sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Film Stevena Spielberga „The Fabelmans” będzie miał światową premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto

Następny film Stevena Spielberga The Fabelmans będzie miał światową premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto, co będzie pierwszym występem hollywoodzkiego reżysera na kanadyjskim festiwalu.

Film o dojrzewaniu jest luźno oparty na latach młodzieńczych Spielberga i jego relacjach z rodzicami. Michelle Williams, Seth Rogen i Paul Dano występują obok Gabriela LaBelle, który gra aspirującego młodego filmowca.

Williams zagra postać opartą na matce Spielberga, a Dano – jego ojca. Rogen zagra przyjaciela rodziny. Torontońska kokarda wyprzedzi The Fabelmans otwierając się 11 listopada w Nowym Jorku i Los Angeles podczas limitowanej serii od Universal i Amblin Partners, firmy produkcyjnej Spielberga, w sercu sezonu nagród Hollywood.

Film zostanie następnie rozszerzony na cały kraj we wcześniej ogłoszonej dacie 23 listopada 2022 roku, w przeddzień długiego weekendu Święta Dziękczynienia. Oprócz reżyserii, Spielberg napisał scenariusz wraz z Tonym Kushnerem, a także produkuje wraz z Kushnerem i Kristie Macosko Krieger.

Spielberg był ostatnio w kinach z West Side Story, który był nominowany do siedmiu Oscarów, a Ariana DeBose wygrała dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Toronto powraca we wrześniu na 47. edycję, która będzie miała charakter osobisty, z gwiazdami Hollywood na czerwonych dywanach i w teatrach po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

TIFF wcześniej ogłosił, że The Woman King Violi Davis, kontynuacja Netflixa po filmie Riana Johnsona z 2019 roku Knives Out z Danielem Craigiem, reżyserski debiut fabularny Sanaa Lathan On the Come Up, i Clement Virgo Brother również będą miały światowe premiery na festiwalu.

Czytaj również:  "Bad Boys: Jedź lub zgiń" zarobił 5,9 mln dolarów w Box Office Previews

Latest Posts

Nie przegap