sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

HBO Max „wstrzymuje” wysiłki w zakresie programów oryginalnych w części Europy

Z połączonym Warner Bros. Discovery celującym w rentowny wzrost abonentów streamingu i 3 miliardy dolarów oszczędności, firma dostosowuje swoją strategię programową dla serwisu streamingowego HBO Max w części Europy.

Konglomerat rozrywkowy nie będzie już produkował oryginałów dla HBO Max w krajach nordyckich, Holandii, Europie Środkowej i Turcji, firma powiedziała w poniedziałek, o czym jako pierwszy poinformował Variety. Wśród oryginałów w tych regionach były takie pozycje jak duński dramat rodzinny Kamikaze.

Streamer usunie również „ograniczoną ilość oryginalnych programów”, aby umożliwić uwolnienie umów licencyjnych.

„Ponieważ kontynuujemy prace nad połączeniem HBO Max i Discovery+ w jeden globalny serwis streamingowy pokazujący szerokość treści w całym Warner Bros. Discovery, przeglądamy naszą obecną propozycję treści na istniejących usługach”, firma powiedziała w oświadczeniu. „W ramach tego procesu zdecydowaliśmy się usunąć ograniczoną ilość oryginalnych programów z HBO Max, a także zaprzestać naszych wysiłków w zakresie oryginalnych programów dla HBO Max w krajach nordyckich i Europie Środkowej.”

W oświadczeniu dodano: „Zaprzestaliśmy również naszych rodzących się działań rozwojowych na nowszych terytoriach Holandii i Turcji, które rozpoczęły się w ciągu ostatniego roku. Nasze zaangażowanie na tych rynkach nie uległo zmianie. Będziemy nadal zlecać lokalne treści dla sieci linearnych Warner Bros. Discovery w tych regionach i pozostajemy znaczącymi nabywcami lokalnych treści stron trzecich do wykorzystania w naszych usługach streamingowych.”

Działania streamera w zakresie oryginalnego programowania w Hiszpanii i Francji nie zostały dotknięte. Zmiany są również rozumiane jako nie mające wpływu na dziedzictwo działalności Discovery lub sieci free-to-air połączonej firmy.

Czytaj również:  Batalia prawna Kevina Spacey'ego w "House of Cards" przybiera nowy obrót

Latest Posts

Nie przegap