poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Dave Chappelle i żywa koza zaskakują publiczność podczas koncertu Kevina Harta i Chrisa Rocka w Nowym Jorku

Dave Chappelle był niezapowiedzianym otwieraczem podwójnego rachunku Chris Rock-Kevin Hart w Madison Square Garden w sobotę wieczorem. Przy utworze Radiohead „Karma Police” i w białej koszulce Nirvany In Utero kontrowersyjny komik wyszedł na scenę paląc papierosa bez żadnego wprowadzenia poza swoim biało-zielono-czerwonym logo z literą „C” na ekranach LED. Tłum przywitał go obfitymi brawami i wiwatował, gdy tylko poruszał temat „cancel culture”, co zdarzało się często.

„Had to sneak my way in here,” otworzył, zaledwie kilka dni po tym, jak musiał przenieść występ w Minneapolis do innego miejsca, po tym jak pierwotne miejsce podobno spotkało się z negatywnymi reakcjami za zarezerwowanie komika.

Chappelle zapewnił tłum, że „pomimo tego, o czym mogliście przeczytać w wiadomościach, nic mi nie jest i doceniam wsparcie” Odniósł się do krytyki, którą otrzymał po swoim specjalnym programie Netflixa, The Closer, i „dostaje to”, ale potem dodał, „Już wydałem pieniądze.”

Podczas 22-minutowego setu otwierającego koncert, zażartował z surrealistycznej jakości bycia zaatakowanym podczas występu na scenie w Hollywood Bowl na początku maja i krzyknął na swoich ochroniarzy za „noszenie butów do pracy”, chwytając, że byłby bezpieczniejszy, gdyby nie byli „ślizgający się wszędzie jak na kręgielni.”

Krzywił się, że Chris Rock był w stanie uzyskać pierwszy żart po bójce tej nocy („czy to był Will Smith?”), a następnie przyznał, że jego dalszy gag („to był trans-mężczyzna”) nie tylko bombardował, ale „ustawił kolejny dwudniowy cykl wiadomości.”

Jego prawdziwa furia przyszła na prasę, szczególnie na New York Post, za nazwanie ataku „rzekomym”, kiedy incydent został uchwycony na wideo. Oskarżył również gazetę o wkładanie słów w usta mężczyzny, nakłaniając go do powiedzenia, że został sprowokowany przez materiał Chappelle’a. Komik twierdził, że wiedział, że linie były podawane, ponieważ rozmawiał z mężczyzną za kulisami dla siebie i „wszystko, co mógł powiedzieć, to”- w którym to momencie Chappelle zrobił „kuku” odgłosy.

Czytaj również:  'Tron': THR's 1982 Review

Dodał, że ma nadzieję, że jego napastnik dostanie w więzieniu małpiej ospy – „nie, że powinien umrzeć, ale jego tyłek powinien swędzieć przez cztery do sześciu tygodni” Chappelle twierdził również, że pierwszym telefonem jaki otrzymał tej nocy był ten od Louisa C.K., którego później wykrzyczał, mówiąc: „Louis, nawet jeśli będziesz miał kłopoty na ulicy, jesteś moim przyjacielem.”

Chappelle przekazał mikrofon Chrisowi Rock’owi, który zrobił godzinny set, a Rock przekazał mikrofon Kevinowi Hartowi. Obaj panowie kilka razy przywołali Willa Smitha, choć Rock nieco mocniej oparł się na temacie „cancel culture”. „Każdy, kto mówi, że słowa bolą, nigdy nie został uderzony w twarz”, to jedna z linii, która sprowadziła dom na dół.

Noc zakończyła się, gdy trzej mężczyźni pojawili się na scenie na 10-minutowy free-for-all. Obrzucali się nawzajem wyzwiskami i wyrażali uczucia miłości i wdzięczności. „To nie dzieje się przypadkowo” powiedział Hart.

Hart następnie powiedział, że ma prezent dla Rocka, który jest 14 lat starszy od niego i przedstawił mu kozę ubraną w złote łańcuchy. „Nie zajmę się tym gównem!” Krzyknął Rock, gdyż arena pozornie wibrowała ze śmiechu. Gdy Hart szczerze mówił o tym, jak uważa Chrisa Rocka za Największego Wszechczasów, Chappelle przerwał, by powiedzieć, że „to najgorsza noc w życiu tej kozy.”

Rock odparł: „On jest po prostu szczęśliwy, że nie jest w jamajskiej restauracji!”

Mniej więcej w tym czasie koza miała wypadek na scenie. „Jak tam twoja pierwsza noc w show-biznesie?” Zapytał Chappelle, przykładając mikrofon do ust kozy. Na brak odpowiedzi kozy, zapytał „jak go nazwiemy?”

„Will Smith!” Odparł Hart.

Gdy wszystko się skończyło, Chappelle wyłączył na chwilę głośność, by podziękować Hartowi i Rockowi za to, że go wspierali. Powiedział, że komicy mają więź, którą tylko inni komicy mogą zrozumieć, i „kiedy moi bracia dzwonią, przybiegam”.

Czytaj również:  top Chef, "RuPaul's Drag Race" na szczycie Critics Choice Real TV Awards

Pięć nocy Headliners Only mini-tour rozpoczęło się w Northwell Health at Jones Beach Theater na Long Island w czwartek przed udaniem się do Newark, New Jersey’s Prudential Center w piątek. W niedzielę wieczorem zespół uda się do PNC Bank Arts Center w Holmdel, a w poniedziałek zakończy trasę w Brooklyn’s Barclays Center. Rock kontynuuje swoją trasę Ego Death do 19 listopada, podczas gdy trasa Hart’a Reality Check kończy się 8 września.

Latest Posts

Nie przegap