16 maja 2022 | 15:44pm

Gordon Ramsay otrzymał 4,5 mln dolarów odszkodowania po tym, jak w sądzie szedł łeb w łeb ze swoim byłym partnerem biznesowym Rowenem Seiblem.

Seibel pozwał ognistego brytyjskiego szefa kuchni w 2014 roku, ale sędzia w New York Superior Court orzekł w ostatnią środę, że Seibel „nie był wiarygodnym świadkiem”, stwierdzając, że wyglądało na to, że „sfabrykował dowody.”

W złożeniu widzianym przez Page Six, sędzia Melissa Crane przyznała wyrok na korzyść Ramsaya i jego firmy GR US i nakazała, aby Seibel zapłacił 1,6 miliona dolarów, a także 50 do 70 procent kosztów adwokackich Ramsaya, które wyniosły 5 milionów dolarów. Całkowita wypłata dochodzi do około 4,5 miliona dolarów.

Rzecznik Ramsaya mówi nam: „Sędzia uważał, że Seibel był 'niewiarygodny’, że 'wyglądało na to, że sfabrykował dowody’, że otrzymywał 'łapówki’ i przeszywał pieniądze i był 'niekompetentny w zarządzaniu’ restauracją. Pan Ramsay był szczery w swoich wysiłkach, aby zerwać wszystkie kontakty biznesowe, gdy te problemy z Seiblem zostały odkryte, i jesteśmy zadowoleni, ale w żaden sposób zaskoczeni tym orzeczeniem.”

Gordon Ramsay
Ramsay dostanie 1.6 miliona dolarów plus 50 do 70 procent kosztów adwokackich, które wynosiły 5 milionów dolarów.
Boston Globe via Getty Images

55-letni Ramsay i 40-letni Seibel otworzyli w 2012 roku restaurację The Fat Cow w The Grove, eleganckim centrum handlowym w Los Angeles.

Ale kiedy została zamknięta w marcu 2014 roku, Seibel pozwał Ramsaya na 10,8 miliona dolarów, twierdząc, że szef kuchni „celowo nieumiejętnie poradził sobie z problemem znaku towarowego” dla jadłodajni – a następnie „utworzył nową firmę z nowymi partnerami, a następnie potajemnie wynegocjował umowę ze swoim wynajmującym w Los Angeles”, aby stworzyć nową restaurację w przestrzeni The Fat Cow.

Ramsay złożył pozew wzajemny, powołując się na „oszukańczy schemat Seibela, mający na celu wykorzystanie renomy i umiejętności znanego szefa kuchni Gordona Ramsaya”.

Czytaj również:  Sofía Vergara dzieli się oszałamiającymi zdjęciami z okazji 50. urodzin
Joe Navarre, Danielle Abraham, Rowen Seibel, Marc Silber, Casey Rotter and Emily Jaffy appear at UNICEF Adventures in Wonderland Masquerade Ball.
Seibel, na zdjęciu w okularach, pozwał Ramsaya w 2014 roku.
Getty Images dla UNICEF

Ramsay nazwał również Seibela „nieudolnym”, „samozwańczym”, „niekompetentnym i nieuczciwym” i zarzucił, że Seibel „błagał o włączenie”, ale „okazał się egregorycznie nieudolny w zarządzaniu.”

Crane stwierdził, że „jeśli świadek będzie kłamał przed sądem, to możliwe, że będzie kłamał na temat wszystkiego” i zlekceważył wszystkie zeznania Seibela.

Sąd ustalił, że Seibel brał łapówki od dostawców dla The Fat Cow. Seibel i jego kolega, Craig Green, spiskowali również w celu przejęcia Gordon Ramsay Holdings poprzez umowę z Wexford Capital, co zdaniem sądu źle świadczy o ich wiarygodności.

Seibel wycofał również pieniądze z konta kapitałowego restauracji w czasie, gdy biznes upadał, a Ramsay wkładał własne fundusze, by utrzymać go na powierzchni.

Gordon Ramsay
Ramsay pozwał Seibela po tym, jak Seibel wniósł pozew do sądu w 2014 roku.
FOX Image Collection via Getty I

Crane znalazł pewną krytykę Ramsaya, ale powiedział, że zamykając The Fat Cow, złagodził szkody z pozwu zbiorowego od pracowników.

Byli pracownicy złożyli pozew w 2013 roku, twierdząc, że byli przepracowani i niedostatecznie opłacani.

W orzeczeniu czytamy: „Bottom line, choć rekord odzwierciedla, że Seibel zaangażowany w umyślne wykroczenia, gdzie strona Ramsay był tylko zaniedbania w najgorszym razie.”

Inside The Fat Cow in LA.
The Fat Cow, otwarty przez Ramsaya i Seibela w LA w 2012 roku, został zamknięty w 2014 roku pośród wielu problemów.
Facebook

Przyjaciel Ramsaya powiedział Page Six, „To było emocjonalne i stresujące osiem lat, ale Gordon czuje się oczyszczony z zarzutów przez decyzję sędziego i może wreszcie zostawić to wszystko za sobą.”

Prawnik Seibela – który w 2016 roku został skazany na miesiąc za kratkami za okłamanie IRS w sprawie ponad 1 miliona dolarów, które ukrył w Szwajcarii w ramach schematu unikania podatków – powiedział nam, że planuje apelację.

Nowy program Ramsaya, „Next Level Chef”, w międzyczasie, otrzyma pożądane miejsce na Fox po Super Bowl w lutym 2023 roku, poinformowano w poniedziałek.