środa, 24 lipca, 2024

Ostatnie posty

Córka Christiny Applegate wyjaśnia swój zespół POTS i mizofonię w podcaście

Córka Christiny Applegate dołączyła do podcastu, którego aktorka jest współgospodarzem w tym tygodniu, aby omówić swoje doświadczenia, gdy jej sławna matka zaczęła doświadczać i radzić sobie z objawami stwardnienia rozsianego, a obie podzieliły się szczegółami wzlotów i upadków ich życia domowego od czasu jej diagnozy.

Sadie Grace LeNoble, córka Applegate i muzyka Martyna LeNoble’a, która, jak mówi Applegate, jest „powodem, dla którego wstaję rano i radością mojego życia”, była „bardzo specjalnym” gościem w odcinku MeSsy z 25 czerwca, podcastu, który Applegate uruchomiła wraz ze swoją przyjaciółką, aktorką Sopranos Jamie-Lynn Sigler, gdzie obie otwarcie i szczerze dyskutują o swoim życiu, radząc sobie ze stwardnieniem rozsianym.

Zdobywczyni nagrody Emmy ogłosiła w sierpniu 2021 r., że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane, a w 2023 r. powiedziała, że prawdopodobnie nie będzie już występować przed kamerą, ale jest otwarta na pracę lektora. Była niezwykle szczera na temat ogromnej zmiany, jaką przeszło jej życie i codziennych zmagań z przewlekłą chorobą; w 2023 roku powiedziała Vanity Fair , że to „kurwa do bani”

Na początku odcinka 13-latka została zapytana przez Siglera, jak to jest, odkąd jej mama zaczęła odczuwać czasami brutalny wpływ zaburzenia.

„To było naprawdę trudne obserwować, jak moja mama zmieniała się z osoby, która mogła wstać i tańczyć…. A potem w 2021 roku, kiedy została zdiagnozowana, poczuła się tak, jakby – nie tak, jakby wszystko się skończyło, ale ciężko było patrzeć, jak moja mama traci wiele umiejętności, które miała w dzieciństwie” – powiedziała Sadie.

W trakcie godzinnego odcinka Applegate i jej córka śmiały się i wspominały niektóre z trudności i pułapek związanych z przystosowaniem się do życia z przewlekłą chorobą. Jedno z takich doświadczeń, którym podzieliła się LeNoble, dotyczyło wspólnych koncertów, podczas których Applegate porusza się na wózku inwalidzkim.

Czytaj również:  China Box Office: "Życzenie" Disneya pozostaje niespełnione, lokalny thriller "Across the Furious Sea" osiąga 25 mln USD

„Za każdym razem, gdy idziemy na koncert, ona zawsze mówi: 'Nie możesz pchać mojego wózka inwalidzkiego, Sadie, bo wpadniesz na ścianę'” – powiedział LeNoble słuchaczom. „A ja będę błagać. Mówię tylko: „Proszę, mamo, pozwól mi pchać twój wózek” Ponieważ chcę jej pomóc, więc zdecydowanie dlatego chcę to zrobić, ale jest to również zabawne, ponieważ ona zawsze mówi: „Nie, chcę, żeby ta osoba to zrobiła”… i nigdy nie jestem to ja.”

Applegate przyznała, że zdarzały się przypadki, w których była popychana do ścian – a czasami do ludzi – kiedy LeNoble bierze uchwyty.

LeNoble podzieliła się również szczegółami swoich doświadczeń z zespołem posturalnej tachykardii ortostatycznej, czyli stanem, w którym tętno wzrasta bardzo szybko po wstaniu z pozycji siedzącej lub leżącej. Applegate przyznała, że przez pewien czas nie zdawała sobie sprawy z tego problemu.

„Czułam się tak okropnie, że nie zwróciliśmy na to uwagi” – powiedziała. „Nie wiedziałam, że coś takiego może istnieć, dopóki u jej najlepszej przyjaciółki nie zdiagnozowano POTS, więc to w pewnym sensie zwróciło naszą uwagę.”

Sadie ujawniła również, że cierpi na mizofonię, która polega na tym, że niektóre dźwięki wywołują nieoczekiwane reakcje emocjonalne lub fizjologiczne.

„Nienawidzę tego, to jedna z moich najgorszych trudności w życiu” – podzieliła się nastolatka, dodając, że dźwięki domowego odkurzacza, żucia innych uczniów, a nawet jej własny oddech podczas próby zaśnięcia mogą być irytujące. Powiedziała słuchaczom, że uważa słuchawki z redukcją szumów za przydatne i przyznała się do odtwarzania niskiego poziomu muzyki na zajęciach.

W trakcie odcinka obie dały słuchaczom silne poczucie relacji między matką a córką, która wydaje się z czasem umacniać, ponieważ obie radziły sobie ze zmianami w ich życiu i starały się zrozumieć nawzajem swoje schorzenia.

Czytaj również:  Jak odwiedzić "Miasto" Michaela Heizera poza Las Vegas, największe dzieło sztuki współczesnej na świecie

Latest Posts

Nie przegap