piątek, 14 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Jak „Shōgun” wstrząsa wyścigiem o Emmy

Kiedy 17 lipca ogłoszone zostaną nominacje do nagród Emmy, wydarzy się coś, co nie miało miejsca od 50 lat: Wśród nominowanych do nagrody dla najlepszego serialu dramatycznego znajdzie się tylko jeden wcześniej nominowany serial – Netflix’s The Crown. Chciałbym móc powiedzieć, że to dlatego, że jest tak wiele świetnych dramatów i że członkowie Akademii Telewizyjnej pilnie je oglądają i bronią różnych świetnych w tym roku. Ale prawda jest taka, że to pole, historycznie jedno z najsilniejszych w każdym sezonie, teraz wygląda jak pustkowie.

Takie wieloletnie nominacje jak Succession i Westworld HBO oraz Better Call Saul AMC zakończyły się, wraz z pretendentami z drugiego poziomu, takimi jak The Good Fight Paramount+ i Star Trek: Picard . Niektóre trwające, wcześniej nominowane seriale nie powróciły na czas, aby się zakwalifikować, w niektórych przypadkach z powodu opóźnień spowodowanych strajkami scenarzystów i aktorów, w tym Netflix Stranger Things , Squid Game i Bodyguard ; HBO/Max Euphoria, House of the Dragon, The Last of Us i The White Lotus; Disney+ Andor i The Mandalorian; Hulu’s The Handmaid’s Tale; Apple TV+’s Severance; Amazon’s The Boys; i Showtime’s Yellowjackets. A serial, który prawdopodobnie jest najlepszym serialem dramatycznym w telewizji – podobnie jak zakończony już serial HBO Barry w ostatnich latach – konkuruje jako serial komediowy: Hulu’s The Bear.

Szczerze mówiąc, jedynym powodem, dla którego The Crown wydaje się mieć zapewnioną kolejną nominację – za to, co okazało się jej miernym szóstym i ostatnim sezonem – jest to, że pole jest tak cienkie. (Netflix zdaje się to rozumieć: Jego kampania w tym sezonie nakłania członków Akademii do uznania serialu jako całości)

Reszta ośmioslotowej kategorii zostanie wypełniona przez trzy rodzaje programów. Jednym z nich będą średnie seriale z głośnych platform, takie jak trzeci sezon The Morning Show Apple TV+, który uzyskał wynik oglądalności na Rotten Tomatoes na poziomie zaledwie 11 procent. Innym typem będzie wysokiej jakości program, którego poprzednie sezony zostały zablokowane przez silniejszą konkurencję; Apple TV+ Slow Horses, obecnie w trzecim sezonie; drugie sezony HBO/Max The Gilded Age, Tokyo Vice i Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty; i Disney+ Loki należą do tej grupy. (Nawet Billions stacji Showtime może być brany pod uwagę w siódmym i ostatnim sezonie) Są też debiutanci, którzy w normalnym roku mieliby większe szanse: Showtime’s The Curse; Amazon’s Fallout i Mr. and Mrs. Smith; Netflix’s 3 Body Problem; Apple TV+’s Hijack i Sugar; Disney+’s Ahsoka; i CBS’s Elsbeth.

Jednak w rzeczywistości żaden z tych seriali nie miał wystarczająco mocnego sezonu, aby zasłużyć na miejsce obok zwycięzców poprzednich seriali dramatycznych, w tym The West Wing NBC, The Sopranos HBO, Lost ABC, 24 Fox, Breaking Bad AMC i Homeland Showtime

Czytaj również:  Gdzie oglądać nominowany do Oscara film Stevena Spielberga "The Fabelmans"?

Dlatego też FX ogłosiło 16 maja, że rozszerza jeden z najwybitniejszych seriali roku, Shōgun, z serialu limitowanego do serialu dramatycznego, z co najmniej dwoma kolejnymi sezonami w pracach, a Hiroyuki Sanada, który gra Lorda Toranagę, potwierdził, że powróci.

Biorąc pod uwagę konkurencję lub jej brak, a także popularność Shōgun jako najchętniej oglądanego programu FX w historii (na podstawie globalnych godzin transmisji strumieniowej), trudno sobie wyobrazić, że nie wygra, przynosząc sieci swoją pierwszą nagrodę w kategorii, w której wcześniej zdobyła nominacje do Damages, The Americans i Pose. Możesz być pewien, że zwolennicy wszystkich pozostałych limitowanych seriali – w tym Ripley i Baby Reindeer Netflixa; Fargo i Feud: Capote vs. the Swans; HBO/Max’s True Detective: Night Country i The Sympathizer; Apple TV+ Lessons in Chemistry i Masters of the Air; oraz Paramount+ Lawmen: Bass Reeves – odetchną z ulgą, że już go nie ma.

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy w wydaniu magazynu The Hollywood Reporter z 22 maja. Kliknij tutaj, aby zaprenumerować.

Latest Posts

Nie przegap