niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Jesse Eisenberg gospodarzem pokazu „Sasquatch Sunset” dla małp: „Bonobo były bardzo ciekawe”

Najnowszy Sasquatch Sunset Jesse’ego Eisenberga wyglądał nieco inaczej niż typowy pokaz filmowy. Aktor i producent zabrał swój film z powrotem do materiału źródłowego w tym tygodniu, pokazując go grupie bonobo w Ape Initiative w Des Moines w stanie Iowa.

W filmie, który ukazał się na festiwalu Sundance na początku tego roku, Eisenberg i Riley Keough ubrani są w protetyczne kostiumy, aby wcielić się w rodzinę sasquatchów podróżujących przez Amerykę Północną. Aktorzy wzięli udział w „małpim obozie”, aby nauczyć się, jak poruszać się jako ich naczelne postacie w filmie napisanym przez Davida i Nathana Zellnerów, który trafił do wybranych kin 12 kwietnia.

W nagraniu People z wizyty Eisenberga i Zellnerów kilka naczelnych uważnie przygląda się filmowi. „Bonobo były bardzo zaciekawione Sasquatch Sunset„, powiedział dr Jared Taglialatela, dyrektor Ape Initiative i dr Sara Skiba, dyrektor ds. komunikacji Ape Initiative. „Dla wielu bonobo nigdy nie widzieli filmu o stworzeniach, które wyglądają i zachowują się tak podobnie do nich, ale są również tak podobne do ludzi”

Eisenberg powiedział, że to doświadczenie sprawiło, że przypomniał sobie własne przygotowania do filmu. „Oglądanie ich było całkiem interesujące po spędzeniu czasu na myśleniu o tych ruchach” – powiedział. „To, co wydało mi się tak zabawne i co przypomniało mi o tym, jak to robiłem, to bardzo zrelaksowana postawa”

Taglialatela powiedział również Eisenbergowi i Zellnerom, że „wiele rzeczy udało wam się dopracować” w odniesieniu do ich przedstawienia stworzeń podobnych do bonobo w filmie. „Byłem pod wielkim wrażeniem”

Ape Initiative w stanie Iowa jest jedynym ośrodkiem badawczym bonobo na świecie, a jego naukowcy mają za zadanie zapewnić naczelnym mieszkańcom „stymulujące elementy wzbogacające, które angażują ich umysły i ręce” Lekarze wyjaśnili, że częścią tego jest ekspozycja na film i telewizję.

Czytaj również:  gwiazda serialu "Morderstwo na krańcu świata", Emma Corrin, opowiada o odkrywaniu postaci prokuratora dla nowego pokolenia

„Bonobo mogą wybierać, co chcą oglądać za pomocą swoich komputerów z ekranem dotykowym” – powiedzieli. „Na przykład, personel wyświetli Netflix na komputerze z ekranem dotykowym, a [naczelny rezydent] Teco przesunie palcem po filmach i wybierze to, co chce obejrzeć, dotykając okładki”

Podczas pokazu Sasquatch Sunset niektóre z bonobo wyciągnęły ręce, by dotknąć postaci na ekranie. „Teco uderzył w ekran, gdy pojawił się Sasquatch Alfa” – powiedzieli dr Taglialatela i dr Skiba. „Jako gatunek matriarchalny, samice bonobo są odpowiedzialne za grupę. Teco jest synem naszej matriarchini, Elikyi, a swój status zawdzięcza mamie. Może to częściowo wyjaśniać jego reakcję na Sasquatcha Alfa w filmie”

Niemniej jednak film ma silną konkurencję, jeśli chce zebrać dobre recenzje od swojej naczelnej publiczności. Teco, na przykład, uwielbia Frozen i Moana Disneya oraz Is It Cake?

Netflixa

„Wszystkie bonobo mają różne preferencje, jeśli chodzi o gatunek filmów i programów, które lubią oglądać” – powiedzieli Taglialatela i Skiba. „Kanzi uwielbia filmy akcji, takie jak Hook, Catwoman i Nacho Libre

Kontynuowali: „Kiedy Zmierzch jest włączony, Nyota będzie siedzieć przed ekranem, kiwając głową i dmuchając całusy do postaci Kristen [Stewart], Belli.”

Bonobo są obecnie zagrożone, wyjaśnił Taglialatela. „Występują tylko w Demokratycznej Republice Konga” – powiedział. „Ich liczba na wolności spada, a dzieje się tak głównie z powodu działalności człowieka. Staramy się więc jak najlepiej edukować świat o tych wspaniałych stworzeniach i dzielić się tym, czego się uczymy z uczniami w każdym wieku, aby ostatecznie móc odwrócić ten spadek”

Latest Posts

Nie przegap