sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Jerry Lee Lewis i Keith Whitley dołączą do Country Music Hall of Fame

Rock and Roll Hall of Famer Jerry Lee Lewis, zmarły piosenkarz country Keith Whitley i dyrektor muzyczny Joe Galante dołączą do Country Music Hall of Fame.

Lewis, 86 lat, pseudonim „The Killer”, miał na sobie czerwoną cekinową kurtkę i białe buty podczas wtorkowego ogłoszenia, gdzie został przedstawiony przez duet Brooks & Dunn.

„Zastanawiałem się, czy kiedykolwiek będą mnie indukować”, powiedział Lewis na konferencji prasowej. „Ale oni przyszli wokół i byłem naprawdę zadowolony i wdzięczny za to”

Swoją początkową sławę znalazł pod okiem Sama Phillipsa w Sun Records w Memphis, gdzie grał u boku Elvisa Presleya, Carla Perkinsa i Johnny’ego Casha w słynnym już Million Dollar Quartet. Jego energia i ego zostały zaprezentowane we wczesnych rockowych hitach, takich jak „Great Balls of Fire” i „Whole Lotta Shakin’ Goin’ On.”

Przez lata, był wokalny o byciu snubbed z Country Music Hall of Fame, mówiąc, że nie może zrozumieć, że nie jest uznawany za swoje nagrania country i wkład w ten gatunek.

Jego kariera została niemalże wykolejona przez skandal związany z jego małżeństwem z 13-letnią kuzynką, Myrą, a on sam stanął w obliczu odwetu ze strony fanów podczas trasy koncertowej w Anglii w 1958 roku, kiedy to tłumy stały się bojowe.

Lewis spędził kilka lat na czarnej liście, po czym powrócił na listy przebojów pod koniec lat 60. Miał najlepsze single country, takie jak „What Made Milwaukee Famous (Has Made a Loser Out of Me)”, „She Even Woke Me Up to Say Goodbye” i „To Make Love Sweeter for You”.

Whitley miał krótką karierę, obejmującą zaledwie cztery lata i siedem miesięcy na listach przebojów Billboardu przed śmiercią w wieku 34 lat w 1989 roku. Znalazł jednak komercyjny przełom dzięki takim hitom jak „When You Say Nothing at All” i „I’m No Stranger to the Rain”.

Czytaj również:  Michael Kors przejmuje delikatesy Canter's serwujące jedzenie Spago Olivii Wilde, Mindy Kaling i innym gwiazdom

Wdowa po nim, piosenkarka country Lorrie Morgan, opisała podczas konferencji prasowej we wtorek, jak wiele znaczyło dla jej rodziny i ich dwójki dzieci, że został wprowadzony.

„Keith nigdy nie wiedział, jak dobry był”, powiedziała Morgan. „On absolutnie zdmuchnąłby, gdyby był tu dzisiaj”

Galante przejął stery w RCA Nashville w wieku 32 lat, będąc najmłodszą osobą, która kiedykolwiek kierowała oddziałem dużej wytwórni w Nashville. Podpisał kontrakt z takimi artystami jak Clint Black, Kenny Chesney, Lorrie Morgan i Keith Whitley, Vince Gill, The Judds, Martina McBride i inni.

Latest Posts

Nie przegap