2 czerwca 2022 r. | godz. 19:34

Aktorka Jasmine Davis odeszła z serialu Showtime „The Chi” po tym, jak rzekomo sfałszowała dane dotyczące szczepień, donosi Page Six.

30-letnia Davis do tej pory milczała na temat dokładnych powodów odejścia z serialu, ale we wtorek napisała na Twitterze, że planuje ujawnić, dlaczego musiała opuścić „to bardzo toksyczne środowisko”.

Jednakże, źródła poinformowały Page Six, że producenci z 20th Television odkryli, że Davis, która grała właścicielkę salonu Imani, przedstawiła fałszywą kartę szczepień Covid. To rzekomo skłoniło studio do wszczęcia dochodzenia.

„Jasmine poprosiła o zwolnienie ze szczepień, kiedy przedłożyła kartę szczepień z poprzedniego sezonu,” powiedział jeden z wtajemniczonych. „To spowodowało wszczęcie dochodzenia i Jasmine zrezygnowała z udziału w programie”.

Przedstawiciel Davisa nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Davis played salon owner Imani on the show.
Davis grała w serialu właścicielkę salonu Imani.
Showtime Networks Inc./Courtes

Davis, aktorka otwarcie transpłciowa, ogłosiła swoje odejście w kwietniu, przed rozpoczęciem piątego sezonu serialu „The Chi.”

Powiedziała fanom, że jej powody odejścia były spowodowane „osobistym nieszczęściem”, później tweetując: „Przez 2 lata byłam nękana za to, że grałam w programie, który był koszmarem, a w momencie, gdy się odwdzięczyłam, Instagram oznaczył mój komentarz jako nękający ich za próbę nękania mnie na mojej stronie. To niesprawiedliwe, że mogą wejść na moją stronę i powiedzieć cokolwiek bez żadnych konsekwencji”.

The actress announced her exit in April, ahead of the fifth season of
Aktorka ogłosiła swoje odejście w kwietniu, przed rozpoczęciem piątego sezonu serialu „The Chi.”
Randy Shropshire/Getty Images for Durkin Entertainment

Zapytane o to, czy studio i Showtime mają jakiekolwiek zapisy dotyczące skarg Davis na toksyczne środowisko pracy, źródło upierało się, że takowych nie było, twierdząc: „Wszystkie komentarze Jasmine są po prostu odwetowe”.

Czytaj również:  Shutterstock wprowadza do Cannes Lions media z gwiazdami na najwyższym poziomie

Davis zdecydowała się ujawnić jako osoba transseksualna podczas występów w serialu stworzonym przez Lenę Waithe, którego akcja rozgrywa się na południowej stronie Chicago.

An insider claims Davis' allegations of a toxic work environment are retaliatory.
Osoba wtajemniczona twierdzi, że oskarżenia Davis o toksyczne środowisko pracy są odwetem.
Getty Images

Powiedziała Ebony: „Prawdopodobnie otrzymywałam więcej miłości niż nienawiści, ale nienawiść była tak ukierunkowana, tak głośna i skierowana w moją twarz”.

Mimo to, dodała: „Cieszę się, że żyję zgodnie z moją prawdą. Cieszę się, że mogę inspirować innych do bycia kimkolwiek chcą być. Cieszę się, że mogę reprezentować moją społeczność LGBTQ+ i ogólnie moją czarną społeczność.”