niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

China Box Office: „Życzenie” Disneya pozostaje niespełnione, lokalny thriller „Across the Furious Sea” osiąga 25 mln USD

Lokalny thriller kryminalny Across the Furious Sea , którego reżyserem i współautorem scenariusza jest Cao Baoping, zdominował chińską kasę w weekend z wynikiem 24,7 miliona dolarów na dwudniowym otwarciu, które rozpoczęło się w sobotę. Mocny start filmu kontynuuje niedawny trend rynkowy, zgodnie z którym chińscy kinomani preferują dobrze opowiedziane lokalne historie kryminalne.

Był to jednak kolejny weekend zmagań hollywoodzkiego kina w Chinach. Film Disney Animation Wish otworzył się na piątym miejscu z przychodami z biletów w wysokości zaledwie 3,5 miliona dolarów, według danych Artisan Gateway. Prequel Lionsgate The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes tymczasem spadł w drugiej klatce, zarabiając nieco poniżej 1 miliona dolarów. Disney’s The Marvels również kontynuował swój spadek, zsuwając się z listy 10 najlepszych filmów w Chinach na weekend (łączna kwota filmu wynosi 16 milionów dolarów i jest mało prawdopodobne, aby zarobił znacznie więcej – co stanowi najniższy poziom w historii dla MCU).

Across the Furious Sea to długo oczekiwana kulminacja dla Cao, który jest bardzo ceniony w Chinach, ale jego filmy są nieco mniej popularne niż filmy innych głównych reżyserów jego pokolenia. Powiedział, że postrzega Across the Furious Sea jako ostatni film z luźnej trylogii thrillerów kryminalnych. Niestety, prawie nikt nie widział środkowej części tej sagi.

Seria Cao rozpoczęła się w 2015 roku od The Dead End, dramatu kryminalnego z Deng Chao w roli głównej, który zarobił 47,6 miliona dolarów. Jego kontynuacja The Perfect Blue (aka She Kills) zakończyła zdjęcia w maju 2018 roku, ale potem wpadła w poważne kłopoty, gdy jej współgwiazda, Fan Bingbing, została zatrzymana przez chińskie władze w związku z poważnym skandalem związanym z uchylaniem się od płacenia podatków. Fan została ostatecznie ukarana grzywną w wysokości dziesiątek milionów dolarów i de facto zakazem występowania w chińskich filmach i serialach telewizyjnych. The Perfect Blue był poboczną ofiarą w branży – film nigdy nie doczekał się premiery w Chinach kontynentalnych pomimo ogromnej ciekawości i dobrego szumu wokół jego jakości.

Czytaj również:  Box Office: 'Bullet Train' otwiera się na 30,1 mln dolarów

Cao ukończył zdjęcia do Across the Furious Sea w 2020 roku, ale film trafił do kin znacznie dłużej niż zwykle. Jednym z czynników były długie blokady w Chinach podczas pandemii, ale niektórzy chińscy fani spekulowali również, że producenci filmu prawdopodobnie mieli nadzieję uzyskać pozwolenie na wydanie The Perfect Blue wcześniej.

Oparty na chińskiej powieści kryminalnej o tym samym tytule, Across the Furious Sea to zagadka morderstwa, która koncentruje się na ojcu (Huang Bo), który poprzysięga zemstę, gdy jego córka zostaje zamordowana podczas studiów za granicą w Japonii. Historię komplikuje chłopak ofiary i największy podejrzany, który uciekł przed prześladowaniami, wracając do Chin z pomocą swojej matki (Zhou Xun). Film zebrał wysokie oceny społeczne, a Maoyan przewiduje, że zarobi ponad 80 milionów dolarów.

Latest Posts

Nie przegap