23 czerwca 2022 | 10:58

Jedna z ulubionych sukienek Kate Middleton będzie żyła wiecznie.

Pierwszy w historii wspólny portret księcia i księżnej Cambridge został dziś odsłonięty w muzeum w Cambridge w Anglii – a księżna wybrała znajomy strój z twistem dla historycznego dzieła sztuki.

Ubrana w błyszczącą zieloną sukienkę przez The Vampire’s Wife ($ 1,955), którą poprzednio nosiła do Guinness Storehouse w marcu 2020 roku, Middleton wpatruje się w dal, gdy owija ramię wokół księcia Williama na efektownym obrazie.

Kate Middleton and Prince William
Nowy portret księcia i księżnej Cambridge został dziś odsłonięty, a księżna wybrała suknię z Żony Wampira i trochę znaczącej biżuterii.
Getty Images

Nadała staremu dopasowaniu nowy wygląd z kilkoma błyszczącymi akcesoriami, w tym ważną pożyczką od królowej, która ma specjalny związek z Cambridge.

Według królewskiego bloga The Court Jeweller, broszka przypięta do sukni Middleton na obrazie jest w rzeczywistości nazywana „The Duchess of Cambridge’s Brooch”

Kate Middleton painting
Księżna przygląda się nowemu portretowi wiszącemu dziś w Cambridge’s Fitzwilliam Museum.
Getty Images

Perłowo-diamentowy element od brytyjskiego jubilera Garrarda pochodzi z końca XIX wieku i księżniczki Augusty z Hesji-Kassel, która była wówczas żoną księcia Cambridge, księcia Adolfa. Od tamtej pory nosiły go całe pokolenia królewskich kobiet – w tym obecna księżna Cambridge.

Wybrała dwa inne znaczące elementy do swojego portretu, nosząc kolczyki z perłą Collingwood Księżnej Diany i trójpasmową bransoletkę z perłami, z których obie Middleton nosiła przy poprzednich okazjach.

Jamie Coreth
Artysta Jamie Coreth pozuje ze swoim obrazem Cambridges, który w oświadczeniu nazwał „najbardziej niezwykłym przywilejem mojego życia”.
Getty Images

40-letnia królewna zrobiła kolejną modową deklarację zakładając kryształowe czółenka Manolo Blahnika ($995) rozsławione przez Carrie Bradshaw w „Sex and the City” do swojego portretu, wybierając szmaragdowy odcień pasujący do jej mieniącego się stroju.

Vampires Wife dress
The Vampire’s Wife

Dzieło, które zostało namalowane przez nagradzanego artystę Jamiego Coretha, zawiśnie w Fitzwilliam Museum w Cambridge, a następnie przeniesie się do innych miejsc, w tym do londyńskiej National Portrait Gallery w 2023 r.

Aby wyświetlić specjalny nowy obraz dzisiaj, Middleton ponownie przerobiła różową, fioletową i niebieską wzorzystą sukienkę L.K. Bennett ($540), którą nosiła na imprezie w 2015 roku – chociaż dokładny kolor nie jest już sprzedawany, jest teraz dostępny zarówno w niebieskiej, jak i brzoskwiniowej wersji z nadrukiem.

Czytaj również:  'RHONJ' recap: Melissa potępia "podłą" Teresę, mówi, że nadszedł czas, aby "wyciąć raka

Zwieńczyła sukienkę bladoniebieskim płaszczem i dodała niebiesko-szare akcesoria na tę okazję, sportując kolejny kolor swoich ulubionych obcasów Emmy London „Rebecca” ($415) i pasującą kopertę ($370).

Kate Middleton and Prince William
Księżna wyglądała ładnie w pastelach, by obejrzeć niezwykły portret.
PA Images via Getty Images

Książę i księżna odwiedzą dziś szereg miejsc w okolicach Cambridge, w tym East Anglia’s Children’s Hospices (EACH) w ramach Tygodnia Hospicjów Dziecięcych w Wielkiej Brytanii.

Middleton – która służy jako królewski patron EACH – zakasała rękawy i założyła maskę z kwiatowym nadrukiem, gdy angażowała się w dzieci, biorąc udział w niektórych działaniach malarskich i rozmawiając z rodzinami pacjentów.

Kate Middleton and a young girl
Księżna miała pomalowaną rękę przez młodą dziewczynę, Willow Bamber, w ośrodku EACH w Milton.
Getty Images

Od oglądania obrazu swojej osoby do trzymania pędzla, Middleton miała całkiem niezły dzień.