czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

China Box Office: „Furiosa” i „Wojna domowa” rozczarowują

Furiosa: A Mad Max Saga wytwórni Warner Bros. i Civil War wytwórni A24 mają za sobą powolny start w chińskim box office. Furiosa , pierwszy film z sagi George’a Millera Mad Max , który został wydany kinowo w Chinach, otworzył się na szóstym miejscu z 3,7 miliona dolarów podczas świątecznego weekendu Dragon Boat Festival w tym kraju, ponieważ partia lokalnych premier zdominowała sprzedaż biletów. Wojna domowa Alexa Garlanda zadebiutowała na ósmym miejscu z wynikiem 2,4 miliona dolarów, według danych firmy konsultingowej Artisan Gateway.

Civil War , wyprodukowany za około 50 milionów dolarów, był już międzynarodowym hitem z 69 milionami dolarów całkowitego przychodu z biletów w Ameryce Północnej i 114 milionami dolarów na całym świecie. Ale Furiosa Millera z pewnością mogłaby skorzystać z większego bodźca z Chin, ponieważ jej łączna kwota 144 milionów dolarów w światowych kasach wciąż pozostaje w tyle za ogromnym budżetem produkcyjnym w wysokości 168 milionów dolarów. Chińska aplikacja do sprzedaży biletów Maoyan prognozuje, że Furiosa zakończy swój bieg z około 7,5 miliona dolarów, a Civil War osiągnie szczyt na poziomie około 3,7 miliona dolarów.

Film Sony The Garfield Movie, który tydzień temu otworzył się na drugim miejscu, spadł na czwarte miejsce z 5,4 miliona dolarów w drugiej ramówce. Po dziewięciu dniach na chińskich ekranach film zarobił 15,2 miliona dolarów.

Chińska komedia Be My Friend , oparta na programie telewizyjnym o tej samej nazwie i wyreżyserowana przez He Nian, wygrała weekend z 8,1 miliona dolarów. Na drugim miejscu znalazła się komedia kryminalna Walk the Line w reżyserii Wubai z wynikiem 7,8 miliona dolarów, a na trzecim Crisis Negotiators, hongkoński remake The Negotiator F. Gary’ego Graya z wynikiem 5,8 miliona dolarów.

Od poniedziałku łączne przychody z biletów w Chinach wyniosły 3,15 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 2,2 procent w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku. Nadchodzące premiery amerykańskiego studia w Chinach obejmują Inside Out 2 Pixara 21 czerwca i Bad Boys 4 22 czerwca.

Czytaj również:  Producent Jon Landau, prawa ręka Jamesa Camerona przy filmach "Titanic" i "Avatar", zmarł w wieku 63 lat

Latest Posts

Nie przegap