poniedziałek, 4 marca, 2024

Ostatnie posty

June Blair, aktorka z „Przygód Ozziego i Harriet”, umiera w wieku 90 lat

June Blair, która portretowała żonę swojego prawdziwego męża, Davida Nelsona, na łamiącej rzeczywistość komedii rodzinnej ABC The Adventures of Ozzie and Harriet, zmarła. Miała 90 lat.

Blair zmarła w poniedziałek z przyczyn naturalnych w swoim domu w Sherman Oaks, jej synowa Susan Nelson powiedziała The Hollywood Reporter.

Wkrótce po pozowaniu jako Playboy’s Playmate of the Month w styczniu 1957, rudowłosa Blair wystąpiła jako kobieta wmieszana w skomplikowaną kradzież narkotyków w filmie noir Hell Bound (1957), z Johnem Russellem w roli głównej.

Następnie, w wydaniach z 1959 roku, sportretowała wrażliwą sekretarkę w firmie budowlanej w The Rabbit Trap, z udziałem Ernesta Borgnine’a, oraz była jedną z trzech córek naukowca nuklearnego (przyszłego Batmana lokaja Alana Napiera) – Venetia Stevenson i Diane Jergens były pozostałymi – w Island of Lost Women.

Blair właśnie zakończyła pracę jako właścicielka saloonu w serialu Two Faces West, kiedy ona i Nelson zaręczyli się w kwietniu 1961 roku. Pobrali się miesiąc później w Forest Lawn cemetery’s Church of the Hills, z jego młodszym bratem, Ricky Nelsonem, służącym jako drużba.

Blair, która pojawiła się w dwóch odcinkach Ozzie i Harriet w 1960 roku jako inna postać, została nagle przedstawiona jako pani June Nelson w „The Newlyweds Get Settled”, który został wyemitowany 12 października 1961 roku, jako trzeci odcinek dziesiątego sezonu serialu.

Widzowie musieli być zdezorientowani – tydzień wcześniej David wciąż spotykał się z Robertą (Roberta Shore)! Oczywiście, popularny serial zawsze zacierał granicę między fikcją a rzeczywistością, z Ozzie i Harriet Nelson jako rodzicami Davida i Ricky’ego na ekranie i poza nim. (Ricky ożenił się z Kristin Harmon w 1963 roku i ona również dołączyła do serialu.)

Blair pozostała w komedii (z roczną przerwą na opiekę nad swoim pierworodnym) do jej 14 i ostatniego sezonu, który zakończył się w marcu 1966 roku.

Czytaj również:  Najlepsza biżuteria na 2023 Oscary widziana na Rihannie, Florence Pugh i innych gwiazdach

„Zawsze byłam niezależną dziewczyną,” powiedziała w wywiadzie z 1963 roku. „Bałam się, że Nelsonowie mogą próbować mnie niejako wchłonąć, ale tak się nie stało. Sposób w jaki to się ułożyło, są tam, gdy ich potrzebuję, a nie ma ich, gdy ich nie potrzebuję.”

Ona i David mieli dwóch synów, Daniela i Jamesa, zanim rozwiedli się w czerwcu 1975 roku. Nigdy nie wyszła ponownie za mąż.

From left: David Nelson, wife June Blair, son Daniel Nelson, 1963

June Blair i David Nelson z synem Danielem w 1963 rokuCourtesy Everett Collection

Margaret June Blair urodziła się w San Francisco 30 października 1932 roku. Porzucona przez ojca w wieku 8 miesięcy i przez matkę w wieku 3 lat, stała się podopieczną stanu Kalifornia i dorastała w co najmniej ośmiu rodzinach.

Blair była modelką i uczęszczała do czterech szkół średnich w Los Angeles, zanim zadebiutowała na ekranie jako felietonistka „Miss Lonelyhearts” w CBS Our Miss Brooks w 1956 roku, co doprowadziło do kontraktu w 20th Century Fox.

Oprócz Hell Bound, wystąpiła w filmach Człowiek o tysiącu twarzy, Mój człowiek Godfrey, Top Secret Affair i This Could Be the Night oraz w odcinkach Conflict i Bachelor Father w 1957 roku.

Po zaręczynach z muzykiem Nino Temple – była inspiracją dla jego piosenki „Loonie 'Bout Junie” – i podobno randkach z takimi jak Bobby Darin, Dick Sargent i Lindsay Crosby, syn Binga Crosby’ego, Blair wyszła za Nelsona.

Zanim się pobrali, Blair grała kobietę, która przyciągnęła podziw obu chłopców Nelsona w Ozzie i Harriet, a następnie inną kobietę, którą David zatrudnia na miejsce wakacyjnej sekretarki.

W CV Blair znalazły się także role w Hawaiian Eye, Sea Hunt i Bat Masterson oraz The Fiend Who Walked the West (1958) i A Fever in the Blood (1961) na dużym ekranie. Ostatni raz wystąpiła w filmie Ozzie i Harriet.

David Nelson zmarł w 2011 roku na raka jelita grubego w wieku 74 lat.

Czytaj również:  Doradcy techniczni w 'The Menu,' 'Top Gun: Maverick' i innych Dodają specjalne umiejętności do CV aktorów

Oprócz jej synów, osoby, które przeżyły, obejmują jej wnuczkę, Paige. „Kochała być babcią” – powiedziała jej synowa.

Latest Posts

Nie przegap