9 lipca 2022 | 6:46

Chris Hemsworth ujawnił, że choć prawie przegapił rolę życia jako Thor, to przynajmniej pozostałaby ona w rodzinie.

Podczas gdy fani Marvela nie mogą sobie wyobrazić nikogo innego niż przystojnego Aussie w roli długowłosego dreamboata Thora, rola ta prawie wymknęła się jego młodszemu bratu, Liamowi Hemsworthowi.

Rozmawiając z MensXP, 38-letni aktor powiedział, że podrzucił nazwisko swojego brata dyrektorom castingów po tym, jak myślał, że jego przesłuchanie zatopiło jego szanse.

„Mój młodszy brat prawie został obsadzony w roli Thora. Był jedną z pierwszych osób, które starały się o rolę, więc nie wiem, mógłbym skrzyżować z nim ścieżki. To będzie zabawne,” powiedział aktor.

„W tym filmie, [the multiverse] nie jest czymś, co zgłębiamy. Ale kto wie, czy w przyszłości będzie tego więcej, jak mówisz, otworzyło to mnóstwo opcji, w które możemy się zagłębić lub zostać zagarniętym.”

Chris revealed his younger brother Liam almost landed the role instead of him.
Chris ujawnił, że jego młodszy brat Liam prawie wylądował w roli zamiast niego.
Getty Images

W zeszłym miesiącu Hemsworth pojawił się w segmencie „Autocomplete Interview” Wired, gdzie wspominał, że początkowo nie dostał callbacka do roli Thora.

„Myślę, że moje przesłuchanie było do bani. Myślę, że taka była odpowiedź, którą dostałem”, powiedział.

Ujawnił, że Liam, 32, zakończył się świetnym przesłuchaniem i dostał „bardzo blisko” wylądowania roli. W rzeczywistości był jedną z „ostatnich pięciu osób” rozważanych do roli.

Hemsworth said his audition for the film
Hemsworth said his audition for the film “sucked.”
WireImage

„Byli jak, 'Spójrz, on jest świetny, ale jest trochę młody.’ Mój menedżer powiedział wtedy, 'Cóż, on ma starszego brata,’ którym byłem ja,” wyjaśnił Hemsworth.

„Wróciłem do gry, powtórzyłem kilka razy przesłuchanie i po prostu miałem inne nastawienie. Może miałem trochę więcej motywacji, że mój młodszy brat dostał szansę, a ja nie.”

„Zrobiłem też kilka filmów pomiędzy tymi dwoma przesłuchaniami, więc miałem trochę więcej doświadczenia i pewności siebie w tym, co zamierzam zrobić”, dodał.

Czytaj również:  43-letnia Olivia Munn, u której zdiagnozowano raka piersi, ujawnia, że przeszła podwójną mastektomię

Hemsworth po raz pierwszy przyjął płaszcz asgardyjskiego bohatera w „Thorze” z 2011 roku, powtarzając rolę w trzech kolejnych filmach Marvela.

Jego brat Liam dostał główną rolę w filmie „The Hunger Games” w 2012 roku, który doczekał się czterech części, a piąta podobno pojawi się w przyszłym roku.