19 maja 2022 | 7:47pm

W Nowym Jorku odbywają się liczne uroczystości urodzinowe zmarłego rapera Christophera „Notorious B.I.G.” Wallace’a w ten weekend.

The Empire State Building wypuścił w czwartek następujący tweet: „Razem z posiadłością Biggiego, będziemy mieli naturalnej wielkości holograficzny awatar B.I.G. na 80 piętrze, dostępny do oglądania przez gości i zdjęć od 4PM-9PM.”

Brooklyn’s Barclays Center wyświetli montaż wideo Biggie Smalls przy wejściu do areny, a MTA wyda specjalną edycję MetroCard przedstawiającą ikonę muzyki.

Jego wizerunek będzie również wyświetlany na stacjach metra na Brooklynie – w tym Atlantic Avenue-Barclays Center, Lafayette Avenue i Clinton-Washington Avenue – na których pojawi się sztuka oparta na zdjęciu Barrona Claiborne’a „King of New York” przedstawiającym Biggiego w koronie.

Notorious B.I.G.
Kilku przyjaciół i rodzina Biggiego wezmą udział w ogólnomiejskich obchodach.
Getty Images

W innych uroczystościach Lil Kim organizuje w piątek czarną galę B.I.G. Dinner, na której wystąpią podobno Fabolous, Fat Joe, Jadakiss, Bone Thugs, French Montana, Beanie Siegel, Freeway i inni.

Jego matka Voletta Wallace, córka T’yanna, syn C.J. Wallace i jego była żona Faith Evans mają być obecni, a wstępnie sfilmowana procesja celebrytów z SUV-ów Lexus LX przejedzie przez Manhattan i Brooklyn.

The Notorious B.I.G.
Brookliński raper został zastrzelony w Los Angeles w 1997 roku.
Getty Images

W różnych miejscach Nowego Jorku pojawią się również nowe murale rapera „Hypnotize” wykonane przez lokalnych artystów, we współpracy z Amazonem i ruchem Beautify Earth.

Nieżyjąca gwiazda rapu została niesławnie zamordowana w 1997 roku po wyjściu z imprezy Vibe w LA. Miał 24 lata, a 21 maja skończyłby 50 lat. Sprawa wciąż nie została rozwiązana.

Urodzony i wychowany w Brooklynie, Wallace podpisał kontrakt z wytwórnią Bad Boy Seana Combsa, kiedy ta ruszyła w 1993 roku. Jego debiutancki album „Ready to Die” został wydany w 1994 roku i zdobył uznanie na całym świecie, a także przyniósł takie przeboje jak „Big Poppa” i „Juicy.”

Czytaj również:  Carole Cook, protegowana Lucille Ball i gwiazda "Szesnastu świec", nie żyje w wieku 98 lat