piątek, 24 maja, 2024

Ostatnie posty

„Elemental”, „Bottoms”, „Chasing Chasing Amy” i „Our Son” w line-upie festiwalu Frameline 2023

Program festiwalu Frameline 2023 obejmuje nowy film Pixara Elemental , Bottoms z Ayo Edebiri i Rachel Sennott w rolach głównych, pokaz Chasing Amy i jego nowy refleksyjny dokument, Chasing Chasing Amy, oraz Our Son z Billym Porterem i Lukiem Evansem.

47. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego LGBTQ+ w San Francisco potrwa od 14 do 24 czerwca i obejmie 90 pokazów filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych w ciągu 11 dni, a następnie zaoferuje wirtualny bis między 24 czerwca a 2 lipca. Obejmuje to 12 światowych, 16 północnoamerykańskich i dziewięć amerykańskich premier, z filmem otwierającym Fairyland, adaptacją Andrew Durhama pamiętnika Alysii Abbott, w którym osobiście pojawi się producentka Sofia Coppola.

„Nie ma nic lepszego niż obejrzenie świetnego filmu w kinie – dzielenie się doświadczeniem w tym samym momencie z przyjaciółmi i nieznajomymi” – powiedział w oświadczeniu James Woolley, dyrektor wykonawczy Frameline. „Pomimo wyzwań, które zmieniły sposób oglądania filmów, jesteśmy dumni, że możemy w tym roku zaprezentować największy festiwal filmowy w Północnej Kalifornii. To wiele mówi o sile i odporności queerowej sztuki i społeczności, a także o jej pilnej potrzebie.”

Inne ważne pokazy na tegorocznym festiwalu obejmują bezpłatne matinée dla wszystkich grup wiekowych dla najnowszego filmu Pixara, Elemental, który wejdzie na ekrany kin w USA 16 czerwca. Queerowa komedia licealna Bottoms – w której występują The Bear Edebiri i Bodies Bodies Sennott – jest również wyświetlana na Frameline47, a Shiva Baby Emma Seligman reżyseruje film o dwóch dziewczynach, które zakładają szkolny klub walki.

Jest też długo oczekiwana adaptacja na duży ekran Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe. Wyreżyserowana przez Aitcha Alberto historia podąża za Arystotelesem i Dante, dwoma meksykańskimi nastolatkami, którzy poprzez swoją kwitnącą przyjaźń odkrywają swoje zmagania z takimi kwestiami jak tożsamość rasowa i seksualność, dorastając w Teksasie pod koniec lat 80-tych

Czytaj również:  Emmys 2022: Gdzie oglądać wszystkie nominowane seriale online

Prowadzony przez Portera i Evansa Our Son, który śledzi życie homoseksualnej pary małżeńskiej na skraju rozwodu i stojącej w obliczu walki o opiekę nad 8-letnim synem, zostanie wyświetlony po debiucie na Tribeca Film Fest. Tymczasem Theater Camp, który zadebiutował na tegorocznym Festiwalu Filmowym Sundance i skupia się na grupie pracowników obozu, którzy łączą siły, aby uratować swój obóz teatralny po tym, jak jego właścicielka zapada w śpiączkę, a jej „krypto-brat” syn przejmuje kontrolę, zostanie wyświetlony. W rolach głównych występują Amy Sedaris i Ben Platt.

Wiele z wybranych pozycji programowych bada przeszłość i teraźniejszość historii kina queer i zbiorowej historii LGBTQ+, a także jej dziedzictwo. Obejmuje to nieoficjalny podwójny pokaz długo dyskutowanego filmu Kevina Smitha Chasing Amy z Benem Affleckiem i Joey Lauren Adams w rolach głównych, a także osobiste spojrzenie Sav Rodgersa na skomplikowane dziedzictwo filmu i jego wpływ na jego własne życie, Chasing Chasing Amy.

„Połączenie Chasing Amy, kultowego klasyka Kevina Smitha z 1997 roku, z debiutem reżyserskim Sav Rodgers, Chasing Chasing Amy, to idealne podsumowanie nie tylko tegorocznego festiwalu, ale także tego, co to znaczy być filmowcem queer” – powiedziała w oświadczeniu Allegra Madsen, dyrektor programowa Frameline. „Jak filmowcy – i my wszyscy – radzimy sobie z naszą problematyczną przeszłością kulturową, która była zarówno tak kształtująca, jak i szkodliwa? Dla osób queer nie zawsze istnieje mapa drogowa. Wytyczamy własne ścieżki, a filmy Frameline47 badają to, bez względu na gatunek.”

Kolejną festiwalową parą jest Lea DeLaria, Tig Notaro, Kate Pierson, Peppermint i Ming-Na Wen w gwiazdorskiej obsadzie Glitter & Doom, musicalu, który śledzi rodzący się romans między młodym muzykiem a uduchowionym dzieckiem cyrkowym przy ścieżce dźwiękowej The Indigo Girls. Fani folk-rockowego duetu mogą również obejrzeć wyreżyserowany przez Alexandrię Bombach film dokumentalny o muzykach, It’s Only Life After All, podczas festiwalu 2023.

Czytaj również:  Hollywoodzka retrospekcja: "Yentl" zrobił zwycięzców z Barbry Streisand i Marilyn Bergman

Wszystko to zostanie wyświetlone wraz z pokazami markiz Cora Bora w reżyserii Hannah Pearl z udziałem Hacks aktorki Megan Stalter oraz filmem Pride Kickoff Jordana Dangera God Save the Queens, w którym występuje ikona drag Alaska, która wystąpi podczas after party filmu w Oasis.

„Frameline47 ma być eklektyczny. W ten sam sposób, w jaki nie ma jednej narracji queer lub trans, nie ma jednego sposobu, w jaki powinno wyglądać kino LGBTQ+” – powiedział Madsen. „Zamiast tego mamy wiele historii, którymi z radością podzielimy się w czerwcu”

Tegoroczny festiwal Frameline obejmie 47 pokazów w historycznym Castro Theatre, a także w Roxie, CinemaSF’s Balboa Theater, 4-Star Theater, Vogue Theater i The New Parkway Theater w Oakland. Po powrocie festiwalu do East Bay odbędzie się pierwsza w historii Oakland Noc Otwarcia i pokaz głównych filmów, a także after party w Fluid510

Pełny program Frameline47 można znaleźć tutaj.

Latest Posts

Nie przegap