niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

CTO Disney Entertainment Aaron LaBerge odchodzi, by dołączyć do Penn Entertainment

Disney stracił jednego z najlepszych dyrektorów ds. streamingu.

Aaron LaBerge, dyrektor ds. technologii w Disney Entertainment i ESPN, odejdzie pod koniec czerwca, aby zostać dyrektorem ds. technologii w Penn Entertainment, firmie hazardowej, która współpracuje z Disneyem przy platformie zakładów sportowych ESPN Bet.

Zgodnie z poniedziałkową notatką dla pracowników od szefów Disney Entertainment Dany Walden i Alana Bergmana, a także szefa ESPN Jimmy’ego Pitaro, posunięcie to było „osobistą decyzją” i zaczynają szukać nowego CTO, a Chris Lawson przejmie tymczasowo jego obowiązki.

W Penn LaBerge będzie miał za zadanie kierować technologią i realizacją cyfrowych działań firmy, w tym powstającej platformy ESPN Bet. Penn ogłosił powstanie ESPN Bet w zeszłym roku, w ramach umowy z ESPN o wartości 2 miliardów dolarów.

„Jesteśmy podekscytowani, że ktoś kalibru Aarona dołączył do naszego zespołu wykonawczego Penn” – powiedział Jay Snowden, dyrektor generalny Penn. „Nadzorując globalną organizację tysięcy inżynierów, twórców produktów, projektantów, technologów i naukowców zajmujących się danymi, którzy stworzyli jedne z największych i odnoszących największe sukcesy nieruchomości medialnych na świecie, nie ma lepszego kandydata do poprowadzenia naszego działu technologii i interaktywności w przyszłość”

Mimo to odejście LaBerge’a następuje w krytycznym momencie dla Disneya, który integruje Hulu z Disney+, a także opracowuje bezpośrednią ofertę dla konsumentów dla ESPN, w co dyrektor był ściśle zaangażowany.

Poniżej można przeczytać notatkę od Waldena, Bergmana i Pitaro.

Chcieliśmy podzielić się poniższą wiadomością o odejściu Aarona LaBerge’a z Disneya w czerwcu. Jak wyjaśnił Aaron, była to osobista decyzja, o której z nim rozmawialiśmy, którą rozumiemy i popieramy.

Chcemy podziękować Aaronowi za jego wkład i przywództwo, które zapewnił w Disneyu przez 20 lat. Cieszymy się, że nadal będzie pomagał Disneyowi i ESPN wygrywać, przechodząc do roli w PENN Entertainment – gdzie będzie kluczowym partnerem w dalszym rozwoju i sukcesie ESPN BET (i reszty ich działalności interaktywnej).

Jak zauważył Aaron, mamy niesamowicie utalentowany zespół, a nasze prace nad identyfikacją stałego kierownictwa technologicznego już trwają, a Chris Lawson przejmuje tymczasowy nadzór. Chris jest fantastycznym liderem, który zadba o to, abyśmy utrzymali nasze tempo, opierając się na już poczynionych wielkich postępach. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Aaronem i Chrisem podczas tego przejścia, ponieważ nadal koncentrujemy się na świetlanej przyszłości naszych firm medialnych.

Alan, Dana i Jimmy

Czytaj również:  "Dr Strangelove" był koszmarną komedią. Czas zapomniał o koszmarnej części

Latest Posts

Nie przegap