czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

Joey Chestnut wykluczony z konkursu jedzenia hot dogów Nathan’s z powodu wegańskich franków

Joey Chestnut, wieloletni zwycięzca corocznego konkursu Nathan’s Hot Dog Eating Contest, otrzymał zakaz udziału w tegorocznym konkursie z powodu umowy zawartej z wegańską firmą mięsną Impossible Foods.

Firma Impossible Foods niedawno wprowadziła na rynek frank wyprodukowany z roślin.

„Jesteśmy zdruzgotani, gdy dowiadujemy się, że Joey Chestnut zdecydował się reprezentować konkurencyjną markę, która sprzedaje hot dogi na bazie roślin, zamiast konkurować w 2024 Nathan’s Famous Fourth of July Hot Dog Eating Contest”, powiedział we wtorek The Post przedstawiciel Major League Eating (MLE), który Nathan’s nakłada sankcje na prowadzenie imprezy.

Joey Chestnut został wykluczony z tegorocznych zawodów Nathan’s Hot Dog Eating Contest z powodu umowy z Impossible Foods. WireImage
Impossible Foods niedawno wprowadziło na rynek franka zrobionego z roślin. Getty Images
Przedstawiciel Major League Eating (MLE), której Nathan’s powierzył organizację wydarzenia, powiedział, że są „zdruzgotani” Getty Images

„MLE i Nathan’s dołożyły wszelkich starań, aby dostosować się do Joey’a i jego zespołu zarządzającego, zgadzając się na opłatę za występ i pozwalając Joeyowi rywalizować w konkurencyjnym, niemarkowym konkursie jedzenia hot dogów w Święto Pracy”, kontynuował przedstawiciel, zauważając, że „przez prawie dwie dekady [pracowali] na podstawie tych samych podstawowych postanowień dotyczących wyłączności na hot dogi”

Źródło poinformowało, że Chestnut otrzymał 200 000 dolarów za udział w zeszłorocznym konkursie i zaoferowano mu czteroletni kontrakt o wartości 1,2 miliona dolarów.

„Jednak” – kontynuował przedstawiciel MLE – „wydaje się, że Joey i jego menedżerowie przedłożyli nowe partnerstwo z inną marką nad naszą długoletnią relację.”

„MLE i Nathan’s dołożyli wszelkich starań, aby dostosować się do Joey’a i jego zespołu zarządzającego” – dodał przedstawiciel. Getty Images
Źródło podało, że Chestnut otrzymał 200 000 dolarów za występ w zeszłorocznym konkursie i zaoferowano mu czteroletni kontrakt o wartości 1,2 miliona dolarów. Getty Images

Pomimo postrzeganej zdrady, organizatorzy pozostawili otwarte drzwi dla Chestnuta, aby ponownie walczył o pas mistrzowski Nathana.

„Joey Chestnut jest amerykańskim bohaterem”, powiedział przedstawiciel. „Nie chcielibyśmy niczego więcej, niż mieć go w Nathan’s Famous International Hot Dog Eating Contest. Mamy nadzieję, że wróci, gdy nie będzie reprezentował konkurencyjnej marki.”

Ani Chestnut, ani jego agenci nie odpowiedzieli natychmiast na prośby The Post o komentarz.

Chestnut wygrał konkurs 16 razy, w tym co roku od 2016. Getty Images
W 2021 roku ustanowił rekord świata, rzucając 76 hot dogów i bułek w ciągu 10 minut. Anadolu Agency via Getty Images

Chestnut wygrał konkurs 16 razy, w tym co roku od 2016 roku. Wygrał wszystkie konkursy Nathana od 2007 roku z wyjątkiem jednego.

Czytaj również:  'BDSY' gwiazda Colin MacRae: Gary dał mi 'zielone światło' do ścigania Daisy

Chestnut ustanowił rekord świata w 2021 roku, odrzucając 76 hot dogów i bułek w wyznaczone 10 minut, bijąc rekord, który ustanowił w poprzednim roku o jeden.

Utrzymał swój tytuł, odkładając 63 franki w 2022 roku i 62 w 2023 roku.

Latest Posts

Nie przegap