środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

’John Wick 5′? Reżyser Chad Stahelski mówi „Jesteśmy na to otwarci”

Stahelski, DP Dan Laustsen i montażysta Nathan Orloff zagłębiają się w proces tworzenia „Rozdziału 4”, w tym w to, jak zrealizowali sceny akcji na paryskim Łuku Triumfalnym i na stromych schodach prowadzących do Sacré Cœur, w nowym odcinku programu THR „Behind the Screen”.

BTS Podcast John Wick 4

Keanu ReevesEverett

John Wick: Chapter 4 reżyser Chad Stahelski przyznaje, że jest otwarty na piąty film w swojej franczyzie o zabójcach z Keanu Reevesem w roli głównej dla Lionsgate, po Chapter 4 wielkim debiucie. W swój drugi weekend film przekroczył już 245 milionów dolarów na całym świecie.

„To bardzo pochlebne dla nich, że wracają i, wiesz, mówią 'Chcemy więcej’ i nie jest to tylko chwytanie kasy. To legitimately the audience wants more,” mówi w nowym odcinku The Hollywood Reporter’s Behind the Screen podcast series. „Myślę, że wszyscy potrzebujemy tej odrobiny czasu, aby przejść, 'Whew. Zobaczmy co będzie dalej.’ … Jeśli Keanu i ja, za kilka miesięcy znów usiądziemy w barze z whisky w Japonii i powiemy, 'Yep, nigdy nie zrobimy kolejnego takiego filmu’, a potem nagle pójdziemy, 'Tak, ale mam pomysł’, jesteśmy na to otwarci.”

Przewodniczący Lionsgate Motion Picture Group Joe Drake powiedział wcześniej THR że „jest wola i jest otwartość”, jeśli zespół może znaleźć „wiarygodny” sposób na dostarczenie piątej części po John Wick 4 wydajności kasowej.

W odcinku podcastu do reżysera dołączyli dwukrotnie nominowany do Oscara autor zdjęć Dan Laustsen (który nakręcił również Rozdziały 2 i 3 z tej serii) oraz montażysta Nathan Orloff (Ghostbusters: Afterlife), aby szczegółowo przedstawić proces powstawania Johna Wicka 4, podczas którego kręcono w Japonii, Francji, Jordanii, Niemczech i Nowym Jorku.

Obejmuje to zagłębianie się w sekwencje akcji, takie jak jedna rozgrywająca się wokół paryskiego Łuku Triumfalnego i inna na 270 schodach prowadzących do położonej na wzgórzu Bazyliki Sacré Cœur.

Czytaj również:  jon Bass, aktor 'She-Hulk', mówi o pokrętnym finale sezonu, zostaniu złoczyńcą MCU

„Byliśmy [zwiadowcy] na szczycie Sacré Cœur, słońce właśnie zachodziło. Spojrzeliśmy na schody ze szczytu i powiedzieliśmy, 'Oh, somebody’s going down this'”, mówi reżyser, dodając „dosłownie jesteśmy jak, nie tylko on schodzi na dół, będziemy mieli Johna Wicka walczącego z drogą w górę. Zrzucimy go z powrotem na dół, a potem będziemy mieli go i Donniego [Yena] Caine’a, którzy zrobią to, co Butch i Sundance i wejdą na szczyt… Zrobimy muzykę i zrobimy to jak western. Każemy mu walczyć przez całą drogę na szczyt i związać się tylko po to, żebyśmy mogli zobaczyć, kto zabije się nawzajem na szczycie.”

Stahelski dodaje, że wraz z Laustsenem nadali nocnej scenie na schodach nastrojową atmosferę inspirowaną Egzorcystą, używając „tak dużo praktycznego oświetlenia, jak to tylko możliwe z latarni i [postawiliśmy] nasze żurawie, aby uzyskać trochę wypełnienia i spróbować pracować wstecz z tą atmosferą.”

Rozmawiali również o skomplikowanej pracy kamery, która angażowała Steadicam, handheld, jak również Spydercam, aby uchwycić upadek. Mówi Stahelski, „Kiedy widzisz Keanu wbiegającego po schodach, a kamera idzie z nim, to facet ze 120 funtowym Steadicamem biegnie za nim.”

Podczas rozmowy Stahelski, który również jest kaskaderem, zaoferował swoje spojrzenie na potencjał kaskaderów do stania się kategorią oscarową. „Nie sądzę, byś mógł znaleźć argument lub osobę z argumentem, która mówi, że kaskaderzy nie zasługują na Oscara. Nie sądzę, że to jest problem. Po prostu nie sądzę, że kiedykolwiek rozmawialiśmy na ten temat” – mówi. „Jestem w branży 35 lat, nigdy nie spotkałem kaskadera, który usiadłby z członkiem Akademii, ani nie spotkałem członka Akademii, który kiedykolwiek usiadłby z przedstawicielem kaskaderów. To chyba pierwszy problem. Nikt tak naprawdę nie rozmawiał.”

Dodaje: „Myślę, że kwestią naprawdę jest zejście do stołu i zapytanie Akademii, jak [ustrukturyzować nagrodę].”

Czytaj również:  Dorian Film Awards: 'Wszystko wszędzie naraz' prowadzi w nominacjach od krytyków rozrywki LGBTQ

Możesz posłuchać pełnego Behind the Screen wywiadu tutaj:

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap