycji nr 5, Khan żartobliwie zarzucił: „To musi być payola lub jakieś s-t like that”

Czytaj również:  Mąż Hilary Duff, Matthew Koma, praży Candace Cameron Bure na TikToku

Była równie oszołomiona, gdy dowiedziała się, że Adele została sklasyfikowana na nr 22, wyrzucając ręce w powietrze, mówiąc: „OK, rezygnuję”.

Podczas gdy nie mogła uwierzyć w niektóre osoby, które ją pokonały, 10-krotna zdobywczyni Grammy pochwaliła artystów takich jak Beyoncé i Aretha Franklin, którzy znaleźli się na szczycie listy na pozycji nr 1.

„As she f-king should be”, Khan powiedziała o Franklin. „Dziękuję, gdzieś tam jest sprawiedliwość!”

Chaka Khan in an orange dress sitting down.
Podczas rantu Khan pochwalił jednak artystów takich jak Aretha Franklin.
Instagram/chakakhan

Khan stała się znana ze swoich szczerych wypowiedzi na temat nowej generacji muzyki, wcześniej mówiąc Page Six piosenkarze, którzy muszą używać Auto-tune po prostu nie powinni śpiewać w ogóle.

„Jest tam kilka wspaniałych rzeczy i jest kilku wspaniałych artystów,” legendarna diva powiedziała nam w zeszłym roku. „Jest tam kilku bardzo zacnych młodych artystów robiących świetną wspaniałą pracę, którą jestem pod wrażeniem”.

„Ale inni, po prostu muszą dostać pracę na Poczcie – oni zawsze zatrudniają!”, dodała, „Ludzie używają Auto-tune. Muszą szybko dostać się na pocztę.”