24 maja 2022 | 5:59

Owacja na stojąco to jedno. Ośmiominutowa owacja na stojąco na Festiwalu Filmowym w Cannes to zupełnie nowa arena pochwał.

Najnowsze ekranowe przedsięwzięcie Woody’ego Harrelsona, „Trójkąt smutku”, spotkało się z imponującym przyjęciem na kultowym festiwalu w weekend.

Mroczna komedia – wyreżyserowana przez szwedzkiego filmowca Rubena Östlunda – śledzi losy modela (Harris Dickinson) i jego dziewczyny influencerki (Charlbi Dean), którzy wyruszają w luksusowy rejs dla ultrabogatych, którego kapitanem jest marksistowska postać Harrelsona.

Film zrobił jeden z największych splashów na tegorocznym festiwalu. Na premierze w sobotę były takie fale oklasków, że Östlund porównał je do tłumu na meczu piłkarskim.

Ogromna reakcja przebiła przyjęcie jakiegokolwiek innego filmu na festiwalu do tej pory, w tym „Top Gun: Maverick”, jak podaje Variety.

Harrelson's latest film,
Najnowszy film Harrelsona, „Triangle of Sadness”, otrzymał ośmiominutową owację na stojąco na festiwalu w Cannes.
IPA / SplashNews.com
The cast of
Obsada „Triangle of Sadness” podczas premiery na Festiwalu Filmowym w Cannes w niedzielę, 22 maja.
WireImage
Woody Harrelson stars in
Woody Harrelson występuje w filmie „Triangle of Sadness.”
Plattform Produktion

Harrelson szybko stał się fanem Östlunda, mówiąc dziennikarzom w weekend, że kręcenie filmu było „ożywczym” doświadczeniem i przyrzekł, że wystąpi w kolejnym filmie reżysera, czy ten go zechce, czy nie.

„Potrafi sprawić, że jesteś wyjątkowo niekomfortowy” – powiedział Harrelson. „On sprawia, że myślisz. Potrafi dać ci poczucie sensu, jakby istniał cel obejrzenia tego filmu – a co być może ważniejsze, sprawia, że śmiejesz się przez cały czas. Co jest niezłą sztuczką.”

„Co za wspaniały seans”, powiedział Östlund publiczności na premierze. „Jaki mieliśmy zespół. Bardzo wam dziękuję.”

Scena z „Trójkąta smutku”
Plattform Produktion
A scene from
„Triangle of Sadness” śledzi modela (Harris Dickinson) i jego dziewczynę influencerkę (Charlbi Dean), którzy wyruszają w luksusowy rejs dla ultrabogatych, którego kapitanem jest marksistowska postać Harrelsona.
Plattform Produktion

Przemawiając przed seansem, Östlund powiedział, że „chciał zrobić coś, co jest warte wyjścia z domu i opuszczenia ekranów, opuszczenia serwisów streamingowych, które macie w domu.”

„Nie chciałem utknąć w art house’owej części tworzenia kina. Tak naprawdę szukałem tego, co czułem, że sam lubię oglądać. A projekt, o którym myślałem, miał dziką scenografię” – dodał.

Czytaj również:  Miliarderka Andrea Catsimatidis "zakochała się" w królewskim "księciu" reality TV Mario-Maxie Schaumburgu-Lippe

Östlund ostatnio pojawił się w Cannes ze swoim filmem z 2017 roku, „The Square”, który zdobył nagrodę Złotej Palmy.

With Post wires

The cast of
Obsada „Trójkąta smutku”
Samir Hussein/WireImage