sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

gwiazda „Stranger Things” Joseph Quinn opowiada o tej rozdzierającej serce scenie i o tym, że w rzeczywistości poszatkował trochę Metalliki dla tych piekielnych nietoperzy

[This story contains spoilers for Stranger Things 4 Volume 2.]

Mimo, że fani byli zdruzgotani oglądaniem, w finale czwartego sezonu Stranger Things była srebrna podszewka losu Eddiego, jak widzi to gwiazda Joseph Quinn.

Ulubiona przez fanów postać wprowadzona w tym sezonie, Eddie przeszedł ogromny arc, początkowo wychodząc jako coś w rodzaju łobuza, zanim Chrissy Cunningham (Grace Van Dien) została opętana i brutalnie zabita na jego oczach przez Vecna (Jamie Campbell Bower). W biegu jako główny podejrzany przez większość sezonu, Eddie, który przyznaje, że jego pierwszy instynkt, gdy są kłopoty jest zawsze uciec, dzielnie poświęca się, aby uratować swoich nowych przyjaciół, zwłaszcza jego najlepszy kumpel, Dustin Henderson (Gaten Matarazzo).

Doganiając The Hollywood Reporter po raz kolejny, aby omówić Tom 2, Quinn zaznacza, że podczas gdy niektórzy mogli postrzegać Eddiego jako tchórza, jego śmierć była idealnym przykładem tego, jak odważny stał się bohater i pokazuje, jak bardzo się rozwinął.

W poniższej rozmowie Quinn mówi również o tym, jak to było kręcić tę wyczerpującą scenę śmierci i ujawnia, że to naprawdę on grał na gitarze podczas tego epickiego momentu Metalliki – w większości. Aktor mówi też o tej uroczej więzi, która powstała między Eddiem i Dustinem.

Czy twój telefon dzwoni i brzęczy non stop od rana?

(Laughs.) Nie bardzo. Chyba wszyscy moi znajomi byli w pracy, więc nie mieli jeszcze okazji tego zobaczyć. A ja unikałam Twittera, ale słyszałam, że tam panuje swoiste szaleństwo.

Tak, delikatnie mówiąc. Program jest trendem nr 1 odkąd odcinek spadł o północy. Porozmawiajmy o twojej finałowej scenie. To było takie surowe i emocjonalne. Jak wyglądał ten dzień dla ciebie? Ile tej sztucznej krwi musiałeś przełknąć?

(Laughs.) Czułem się tak, jakbym wbijał kufle tego czegoś. Ten moment był trochę małpą na plecach moich i Gatena. Chcieliśmy zrobić to najlepiej jak potrafimy, ale kręcono to bardzo późno. To był rodzaj bardzo brutalnej nocnej sesji zdjęciowej. Tego wieczoru nakręciliśmy walkę z nietoperzami i sekwencję z Metalliki. Mieliśmy bardzo mało czasu, ale udało nam się skończyć zdjęcia zanim wzeszło słońce. A potem, miesiące później, dostaliśmy relację Gatena.

Lazy loaded image

Od lewej: Maya Hawke jako Robin Buckley, Joe Keery jako Steve Harrington i Joseph Quinn jako Eddie Munson w Stranger ThingsDzięki uprzejmości Netflixa

Mówiąc o tym, czy Eddie widzi Dustina jako młodszego brata czy wersję siebie, którą kiedyś był lub chciał być?

Czytaj również:  Creative Arts & Lifestyle Emmys: 'The Kelly Clarkson Show', Netflix's Penguin Town' wśród zwycięzców

Myślę, że trochę z obu. Zdecydowanie, jest tam braterski rodzaj połączenia. Z pewnością miałem tego rodzaju relacje z ludźmi, którzy byli nieco starsi ode mnie. To rodzaj podziwu dla nich. Te lata, kiedy jesteś nastolatkiem, kiedy hormony szaleją, i to jest straszne, i to jest dziwne – każdy, kto przeszedł tę ścieżkę i ma kilka mil więcej niż ty, chcesz tej rady. A kiedy masz młodszą osobę, widzisz w niej aspekty siebie.

