czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

Eric Kripke o tym, dlaczego „The Boys” kończy się na 5. sezonie

Twórca i showrunner mówi, że od dawna miał na myśli tę grę końcową: „Znam cel.”

Homelander, played by Antony Starr, in 'The Boys' season 4.

Homelander, grany przez Antony’ego Starra, w 4. sezonie „The Boys”.Amazon Studios

To początek końca dla The Boys.

Wszechświat superbohaterów dla dorosłych ludzi kontra superbohaterowie (jak nazywa się superbohaterów w serialu) wkrótce dobiegnie końca po piątym sezonie, ogłosił showrunner Eric Kripke we wtorek, zaledwie dwa dni przed tym, jak przebojowy serial Amazon przygotowuje się do premiery czwartego sezonu z trzema odcinkami.

W swoich mediach społecznościowych Kripke ogłosił swoje zamiary fanom, umieszczając ostateczną stronę scenariusza nadchodzącego finału czwartego sezonu. Po przeredagowaniu scenariusza, na dole strony widniał napis: „DO ZOBACZENIA W NASZYM OSTATNIM SEZONIE, SKURWYSYNY!”

Dlaczego więc twórca tak popularnego (i na czasie) satyrycznego serialu o superbohaterach jest gotowy do wyciągnięcia wtyczki? W wywiadzie udzielonym The Hollywood Reporter później we wtorek, Kripke miał wielki uśmiech na twarzy w oczekiwaniu na zadanie mu tego pytania.

„Od samego początku chciałem to zakończyć w piątym sezonie”, powiedział Kripke THR. „A potem powiedziałbym, że plany naprawdę się ugruntowały, że zamierzamy to zrobić lata temu. Myślę, że byliśmy prawdopodobnie w trakcie kręcenia trzeciego sezonu, więc mogło to być trzy lub cztery lata temu, że zawsze wiedzieliśmy.

„Nie wiem, dlaczego tak bardzo lubię liczbę pięć; to dobra okrągła liczba, do której wystarczy” – kontynuuje. „Być może dlatego, że byłem szkolony jako scenarzysta telewizyjny i było pięć aktów. Daje to wystarczająco dużo czasu na poznanie postaci. Możesz mieć swój spokojny moment przed burzą, który jest dla mnie tym, czym jest sezon czwarty. Mówię spokojny… wiesz, co mam na myśli. Chodzi o postacie, a potem następuje punkt kulminacyjny.”

The Boys opowiada o grupie bojowników dowodzonych przez Billy’ego Butchera (Karl Urban), którzy ścigają i próbują zabić różnych szalejących, nieuczciwych superbohaterów znanych jako supes, z których najpotężniejszym jest Homelander w stylu Trumpa (Antony Starr). Homelander postrzega śmiertelników jako zabawki do zabawy lub morderstwa; kompleks wyższości jest lekko mówiąc.

Czytaj również:  Dylan i Cole Sprouse odepchnęli kiedyś Matta Damona podczas wizyty na planie "The Suite Life

Ale między Butcherem a Homelanderem istnieje jeszcze większa wrogość, ponieważ uważa się, że ten drugi zgwałcił żonę Butchera. Doprowadziło to do tego, że żona Butchera urodziła supe dziecko Homelandera, które rząd ukrywał przed Homelanderem przez lata. Kiedy w końcu odnalazł dziecko, chłopiec przypadkowo zabił matkę swoimi supermocami, próbując ją chronić.

„Ten serial to serialowa historia, w której Butcher i Homelander powoli zderzają się ze sobą, a serial nie działa bez żadnego z nich” – dodaje Kripke. „Więc nie możesz tego ciągnąć w nieskończoność, musisz pozwolić im się ze sobą zderzyć.”

Chociaż The Boys zakończy się po piątym sezonie, jego uniwersum będzie kontynuowane z programami spinoff, takimi jak zeszłoroczny debiut Gen V, animowana antologia Diabolical i kilka innych projektów, które są w fazie rozwoju, Kripke niedawno podzielił się.

Przed wtorkowymi wiadomościami Kripke rozmawiał z THR na czacie Producent Roku, gdzie powiedział, że ze względu na sukces serialu The Boys rozwija się jako franczyza, nawet jeśli firmy medialne ograniczają działalność. „Mieliśmy szczęście, że The Boys stał się jednym z ich okrętów flagowych” – powiedział o Amazon. „Mamy poziom wolności, który trudno będzie powtórzyć gdziekolwiek indziej. To powiedziawszy, mamy bitwy budżetowe. Ale ostatecznie znaleźliśmy sposób. Zrobiliśmy Gen V za dużo mniej pieniędzy, a jest cel, który musimy osiągnąć w tym serialu – czy nam się to podoba, czy nie. Jest kilka rzeczy w fazie rozwoju. Trzeba wstępnie negocjować budżety, a te są znacznie mniejsze niż te, które mieliśmy w przeszłości. Czujemy to.”

Mówiąc teraz po ogłoszeniu piątego sezonu, mówi: „Słuchaj, kocham to uniwersum i jest to najlepsza praca, jaką kiedykolwiek miałem; więc miejmy nadzieję, że Gen V będzie kontynuowany. To tylko ta konkretna historia, historia Butcher vs. Homelander, która musi dobiec końca. Ale myślę, że ten wszechświat jest duży i myślę, że jest miejsce na inne historie i inne jego zakątki”

Czytaj również:  Więcej filmów nakręconych w Kanadzie w ubiegłym roku, co oznacza spadek liczby seriali telewizyjnych kręconych na północ od granicy

A jak dokładnie sezon piąty zakończy sagę Butcher vs. Homelander, czyli Boys vs. Supes? Czy Kripke przewiduje ten ostatni rozdział? Tak jakby.

„Wiem w przybliżeniu”, mówi Kripke. „Bardzo celowo zostawiamy scenarzystom dużo miejsca, by mogli mnie zaskoczyć i skręcić w lewo, jeśli mamy na to ochotę. Nie wiem do końca, jak tam dotrzemy, ale znam cel podróży.”

Czwarty sezon serialu The Boys zostanie udostępniony w serwisie Prime Video 13 czerwca .

Biuletyny THR

Zapisz się, aby codziennie otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap