czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Ginnie Newhart, żona Boba Newharta, umiera w wieku 82 lat

Zmarła Ginnie Newhart, żona słynnego komika Boba Newharta, która wpadła na innowacyjny pomysł, jak zakończyć jego sitcom z Vermont, łącząc go z jego wcześniejszym programem z Chicago. Miała 82 lata.

Zmarła w niedzielę w swoim domu w Century City po długiej chorobie, powiedział publicysta Jerry Digney The Hollywood Reporter. Ona i Bob obchodzili niedawno 60. rocznicę ślubu.

Bob Newhart występował przez sześć sezonów (1972-78) jako psycholog kliniczny Bob Hartley w CBS The Bob Newhart Show u boku Suzanne Pleshette jako jego żony, a następnie grał karczmarza Dicka Loudona z Vermont w CBS Newhart przez kolejne osiem sezonów (1982-90), kiedy jego żonę grała Mary Frann.

W jednym z najbardziej podziwianych finałów serialu w historii telewizji, Newhart kończy się bezczelną sceną, w której Dick budzi się w środku nocy jako Bob Hartley – jest w łóżku z Pleshette w ich chicagowskim mieszkaniu – sugerując, że cała jego druga seria była snem.

Pomysł na zakończenie przyszedł Ginnie do głowy podczas przyjęcia bożonarodzeniowego, w którym uczestniczyła Pleshette.

Na Twitterze Newhart aktorka Julia Duffy napisała, że Ginnie „dała mi najlepsze rady we wszystkim, od dekoracji po poród, dzieci i tak, mężów. Kochałam ją.”

Zabawna, szczera, z wielkim sercem. Udzieliła mi najlepszych rad we wszystkim, od dekorowania po poród i dzieci, a nawet mężów. Kochałam ją. RIP Ginnie Newhart.💔 pic.twitter.com/Ao5snudd7D

– julia duffy (@mybadauditions) April 24, 2023

Jedna z trzech córek, Virginia Lillian Quinn, urodziła się w Nowym Jorku 9 grudnia 1940 roku.

Jej ojcem był płodny aktor charakterystyczny Bill Quinn, który zaczynał w wodewilu. Następnie wcielił się w ojca Mary Richards w The Mary Tyler Moore Show, niewidomego barmana pana Van Ranseleera w Archie Bunker’s Place i ojca Leonarda „Bones” McCoya (DeForest Kelley) w Star Trek V: The Final Frontier (1989). Był żonaty z Mary Catherine Roden przez 54 lata, aż do śmierci w 1994 roku.

Czytaj również:  Spotify anuluje podcasty "Heavyweight" i "Stolen

Ginnie i Bob zostali umówieni na randkę w ciemno przez komika Buddy’ego Hacketta (Ginnie opiekowała się wówczas dziećmi Hacketta).

„Buddy wrócił pewnego dnia i powiedział w charakterystyczny dla siebie sposób: 'Spotkałem tego młodego faceta, nazywa się Bobby Newhart, jest komikiem i katolikiem, a ty jesteś katoliczką i myślę, że może powinniście się pobrać'” – wspominała w wywiadzie z 2013 roku.

Gdy spotkali się po raz pierwszy, grali w bilard w domu Buddy’ego i jego żony.

„To było po prostu głupie”, powiedziała w 2005 roku. „Miałam 20, 21, 21 lat, a Bob chyba 32. Za każdym razem, gdy ktoś wbijał bilę do łuzy, czy cokolwiek innego, [my] biegaliśmy dookoła stołu z naszymi kijami, śpiewając „Most na rzece Kwai”

„Nie widzieliśmy się przez jakiś czas. Potem pracowałem jako statysta przy filmie Jerry’ego Lewisa, którego nazwy nie znam, ale był to film wytwórni Paramount. A Bob robił [film z 1962 roku] Hell Is for Heroes. Przyszedł odwiedzić mnie na planie, a mnie tam nie było. … Poszedłem więc na jego plan. Nie było go tam. Straciliśmy kontakt, ponieważ dużo podróżował.”

W końcu spotkali się, a po pewnym czasie randkowania oświadczył się, mówiąc: „Czy pojechałabyś do St. Louis zimą, gdybyś miała pierścionek na palcu? Czy twoi rodzice by ci pozwolili?” Ślub odbył się 12 stycznia 1963 roku.

Często pojawiała się w tle jego programów i razem z nim w teleturnieju dla par Tattletales. Była również gwiazdą w Super Password.

Newhartowie byli wielkimi przyjaciółmi Dona Ricklesa i jego żony Barbary, a pary często spędzały razem wakacje.

W zeszłym roku 93-letni Bob wyjawił magazynowi Parade swój sekret długiego małżeństwa.

„Małżeństwa komików, bez względu na to, jak burzliwe, wydają się trwać długo i przypisuję to śmiechowi” – powiedział. „Bez względu na to, jak intensywnie się kłócisz, możesz znaleźć linię, a potem oboje patrzycie na siebie i zaczynacie się śmiać. To koniec, wiesz?”

Czytaj również:  People's Choice Awards: 'Doctor Strange 2', 'Don't Worry Darling' zdobywają nagrody

Oprócz męża, wśród ocalałych są ich dzieci, Robert Jr, Timothy, Courtney i Jennifer oraz 10 wnuków. (Jedna z ich córek nosi przydomek „Buddy”.)

Latest Posts

Nie przegap