sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Jasmine Cephas Jones mówi, że jej postać w 'Blindspotting’ jest „wojowniczką i bohaterką”

Nieczęsto zdarza się, że mała rola w filmie prowadzi do głównej roli w serialu spinoffowym. Jasmine Cephas Jones była zaangażowana od wczesnych etapów filmu Blindspotting, który współscenarzyści i gwiazdy Daveed Diggs i Rafael Casal rozwijali przez około 10 lat, zanim film miał premierę w Sundance i został wydany przez Lionsgate w 2018 roku.

Treningowa komedia jest twardym listem miłosnym do ich rodzimego Bay Area, o dwóch najlepszych przyjaciołach nawigujących gentryfikację, brutalność policji i zmieniające się poczucie przynależności. Cephas Jones, który występował razem z Diggsem w oryginalnej wersji broadwayowskiej Hamiltona , gra Ashley, silną dziewczynę Milesa Casala. „Miałem kilka kluczowych scen, które były bardzo, bardzo intensywne”, mówi Jones. Filmowała przez kilka dni i uznała, że jej era Blindspotting dobiegła końca.

Wtedy zadzwonił telefon od Diggsa i Casala z prośbą o poprowadzenie telewizyjnego spinoffu, osadzonego po wydarzeniach z filmu i skoncentrowanego na punkcie widzenia Ashley. Odpowiedź była oczywista: „Absolutnie, nie zamierzam odmówić” Cephas Jones został sprowadzony jako producent wraz z Diggsem i Casalem, który pełni również funkcję showrunnera.

„To było jedno z najpiękniejszych i najbardziej twórczych doświadczeń, jakie kiedykolwiek miałem”, mówi Cephas Jones o półgodzinnej komedii Starz, która została przedłużona na drugi sezon. Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy Miles zostaje uwięziony z powodu drobnego zarzutu dotyczącego narkotyków, a Ashley jest zmuszona zamieszkać z mamą Milesa, graną przez Helen Hunt, i jego przyrodnią siostrą, graną przez Jaylen Barron.

Blindspotting rozszerza teatralny styl filmu, włączając przerywniki, w których Ashley zwraca się bezpośrednio do kamery w wierszach, ujawniając to, co Cephas Jones nazywa najbardziej prawdziwym ja jej postaci. cephas Jones nazywa swoją bohaterkę najprawdziwszą osobą. „To za każdym razem tak bardzo popycha mnie jako artystkę” – mówi o dynamicznych monologach, do których wykształcony w teatrze aktor podchodzi jak do Szekspira.

Lazy loaded image

Jasmine Cephas JonesJUANKR/COURTESY OF SUBJECT

„Jest wojowniczką i bohaterką” – mówi Cephas Jones o Ashley, która jest również matką małego syna. „Ona reprezentuje wiele kobiet, które czują, że muszą wszystko robić same” Ashley stopniowo otwiera się na przyjmowanie pomocy od otaczającej ją społeczności, gdy historia podejmuje drażliwe kwestie społeczne, takie jak koloryzm, mizoginia i nadużycia endemiczne dla systemu więziennictwa i pracy seksualnej.

Czytaj również:  Wewnątrz pikantnego Disney Upfront: Bob Iger i miłosne golden retrievery w centrum uwagi

„Moją ulubioną rzeczą w sztuce i w tej serii jest to, jak możemy interpretować bardzo ważne tematy, ale także bawić się i sprawiać, że jest to zabawne” – mówi Cephas Jones. „Chcesz oglądać do końca, a potem możesz odejść i rozpocząć dyskusję. Właśnie dlatego robię to w pierwszej kolejności.”

Cephas Jones urodził się w Londynie i wychował na Brooklynie, mając w domu wzorce kariery; jej matka, Kim Lesley, jest wokalistką jazzową, a jej ojciec to This Is Us aktor Ron Cephas Jones. Ona i jej tata przeszli do historii, kiedy oboje zostali nagrodzeni Primetime Emmys w 2020 roku, Ron za dramat NBC, Jasmine za rolę w krótkometrażowym serialu Quibi #Freerayshawn. „To był tak piękny moment, aby podzielić się z moim ojcem, który był ogromnym mentorem w moim życiu,” mówi. „Czułem się jak, 'Och, jesteśmy teraz rówieśnikami. I spójrz na tę drogę, na której byliśmy razem.’ „

Lazy loaded image

Jasmine Cephas Jones i Helen Hunt w serialu Starz’s Blindspotting.Dzięki uprzejmości Starz

Podróż Ashley jest kontynuowana w drugim sezonie Blindspotting, który niedawno zakończył główną produkcję w Oakland i L.A. „Przenosimy to na inny poziom” – mówi Cephas Jones o podwyższonej fabule w drodze. „Szaleństwo jest zdecydowanie zwiększone. Będziecie rozbawieni, to pewne.”

Chce nadal grać wielowymiarowe postaci, w które może zatopić zęby – i które są czymś więcej niż drugorzędnymi graczami w męskich historiach. „Pokazanie wszystkich kolorów tego, czym może być kobieta, jest dla mnie ważne” – mówi. „Nie jesteśmy tylko rekwizytem na ramieniu mężczyzny. Jesteśmy istotami ludzkimi na tym świecie z tak wieloma różnymi stronami nas.”

Ta historia po raz pierwszy pojawiła się w czerwcowym samodzielnym wydaniu magazynu The Hollywood Reporter. Aby otrzymywać magazyn, kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Latest Posts

Nie przegap