środa, 24 lipca, 2024

Ostatnie posty

Daniel Radcliffe zdobywa pierwszą nagrodę Tony za „Merrily We Roll Along”: „Jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu”

Jesteś zwycięzcą Tony, Danielu Radcliffe.

Aktor otrzymał nagrodę Tony za najlepszą rolę pierwszoplanową w musicalu za Merrily We Roll Along. Radcliffe wcielił się w postać autora tekstów i dramaturga Charleya Kringasa we wznowieniu musicalu Stephena Sondheima i George’a Furtha z 1981 roku. Oryginalna produkcja trwała tylko 12 dni, zanim została zamknięta.

„Będę mówił szybko i postaram się nie płakać” – rozpoczął swoją przemowę Radcliffe. „To było jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu. To było niewiarygodne.”

„To zaszczyt być z wami wszystkimi na scenie każdego wieczoru” – dodał o swoich współpracownikach, Jonathanie Groffie i Lindsay Mendez oraz całej obsadzie musicalu. Następnie poświęcił chwilę, aby podziękować swoim rodzicom, którzy byli na widowni.

„Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca, tato”, powiedział pod koniec swojego przemówienia. „Dziękuję, że grasz Sondheima w samochodzie i po prostu mnie kochasz”

W swoim przemówieniu aktor podziękował także między innymi Broadway League i American Theatre Wing, które przyznają nagrody Tony; reżyserce Marii Friedman; Sondheimowi i Furthowi za napisanie oryginalnego musicalu; wszystkim w Hudson Theatre, którzy sprawiają, że spektakl ożywa; swojemu agentowi; garderobianej; i nauczycielowi śpiewu.

Od czasu zakończenia swojej dziesięcioletniej kariery jako Harry Potter, Radcliffe odniósł nowy rodzaj sukcesu, otrzymując swoją pierwszą nominację do nagrody Emmy w 2023 roku za rolę Weird Al Yankovic w Weird: The Al Yankovic Story, a teraz swoją pierwszą wygraną Tony.

„To niesamowite”, powiedział aktor za kulisami po wygranej. „Kiedy skończyłem Potter, nie miałem pojęcia, jak potoczy się moja kariera. Zacząłem już występować na scenie, ale nie wiedziałem, co przyniesie przyszłość. Tak więc, mając za sobą ostatni rok grania w Weird Al i robienia Merrily We Roll Along, myślę, że było trochę… granie jednej postaci przez długi czas buduje w tobie pragnienie robienia tak wielu rzeczy, jak to tylko możliwe. Więc tak, teraz to robię”

Czytaj również:  Patrick Stump o AI Chatbot Fall Out Boy Lyrics: "You're Consuming Art That Has No Expression Behind It" ("Konsumujesz sztukę, która nie ma za sobą żadnej ekspresji")

Radcliffe zmierzył się z Powrót do przyszłości: The Musical z Rogerem Bartem, The Outsiders z Joshuą Boone i Sky Lakota-Lynch, Hell’s Kitchen z Brandonem Victorem Dixonem i Cabaret at the Kit Kat Club ze Stevenem Skybellem.

Merrily We Roll Along to piąta produkcja aktora na Broadwayu i jego pierwsza nagroda Tony. Merrily zdobyła również nagrodę za najlepsze odrodzenie musicalu, nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w musicalu dla Groffa i nagrodę za najlepsze orkiestracje dla Jonathana Tunicka.

Gwiazda Lost City zadebiutowała na Broadwayu w 2008 roku w Equus. „Nie wiedziałem, jak świat będzie mnie postrzegał po zakończeniu tych filmów” – powiedział The Hollywood Reporter podczas okrągłego stołu nominowanych do nagrody Tony 2024. „Pomiędzy Equus i How to Succeed [in Business Without Really Trying, jego drugim przedstawieniem na Broadwayu], to miejsce dawało mi szansę na bycie kimś innym i odkrycie, kim jestem jako aktor”

Merrily We Roll Along opowiada historię trzech przyjaciół na całe życie, granych przez Radcliffe’a, Groffa i Mendeza. Musical rozpoczyna się w teraźniejszości, kiedy trójka przyjaciół oddaliła się od siebie i cofa się do początków ich przyjaźni prawie dwie dekady wcześniej. Porusza temat sukcesu, show-biznesu i nierozerwalnych więzi.

Tony Awards 2024, odbywające się w David H. Koch Theater w Lincoln Center w Nowym Jorku, są emitowane w dwóch częściach w niedzielę wieczorem. Akt pierwszy, czyli pokaz wstępny, był prowadzony przez Julianne Hough i Utkarsha Ambudkara i zawierał prezentację pierwszej rundy nagród. Główna ceremonia, prowadzona przez Arianę DeBose, została wyemitowana bezpośrednio po niej na CBS i Paramount+.

Zobacz stylizacje z czerwonego dywanu Tonys tutaj.

Latest Posts

Nie przegap