Czy to jest to, co przechodziło przez umysł Eddiego, kiedy przeciął linę?

Cóż, myślę, że prawdopodobnie wie, że Dustin pójdzie za nim z powrotem, i wie, że jeśli nietoperze przedostaną się przez tę bramę, wszyscy są skończeni. Więc stara się nie dać Dustinowi możliwości pójścia za nim.

Kiedy rozmawialiśmy wcześniej o tomie 1, zauważyłeś, że Eddie może być postrzegany jako tchórz, ale nie wierzyłeś w to. A teraz z pewnością wiemy, jak odważny i bezinteresowny jest. Czy widziałeś to jako srebrną stronę jego śmierci?

Myślę, że to jest tak duża część historii Eddiego. To opowieść o odkupieniu. Myślę, że jest całkowicie prześladowany przez swoją niezdolność do zrobienia czegokolwiek, aby uratować Chrissy i jak bezsilny był w tym momencie. I oczywiście bycie obwinionym o to morderstwo jest druzgocące, a potem konieczność ukrywania się. Myślę, że trochę znudziło go uczucie żałosności i niemożności zrobienia czegokolwiek. I wtedy, w pewnym momencie w odcinku ósmym, przełącznik się zmienia, a on decyduje, że zamierza udowodnić swoją wartość. Pojawia się okazja, ale musi zapłacić za to najwyższą cenę. Ale udowadnia sobie, że na pewno nie jest tchórzem.

Czy obsada zrobiła coś na twoje pożegnanie? Czy była kolacja lub przyjęcie?

(Laughs.) O nie, ale oni byli uroczy przez cały czas. W moim ostatnim dniu było kilka prezentów i zdecydowanie kilka uścisków. Nie lubię pożegnań, więc wyszłam stamtąd tak szybko, jak tylko mogłam.

Lazy loaded image

Od lewej: Natalia Dyer jako Nancy Wheeler, Gaten Matarazzo jako Dustin Henderson, Joe Keery jako Steve Harrington, Joseph Quinn jako Eddie Munson, Maya Hawke jako Robin Buckley, Priah Ferguson jako Erica Sinclair, Sadie Sink jako Max Mayfield i Caleb McLaughlin jako Lucas Sinclair w Stranger ThingsDzięki uprzejmości Netflix

Scena z Metallicą jest jedną z moich ulubionych z całej serii. Eddie rąbie! Zakładam, że to naprawdę ty grałeś, ponieważ obserwowałem jak twoja ręka porusza się przy zmianach akordów, co zawsze jest świetnym wskaźnikiem, czy jest to legalne.

Czytaj również:  Will Smith wraca na czerwony dywan na premierze 'Emancypacji': "Poetycka doskonałość", by mieć taki film

Tak, miałem dużo szczęścia w tym, że grałem od najmłodszych lat. Miałem ogromną ilość wolnego czasu, ale kiedy przeczytałem scenariusz, poszedłem i kupiłem gitarę i zacząłem maniakalnie ćwiczyć. Ta solówka nie była mną. Nie jestem gitarzystą heavy-metalowym, więc dostaliśmy genialnego wirtuoza, który przyszedł i zrobił ten kawałek. Ale resztę udało mi się nakręcić.

To takie zabawne. Wiem, że powiedziałeś, że trzymasz się z dala od Twittera, ale wielu fanów ma nadzieję, że Dustin jest tym, który wymierzy sprawiedliwość Eddiemu. Można założyć, że czujesz to samo?

Byłoby miło, prawda? (Laughs.) To trochę niesprawiedliwe, że jego nazwisko nie zostało oczyszczone, ale nie ja ustalam zasady

Nigdy nie mówię nigdy o Stranger Things, więc powiem, że mam nadzieję, że zobaczymy Eddiego w ostatnim sezonie poprzez retrospekcję lub alternatywną płaszczyznę istnienia.

Wiesz, wszystko jest możliwe i byłbym gotowy na wszystko. Więc tak, zobaczymy.

Wywiad edytowany dla długości i jasności.

Stranger Things 4 jest teraz streamowany na Netflix. Sprawdź więcej relacji z sezonu THR tutaj.

Latest Posts

Nie przegap