środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

Jon Favreau sprzeciwił się decyzji o zabiciu Iron Mana Roberta Downeya Jr. w 'Avengers: Endgame”, mówią bracia Russo

Jon Favreau, reżyser stojący za filmem, który ustanowił Marvel Cinematic Universe, 2008’s Iron Man, nie był tak pewny, że bohater powinien był umrzeć w Avengers: Endgame, według braci Russo.

W wywiadzie wideo dla Vanity Fair, reżyserzy Endgame Joe i Anthony Russo omówili niektóre z ich najbardziej pamiętnych scen przy takich projektach jak Community, Captain America: Civil War i ich najnowszy film, Netflix’s The Gray Man, przed zepsuciem ostatniego momentu Tony’ego Starka w Endgame, gdzie ujawnia, że zdobył wszystkie Kamienie Nieskończoności i umieścił je w swoim kombinezonie, aby „zatrzasnąć” połowę wszechświata z powrotem do życia, którą Thanos wymazał w Avengers: Infinity War

Bracia po raz kolejny poruszyli temat tego, jak żmudnie pracowali nad kilkoma opcjami ostatnich słów Starka, zanim w końcu użyli czegoś, co zostało im podsunięte przez montażystę filmu, Jeffreya Forda. „To prawdopodobnie największa presja, jaką kiedykolwiek mieliśmy, próbując wymyślić linię … w którymkolwiek z tych filmów”, mówi Joe. „Nie chcesz spieprzyć ostatniej linijki Tony’ego Starka”

Jednym ze źródeł presji związanej z pożegnaniem aktora Iron Mana Roberta Downeya Jr. z franczyzą był stały bywalec MCU i Iron Man reżyser Favreau, „który zadzwonił do nas po przeczytaniu scenariusza i powiedział: 'Naprawdę zamierzacie zabić Iron Mana?'” Relacjonował Anthony.

Joe przechodzi do opisu rozmowy telefonicznej z Favreau, w której musiał „porozmawiać z nim z gzymsu” nad ich decyzją o zawinięciu historii na jednym z najpopularniejszych bohaterów MCU. „Pamiętam, jak rozłożyłem się na rogu sceny i rozmawiałem przez telefon z Favreau, próbując go przekonać, że nie może tego zrobić. To zdewastuje ludzi, a nie chcesz, żeby wyszli z teatru i weszli w ruch uliczny'”, wspominał, zanim powiedział: „I tak to zrobiliśmy”

Więc dlaczego ruszyli do przodu z tym? Według Joe, duet reżyserski Infinity War i Endgame poczuł, że „zasłużyli na łuk, który czułby się odkupiony i emocjonalny, podnoszący na duchu i dający nadzieję, mimo że poświęcił swoje życie.”

Czytaj również:  zwiastun 'Hokus pokus 2' wyczarowuje wielkie liczby dla Disney+

Latest Posts

Nie przegap